(Ne)Stručna montaža cevi klime

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: (Ne)Stručna montaža cevi klime

Post napisao JaroslavBires » 11 Jul 2008, 07:21

:tooo: Cubice!
I ja sam u principu za to, što se može videti iz mojih prethodnih postova, no ima gde takav nastup ne prolazi (privremeno), dok se raja ne opeče i ne opameti: Odem sinoć u kladionicu da dogovorim ventilator za izbacivanje magle od duhana a moja nesuđena mušterija sedi i tipuje...A pre dva dana me pitao šta ćemo da ugrađujemo (dve klime)...
Veli uslovili ga tamo gde je kupio da "njihov" serviser postavlja klime...
:oklagija Užas jedan od postavljanja :!:
Rekoh mu, da kad mu dosadi da gleda horor od montaže, pozove mene da se iskonsultujemo i da ponovo zove neke "jeftinije" pacere da mu odrade posao lolzi lolzi lolzi
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Nebojsa_Pazova
_
_
Postovi: 117
Pridružen: 11 Feb 2008, 10:17
Lokacija: Stara Pazova

Re: (Ne)Stručna montaža cevi klime

Post napisao Nebojsa_Pazova » 26 Jul 2008, 15:03

cubica je napisao:9-ka i 12-ca 50 EUR + 2000 do 3000 din za materijal, 18-ca 60 EUR+materijal i 24-ka je 80 EUR + materijal, dopunjavanje od 20 do 40 EUR. Usluga je max profy, nikad mi niko nije zamerio bilo sta niti sam ikada do sada imao naknadni problem, hvala Bogu!!! garancija full godinu dana i na dalje svaku godinu ako hoce servis a servis je min 20 EUR. Posteno!!!

+ mislim da je vreme da se dizu cene.

ICEcubica :dmzs:
E MOJ PRIJATELJU , CUBICE .....
Kad bi sve to tako islo ..... hehehehehe, treba naplatiti sav taj iznos koji si napomenuo gore ..... nije problem osuriti, ali .... kad se uveris da od pola tih, kojima imas da prepravljas za nekim, nema ni za "leba", a ne da placa istu stvar, ili prepravke za "strucnjacima", i ja gledam gde mogu, jbga, iskustvo,procena, ali .... sve je to , po meni mrka kapa, svi se vataju za neku garanciju .... a od toga nista, jer im je "strucnjak" montirao i onda sve pada u vodu !!!!! Nemozes objasniti, imam takvih problema more ...... imam ugovore, sa mnogim uvoznicima, razlicitim brendovima, ali ..... znas i sam, da je metal u zadnjih par meseci poskupeo vise od 30%, ko je digao cenu montaze, reci mi samo, a i da dignes, kao i ja sto sam, odma se oseti po poslu, nema guzve ...... ne mogu da radim dzabe, imam par momaka, treba sve to platiti, i plus josh, gde sam ja u svemu tome !!!???
Navescu opet, negde sam vec naveo podatke, u susednoj Hrvatskoj, monta zaklima uredjaja kosta 150 E , bez cenkanja, redovna cena !!!!! Ja kad sam poceo da radim, sa klimama, cena je bila isto 150, ali maraka !!!!!
Da Vam ne kazem da ista ta montaza, istog uredjaja, koji i mi ovde montiramo. u recimo Norveskoj, kosta oko 600 E .......
Nema zakona, nema reda, nema nicega kod nas, kaubojstina opsta !!! Radi ko sta hoce i kako hoce ....
No ...... drzite se struke, radite profesionalno, bez predrasuda, moj je neki moto ..... to kazem i mojim momcima, a i Vama isto savetujem, drugarski, bice posla, garantujem !!!!!
Najveci talenti, gube se u neradu !!!!

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3657
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: (Ne)Stručna montaža cevi klime

Post napisao cubica » 28 Jul 2008, 08:55

Ma znam Neso, muka ziva naplatiti ali ide nekako..najgore mi sto i oni koji imaju para, kad im kazem cifru, pocnu da se mrste k'o qrva na mrsav qrac lolzi Bas pre neki dan jednom kafedziji sam rekao 4 x 80 EUR + 4 x 3.500 din za cetiri 24-ke, pocele oci da mu trepcu ko fliper, umalo nije tiltovao. A ima para, itekako...ali, eto..to je kod nas tako. Zamisli samo sebe, kad ti nesto treba, da li ce ti neko dati za dzabe??? Mislis da neko ima obzira prema tebi i tvojoj deci...ma, 'ajde!! Zamisli tako i bice ti lakse da naplatis. Vazno je samo, kako si i rekao, uraditi profesionalno i garantovati za rad i nema sekiracije.
Za ''strucnjake'' i pametnjakovice sam ti rekao...rad iza njih je DUPLO!!! Kao prvo da se musterija nauci pameti koga da zove sledeci put a kao drugo, da se i strucnjaci nauce pameti da mi ne kradu vise posao, kad vec ne znaju da ga rade.

pozzz,

cubicaICE :dmzs:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

remenjak.z
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 19 Jul 2008, 00:00
Location: vrsac
Warranty service: VOX,ADLER,BERGEN I GREE
Contact person: zoran
Specialty: tv

Re: (Ne)Stručna montaža cevi klime

Post napisao remenjak.z » 01 Avg 2008, 01:15

lako je vama ja sam naisao na montiranu klimu sa nastavljenim cevima na 4 mesta sto je naj gore cevi su bile lemljene a ne varene srebrom .naravno gasa r 407 nije bilo
pa je vlasnik izvadio 150 e.da mu klima radi i ladi.bese to pre 4 godine kada je gas bio papren.

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: (Ne)Stručna montaža cevi klime

Post napisao JaroslavBires » 02 Avg 2008, 08:01

:tooo: Ma viđao sam holendere dihtovane teflon-trakom1 lolzi lolzi lolzi
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: (Ne)Stručna montaža cevi klime

Post napisao kisko » 02 Avg 2008, 21:23

JaroslavBires je napisao::tooo: Ma viđao sam holendere dihtovane teflon-trakom1 lolzi lolzi lolzi
Pa kod mene u selu se kod njih polovine nešto beli oko holendera lolzi lolzi lolzi
uvek ima nesto interesantno

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”