obodin VZ26 (reseno)

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
miki
_
_
Postovi: 43
Pridružen: 05 Jun 2009, 22:31
Location: skopje,makedonija
Specialty: whitegoods

obodin VZ26 (reseno)

Post napisao miki » 30 Jun 2009, 22:30

zapusen isparivac.ne duva niz kapilara.probav sekako,ne pomaga nisto.ve molam za vase mislenje.
Zadnja izmena: miki, dana 26 Avg 2009, 23:57, ukupno menjano 1 put.

vladimirbp
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 149
Pridružen: 14 Avg 2006, 21:36
Location: Srbija
Contact person: Vladimir
Specialty: whitegoods
Lokacija: Backa Palanka

Re: obodin vz 26

Post napisao vladimirbp » 01 Jul 2009, 00:09

probaj produvati isparivac i sa jedne i sa druge strane.Kad imam zaguzenje obicno uspevam sa freonom R11 da ocistim isparivac.Ubaci freon R11 i sa fronom R22 da izduvas isparivac.Ako ni to nejde probaj sa kompresorom da naduvas u isparivac pritisak do 10bara...morao bi da izdrzi...i ostavi ga pod pritiskom,zna tako da izbije cep.ako ti nejde od kapilare probaj sa suprotne strane(usisna cev)

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: obodin vz 26

Post napisao frigoservisbata » 01 Jul 2009, 00:17

Ja sam skoro imao isti slucaj sa istom markom Obodin.Probao sam sve zivo i r 11 i 22 i pritisak i kompresor i nista nisam uspeo da uradim..Za svojih deset godina rada sa ovim uredjajima ovo mi se prvi put desilo,da nisam uspeo da ga odcepim..Ja sam digao ruke od toga i prvi put rekao da ne mogu da namestim uredjaj...Mislim da je zamrzivac uspravni bio u pitaju..
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
frigo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 450
Pridružen: 29 Jan 2008, 02:58
Location: Odžaci - Ljubljana - Domzale -Vir
Warranty service: Carrier...
Contact person: Dragan Antic
Phone number: 0038670501511
Specialty: whitegoods
Lokacija: Odžaci - Ljubljana
Kontakt:

Re: obodin vz 26

Post napisao frigo » 01 Jul 2009, 05:16

Aj i ja da dodam koju...
Kolko sam ih se ja naodcepljivo za ovih 16godina rada, to se resava, nekad sam i seko isparivac pa ubacivo kapilaru, al kad zacepe najgori su LTH zamrzivaci posto im je kapilara cupava sunutrasnje strane ...
Prvo da dodam ako nemas rucnu pumpu visokog pritiska zaboravi da ces je odcepiti il ako i nemas trebati boca azota puna boca azota je 150Bara bez toga nemoj ni da pocinjes i da dodam da ispravim kolegu @vladimirbp nikad bas nikad se ne duva kontra samo kroz kapilaru inace ako duvas kontra zacepices kapilaru jos vise...
Ovako skrati kapilaru kolko god mozes u pocetnom delu se uvek zacepi ako si srecan izbacices zaceplenje ako neide zavari parce cevcice fi 4 i zanju il zavari ventil i probaj da upustis freon 11 ako nemas onda sto kazu kolege freon 22 i to tecni i drzi dok ne probije ako si srecan moz za dan dva da popust ako ne bez pumpe i azota tesko da ces sta uraditi mada postoji jos jedan fazon ako imas nekog kolegu majstora za dizelase oni imaju pumpu za tariranje dizni mozes to uzeti i prikljucak da prilagodis al pre toga moras pumpu oprati od nafte ako imas r11 resio si problem ako ne onda uznes od nekog iz hemiske cistione sad zaboravi kako se zove ta tecnost brzo isparava a najbolje se snjom skidaju fleke od masne farbe... ako se setim kako se zove dopisacu sipas to i malo ulja komresorskog da ne zariba pumpa i krenes kad probijes samo azotom dobro produvas i to jeto... Kako je lako davati savete al kad pocnes da radis tek ces videti kako se kosa cupa... :dmzs: :fanzo:

Setio sam se trihloretilen...
e da slobodno prikljuciti veliku bocu azota tih 150bara nije nista za kapilaru ona moze da izdrzi jos dvaputa tolko al cim cujes da je probila otvaraj na prekide da bi ispucao cevi na izlazu iz kapilare je triput manji pritisak...
Prijatelj je najveće bogatstvo u životu.

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: obodin vz 26

Post napisao goranfri » 01 Jul 2009, 21:36

Nadji drugi isparivac.

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: obodin vz 26

Post napisao JaroslavBires » 01 Jul 2009, 23:17

Sa prepravljenom hidrauličnom dizalicom i R-11 sam neke kapilare produvao i blizu 400Bara!
Neke kapilare sam rešavao tako što priključim R-22 i punim u priključnu cev tečnog pa blindiram smrt kleštima i lagano grejem i tako dižem pritisak! Opasna stvar, jer nemam uvid u pritisak u cevi no za teren je to nekad naj rešenje! :lala:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

miki
_
_
Postovi: 43
Pridružen: 05 Jun 2009, 22:31
Location: skopje,makedonija
Specialty: whitegoods

Re: obodin vz 26

Post napisao miki » 02 Jul 2009, 21:56

fala na site.r 11 nemam neznam ni kade da najdam.pumpa za visok pritisok imam i ke probam.pa ke vi kazam .

Mega Elektro SU
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 12 Dec 2008, 22:06
Location: subotica
Warranty service: LG Galanz Vivax
Contact person: Robert

Re: obodin vz 26

Post napisao Mega Elektro SU » 02 Jul 2009, 22:53

ni slucajno da duvas sa usisne strane! azot i r 11!

dzo_maki
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 15 svi 2009, 19:06
Location: Pozega

Re: obodin vz 26

Post napisao dzo_maki » 03 Jul 2009, 00:39

Pa da dodam i ja jednu a ne samo da citam;skrati kapilaru do samog isparivaca-zavari 0,5m 6-ice napuni trihlor etilenom i prikaci na azot.U najgorem slucaju trebace ti nov isparivac a ako ne resio si problem

miki
_
_
Postovi: 43
Pridružen: 05 Jun 2009, 22:31
Location: skopje,makedonija
Specialty: whitegoods

Re: obodin vz 26

Post napisao miki » 13 Jul 2009, 19:56

malce pocna da duva niz kapilara no povtorno zapusuva.od utre prodolzuvam so rabota na nego.

miki
_
_
Postovi: 43
Pridružen: 05 Jun 2009, 22:31
Location: skopje,makedonija
Specialty: whitegoods

Re: obodin vz 26 (reseno)

Post napisao miki » 20 Avg 2009, 22:37

ovo sam zaboravio da napisem sta je bilo.resio sam tako da sam postavio novu kapilaru.i to od vtori put :roll: .imao sam kapilaru koju sam stavio, no bila je siroka,i nisam dobio hladjenje.nije imalo potrebna temperatura a povratna cev je zamrzla.postavio sam drugu kapilaru potenku i sad je sve ok.hvala svima.evo slike:
Prilog
IMG_1328.jpg

nedim.b
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 06 Avg 2009, 21:15
Location: Bosna i Hercegovina

Re: obodin vz 26

Post napisao nedim.b » 21 Avg 2009, 21:35

nemoj se patiti bez veze .to sve baci na otpad.

nedim.b
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 06 Avg 2009, 21:15
Location: Bosna i Hercegovina

Re: obodin vz 26

Post napisao nedim.b » 21 Avg 2009, 21:39

to što si zalijepio kapilaru je privremeno riješenje

miki
_
_
Postovi: 43
Pridružen: 05 Jun 2009, 22:31
Location: skopje,makedonija
Specialty: whitegoods

Re: obodin vz 26 (reseno)

Post napisao miki » 27 Avg 2009, 00:00

dopisao sam reseno.stvarno neznam kako sam zaboravio minati put da napisem da je reseno.izvinjavam se.ako ispadne da je resenje kratko, ja cu tu dopisati,al mislim da ce ovo trajati.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”