DAEWOO FR631NDS voda u frizideru - REŠENO

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
GadGet
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 08 Jun 2010, 16:40
Location: Beograd

DAEWOO FR631NDS voda u frizideru - REŠENO

Post napisao GadGet » 08 Jun 2010, 17:16

U pitanju je kombinovani frizider 2005 god, no frost,3d cooling i tandara mandara neke gluposti

Problem se javio prvi put pre 2 meseca kad se u donjem delu gde je frizider pocela skupljati voda. U gornjem delu gde je friz se pojavio led prvi put od kako je kupljen. Ugasio sam ga, skinuo poklopac sa unutrasnje strane u gornjem delu (frizu), video da je sve zaledjeno, ostavio dva dana da se odledi. Cev koja odvodi vlagu napolje sam procackao nekom plasticnom sajlicom jer se izgleda pri vrhu nije skroz otopio led ni posle 48h. Probao da li voda tece i sve super ja to namontirao ponovo slozio sve, ali evo posle dva meseca opet voda u donjem delu. Opet ista operacija samo sam se posluzio sa fenom da ne bih cekao tri dana da se otopi vrh te cevcice. Da li je nesto lipsalo u frizideru pa mora da se menja jer je totalno glupo da isto ponavljam nonstop. Doduse moguce i da baba zaboravlja da zatvori vrata, ali kune se da joj jos nije poceo alchajmer sakrivti stvari. Ako treba dajte neki kontakt od nekog dobrog frigo majstora. Inace frizider extra radi. Sta god stavim u njega ne moze da se pokvari ni posle 20 dana.

Avatar
hagula
___
___
Postovi: 206
Pridružen: 14 Jan 2009, 00:23
Location: B&H

Re: DAEWOO FR-631NDS voda u frizideru

Post napisao hagula » 08 Jun 2010, 23:57

Mzda je "zalepio" termostat pa stalno radi kompresor.od tuda i toliko leda.

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: DAEWOO FR-631NDS voda u frizideru

Post napisao goranfri » 09 Jun 2010, 00:03

Zaostaje voda iz nekog razloga. Mozda ta cevka nije nesto u redu,ili grejac neki ne radi . Proveri tu cevku jos jedanput da nije na vrhu slepljena.

Avatar
frigo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 450
Pridružen: 29 Jan 2008, 02:58
Location: Odžaci - Ljubljana - Domzale -Vir
Warranty service: Carrier...
Contact person: Dragan Antic
Phone number: 0038670501511
Specialty: whitegoods
Lokacija: Odžaci - Ljubljana
Kontakt:

Re: DAEWOO FR-631NDS voda u frizideru

Post napisao frigo » 09 Jun 2010, 05:53

kako kazes:
Sta god stavim u njega ne moze da se pokvari ni posle 20 dana.
il sto kaze:
goranfri je napisao:Zaostaje voda iz nekog razloga. Mozda ta cevka nije nesto u redu,ili grejac neki ne radi . Proveri tu cevku jos jedanput da nije na vrhu slepljena.
taj ledi i hladi vise nego sto treba...i eto problema... smanji termostat na manji broj...
il vici eto ti @goranfri je iz stvog sela... :pivopije:
Prijatelj je najveće bogatstvo u životu.

GadGet
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 08 Jun 2010, 16:40
Location: Beograd

Re: DAEWOO FR-631NDS voda u frizideru

Post napisao GadGet » 09 Jun 2010, 12:59

termostat i pali i gasi, sve je ok dok se ta rebrasta cevcica ne zapusi ledom. Moguce da je goranfri upravu za ovo da je cevcica slepljena jer bas tesko proguram tu plasticnu sajsajlicu u prvih 10cm, a posle ide opusteno do kraja-one cantre za vlagu pored motora. Noj se nikako prici ne moze jer je ulivena u zadnju stranicu frizidera-valjda ona pena izolacija, sta ti ja znam. Iznad te cevcice ima dal grejac ili bem liga sta je dugacka staklena cevcica koja lici na grejac u kvarcnim pecima. To sam ispitao i ima konstantan otpor-pretpostavka da je OK. Sad sam smanjio na minimum, bilo je na polovini, ali molm goranfri-ga da mi posalje kontakt na PM posto smo iz istog sela:) ako se opet ponovi za 2 meseca ista stvar. Nije valjda no frost da bih ga redovno otpusavao.

Frizider od kako je kupljen extra radi i nikad se u njemu nesto nije pokvarilo od namernica, za razliku od candy-a koji je burazer uzeo isto 2005-e i u kome nista duze od 5 dana ne moze da stoji (sunka i te suhomesnate stvari postanu lepljive i usmrde se posle tri dana)


E da ima li ko ideju gde mogu da nabavim plastike za ovaj frzider, konkretno pukao mi je jedan onaj plasticni tockic preko koga ide donja fioka. Sluzi i ovako ali pocela je fioka da grebe dno frizidera. Izgubio sam one papire od frizidera, pa sam zaboravio ko je uvoznik, samo se secam da sam procitao da su delovi obezbedjeni u narednih 7 godina nakon kupovine.

a evo sad vidim da ima tel u profilu goranfri

GadGet
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 08 Jun 2010, 16:40
Location: Beograd

Re: DAEWOO FR631NDS voda u frizideru

Post napisao GadGet » 18 Jan 2016, 11:30

Rešeno odavno, izvinjavam se što nisam ranije javio, al ajde kao da sacekam neki period da vidim dal je operacija uspela pa smetnuh sa uma. Promenjen grejac.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”