Potrosnja ulja vakuum pumpe i dodavanje elektroventila

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Potrosnja ulja vakuum pumpe i dodavanje elektroventila

Post napisao baracuda » 24 Sep 2023, 21:15

Interesuje me koliko prosecnih vakuumiranja klima na novoj ugradnji moze da izdrzi vakuum pumpa od 46l,i koliko traje 1l ulja,odnosno kolika je potrosnja vakuum pumpe?Drugo pitanje se odnosi na ugradnju elektroventila na tu pumpu-nema ga fabricki a da li je moguce da bi se sprecilo istakanje ulja vakuum pumpe u manometre uz eventualni manometar za vakuum(kada je nakacena na manometar u ugasenom stanju pri proveri vakuuma ako ne zatvorim ventil dolazi do povlacenja ulja iz pumpe u creva).Pumpa je za moju licnu upotrebu,italijanska je i nema cini mi se gas balast,vec samo otvor za gasna isparenja i poseban otvor za punjenje uljem.Vakuum vuce dobro i brzo ali ume i da zadimi u radu pa zato pitam oko potrosnje.Ako moze neka statistika.....negde sam procitao da je cifra oko 20 praznih instalacija po litru....Ovo pitam jer sam ocekivao manju potrosnju ulja....Ulje je taze zamenjeno,ali pitam i zbog eventualnog detaljnog rasklapanja i ciscenja,da nije zaostala prljavstina u njoj da pravi neki problem oko dihtovanja lamela u radu...

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Potrosnja ulja vakuum pumpe i dodavanje elektroventila

Post napisao baracuda » 26 Sep 2023, 17:02

Ne znam da li sam dobro postavio pitanje-interesuje me potrosnja pumpe,ako neko zna za koliko vremena potrosi 1l ulja.Ovo pitam zato sto malo vise pusi kada radi,i novo mi je sve ovo pa nemam predstavu kolika je potrosnja,da li na mojoj treba nesto da se mozda ocisti ili popravi.A drugo pitanje se odnosilo na dodavanje elektoventila na pumpu( uz eventualno manometar za vakuum na ventilu),da kada se zaustavi vakuumiranje elektroventil spreci oticanje ulja i uljanih para u creva,vec da se hermeticki zatvori prilikom prestanka rada pumpe-ovo imaju novije modernije pumpe.Desava mi se da kada vakuumira i napravi vakuum,prilikom zatvaranja plavog ventila imam pritisak vakuuma,ali se posle nekog vremena ulje malo povuce u staklo na manometrima sto ne valja.Glavno pitanje imam li problem koji treba da resim ili se ovo desava na ovim tipovima pumpi.Vakuumira dobro malo popusti vakuum na manometru posle duze vremena ugasena,i vrati deo ulja nazad.Da li ventil na pumpu na koji se kaci zuto crevo ima ulogu nepovratnog ventila-da li je on neispravan,pa mi se ovo desava?Zato i ideja da dodam elektroventil.....izgleda ovako
11111.jpg
11111.jpg (10.08 KiB) Pregledano 189 puta.
A moguce i da gresim sto gasim pumpu pre vremena....zbog pritiska u sistemu.....

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”