slika RADOVI NA ODRŽAVANJU FORUMA SU ZAVRŠENI.
AKO IMATE NEKIH PROBLEMA SA KORIŠĆENJEM FORUMA, POŠALJITE E-MAIL NA fanzoor@fanzo.org
HVALA NA RAZUMEVANJU

Kapanje iz klima-uredjaja

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
zozontv1
___
___

Kapanje iz klima-uredjaja

Post napisao zozontv1 » 28 Sep 2008, 09:03

Komsija na spratu iznad mene intenzivno koristi klimu u ovim hladnjikavim danima i ta klima izbacuje vodu, to mogu
da razumem, takava je princip rada. Medjutim, voda pada na moju klimu, od nje se ''odbija'' i ulazi mi u
kuhinju kroz fuge u zidu.
Moje pitanje za majstore bi bilo: kako da se zastitim od ovog, da li je predvidjen neki odvod iz spoljne jedinice
(kao iz unutrasnje leti)? Ili da napravim krov ili nadstresnicu iznad moje klime?

JaroslavBires
___
___
Specialty: whitegoods

Re: Kapanje iz klima-uredjaja

Post napisao JaroslavBires » 29 Sep 2008, 18:21

:oklagija Lepo zamoliš komšiju da reši kapanje prilikom otapanja spoljašnje jedinice, zato što sve imaju lulu za otkapavanje spoljašnje jedinice, samo je pitanje koliko je majstor pravi! Može se kondenz-crevo iz unutrašnje jedinice upustiti u spoljašnju i samo iz spoljašnje ka dole ili u oluk. Ja uzimam T- račvu (ili kosu, zavisi šta nađem u opremi za auto plin!), i spojim i unutrašnji i spoljašnji kondenz pa na dole! :lala:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

zozontv1
___
___

Re: Kapanje iz klima-uredjaja

Post napisao zozontv1 » 30 Sep 2008, 06:37

Jaroslave,
Hvala na savetu, zasad resavamo problem sa bocom od coca-cole, a na prolece cemo resiti oba odvoda pomocu racve.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”