DIHT MASA ZA HOLENDERE,PERTLARICE

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
JaroslavBires
___
___
Specialty: whitegoods

Re: DIHT MASA ZA HOLENDERE

Post napisao JaroslavBires » 10 Apr 2009, 07:04

Uveče postavljam, kad stignem iz firme!
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

JaroslavBires
___
___

Post napisao JaroslavBires » 24 Apr 2009, 23:07

Evo sam našao malko vremena da uslikam pertlaricu, pa procenite sami dal ćete se upuštati u prepravku! Pravi idealne pertlove! Refco, model koji ima proširivače cevi u kompletu, oznake RF-275-FSM, 9881574, a po uzoru na Belzer pertlaricu, kojih nema kupiti. Uz malko upasovanja, stoji i radi k*o saliveno! Srce, konus je rađen od alatnog čelika, okaljeno, prethodno poliran!
4-24-2009 11-17-55 PM.jpg
4-24-2009 11-21-44 PM.jpg
4-24-2009 11-20-56 PM.jpg
4-24-2009 11-21-17 PM.jpg
4-24-2009 11-20-31 PM.jpg
4-24-2009 11-20-08 PM.jpg
4-24-2009 11-18-45 PM.jpg
4-24-2009 11-18-22 PM.jpg
4-24-2009 11-19-34 PM.jpg
4-24-2009 11-15-43 PM.jpg
Prilog
Pertlarica.rar
(3.71 MiB) Preuzeto 145 puta.

cubica
gx
gx
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Post napisao cubica » 25 Apr 2009, 19:16

Alal' vera majstore :pivopije: Ovo je prava!!! Ja cu najverovatnije moju RF-500-FBM da zamenim sa RF-500-FSM (Flaring-Swaging), moze i ova moja ali ako se zaulji, al' ko da se vuce sa uljavom krpicom na visini il' na nekoj skeli.
Hvala Jaro na slikama i crtezu, sad mi zao sto ja nemam takvu. :cut:

cubica :dmzs:
PROSONIC is the best!

flatron
_
_

Post napisao flatron » 29 Apr 2009, 17:53

ljudi ja koristim RIDGID alat za pertlovanje i samo mogu da ga pohvalim nikad problema s njim namjestiš cijev stegneš i navijaš on sam preskoči kad dođe do kraja nemožeš napravit ni malu ni veliku pertlu svaka ista u mikron i nikad neće pustit niti će puknut jer klip se izvija ekscentrično znači ravnomjerno savija cijev po kružnicia a kad je negdje nepristupačno i holender ostane u zidu nekad stavim malo LOKTITE 571 na pertlu i nema šanse da pusti a taj leak look nisam nikad vidio a kupio bi ga da imam ali gdje kupit u hercegovini

JaroslavBires
___
___

Post napisao JaroslavBires » 01 svi 2009, 08:36

Ridgid je ok alat, al* cena :oklagija :m:
Kod svakog dobavljača delova i materijala rashlade bi trebalo da ima Lock Leak!

flatron
_
_

Post napisao flatron » 01 svi 2009, 10:37

je malo paprena cijena al jednom kupujem jeedina kvaka je što treba imati dva za colovske cijevi i za metričke a košta oko 200 eura jedan

a usput da pitam ima li iko ovamo bliže meni prema jugu

JaroslavBires
___
___

Post napisao JaroslavBires » 04 svi 2009, 23:32

Juče sam švljao po NS Najlonu i sretnem kolegu iz Žarkovca i prodaje ekcentar pertlarice po 3000, do skora je prodavao po 2500din!
Nisam probao kako radi šešir, no preskače kad dođe do kraja, i ima milimetarska i colova! Ima li ko komentar na ovu, po svemu PRC kopiju? Kad sam gledao neke originale prošle sezone u EEF bejahu po 8000, tj 100EUR!

flatron
_
_

Re: DIHT MASA ZA HOLENDERE,PERTLARICE

Post napisao flatron » 06 svi 2009, 21:41

neznam u dinare al znam u eure hahaha to nije puno ppara mislim da se ne isplati tu šparat jer taj alat traje 10 godina al ako je za ponekad stavit klimu to je ok ali ako je za profi okani se kupi RIDGID

Kusta
_
_
Warranty service: PVF

Post napisao Kusta » 28 svi 2009, 22:22

Koristim kineza sa ekcentrom i prihvatom i za mm i za col cevi i radi posao!
Pozdrav svima na forumu! :pivopije:

milance
_
_
Contact person: milan

Post napisao milance » 29 Mar 2010, 21:35

probaj da prilikom pertlanja stavis malo ulja, i pre nego sto stegnes holender (na navoj), neces imati uopste problema. Ja to radim godinama i nikada mi nije popustio holender

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE

Post napisao nike » 30 Mar 2010, 11:53

Imperial "ROLL-AIR" je majka Refca!
http://stridetool.com/tools/flaring_swa ... ls_02.html
Vrh treba održavati i povremeno polirati!

Za besprijekorno pertlovanje obavezna upotreba noža za skidanje srha i kap ulja na pertli za vrijeme pertlovanja!

Pasta Leak-Lock je zakon kod manjih nesavršenosti na pertlovanoj cijevi. Prije upotrebe paste očistit dodirne površine alkoholom i jako tanko nanjeti pastu.
U slučaju potrebe, pasta se skida alkoholom i krpom.
Tamo gdje ste nekad koristili teflon sada s POE uljima i nekim rashladnim sredstvima taj teflon se topi i spoj nakon nekog vremena pušta. U tom slučaju Leak-Lock je zakon. Probao razne Loctite i nijedan ne zadovoljava.
Imam uvjiek barem 2 tube Leak-Locka u alatu. :yeah:
1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao frigoservisbata » 04 Apr 2010, 01:32

Ja koristim ovaj vec sedam godina..nema boljeg..Doduse moj je Imperijalov,imao sam Refkov al mi se stezac zeznuo te ne steze cev kako treba,pravi elipsu....Moze sve da hvata i colovne i metricne cevi,obavezno podmazati konus pre pertlovanja i trajace 100 godina...:)“GRABBER”™ ROL-AIR 45° FLARING TOOL..Drugi na slici po redu...Cena je bila oko 80 Evra...
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 04 Apr 2010, 14:16

Posedujem Belzer star 25 god , Refco i Cps alat za pertlovanje i svi rade super ako se radi pravilno i veoma je vazna ta kap ulja da se upotrebi.

duki
_
_
Warranty service: privatno nedrzim servise pod garancijom neplacaju i neodgovorni za dobavku delova
Contact person: duki

Post napisao duki » 02 Jun 2010, 22:30

mislim da je najsigurnije zavariti nastavak i onda si siguran da ........da tu nece pustiti a ako skidas povuces gas u sistem raseces nozicem i ako ponovo namestas zavaris ...malko duze al sigurnije :pivopije:

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 03 Jun 2010, 01:05

Duki majstore ,
hajde da se držimo teme o diht masi i alatu za pertlovanje ,
a sečenje i nastavljanje cevi i šta već , to ćemo u drugoj nekoj temi yess

kele
_
_
Phone number: 0038125792711

Post napisao kele » 12 Jun 2010, 09:13

Sto se tice diht mase to je o.k. koristiti za holendere,ali ako hocete 100% siguran spoj onda haris zica i brener.Holenderi se po potrebi kasnije uvek mogu dodati na cev...Ima dosta ljudi koji montiraju klime a nemaju brener ili ne znaju variti a fabricki se dobiju cevi sa holenderima pa kljuc u ruke,zategnes i to je to.Ali var je ne prevazidjen(govorim o spoju unutrasnje i spoljasnje jedinice).Sesiri na ventilima spoljne jedinice su posebna prica a i pristupacni su pa se spoj uvek moze popraviti.A i zar nije lepse da zavaris spoj,napunis klimu i das coveku garanciju 3-4 godine(naravno ako mu ti radis redovan servis :uca: ) a onda svake god. dodjes,prikljucis manometar i ocistis unutrasnju i stavis 20e u dzep a ne da te zove u pola leta i kaze kako klima ne radi.Nadam se da se slazete da nema nista gore nego ako procuri spoj unutrasnje i spoljasnje :m: .A sto je najgore mozes ga proveriti tek kad namontiras celu klimu...

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE

Post napisao nike » 12 Jun 2010, 10:08

kele je napisao:Nadam se da se slazete da nema nista gore nego ako procuri spoj unutrasnje i spoljasnje :m: .A sto je najgore mozes ga proveriti tek kad namontiras celu klimu...
Ima, a to je priključivanje manometara svake godine na redovnom servisu. Tako svaki put ispustiš količinu plina iz klime koja može biti i nekoliko puta veća nego spoj koji vrlo malo curi.
Međutim ako na redovnom servisu opereš klimu i izmjeriš razliku temperature i vlage na izmjenjivaću te količinu zraka lako se izračuna dali klima radi OK ili ne i bez priključivanja manometara.
Drugo, svaki spoj se može provjerit dušikom i sapunicom.
1% svjetske populacije su pametni ljudi, 4% su oni s kojima se može komunicirati a 95% su ovce koje su najsretnije u toru i da imaju pastira

cubica
gx
gx
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Post napisao cubica » 25 Jun 2010, 14:08

Dobro, posto smo ovde dosta pricali o alatu za pertlanje, recite mi sta mislite o ovome na slici...odlicno pertluje, ima konus i preskace na kraju..pertla stvarno izgleda dobro i zdravo i bez ulja..na suvo!!! Nema ostecenja na spoljnjem ni unutarnjem zidu cevi a usta kad su raspertlana su prosto izvajana na cevi..nigde jedne sare, ogrebotine i sl...
pozz,
cubICE :dmzs:
Prilog
DSZH TOLL.JPG
PROSONIC is the best!

Odgovori

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”