pcb termostat za Indesit ban 13nf

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao alexb » 29 svi 2011, 19:55

milan je napisao:EDT0116.4
PCB koji sam skidao na ovom frizideru je isti kao ovaj na gornjoj slici.Nike mi kaze da vidim da li relej ukljucuje grejace.Koji je relej koji daje napajanje grejacima i ja mislim da treba pogoditi vreme kada eeprom da taj signal do releja a ako nije tako kako bih mogao to da proverim.Svaki savet je dobrodosao.Ova vrsta kontrole temperature i otopljavanja je za mene novo,do sada nisam radio samo sam se informisao preko ovog i drugih foruma.

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao milan » 29 svi 2011, 20:09

Zato pitam da li je resenje zameniti ovu plocu(termostat) sa novom
To je nova (EDT0116.4) i ubacuje se jos jedan termostat.Pogledaj tu slicicu.

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao alexb » 30 svi 2011, 13:56

milan je napisao:
Zato pitam da li je resenje zameniti ovu plocu(termostat) sa novom
To je nova (EDT0116.4) i ubacuje se jos jedan termostat.Pogledaj tu slicicu.
Pa dobro Milane, koji je najbolji savet sta da radim.Da li da se ploca zameni sa novom kao sto je original ili novom verzijom koju opisujes i koji to jos termostat da dodam.
Ocekivao sam od vas malo opsirnije savete za pomoc ,ovako se samo dopisujemo sa po par reci,sto ne vidim da daje neke rezultate.Ne bih zeleo da se niko nadje uvredjen ali smatram da ovaj forum zato postoji da se pomogne nekome ko pita za pomoc.Hvala unapred.

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao alexb » 30 svi 2011, 14:00

nike je napisao:Ajde malo prepravi prvi post da bude u skladu s onim što je napisano u crvenom okviru!

Dali na toj pločici relej uključuje grijač, i ako je, dali si gledao dali relej dobiva signal i dali tada zatvara kontakte?
Jel moze malo opsirnije objasnjenje kako da to proverim,na kom releju i kada,koji kontakti i sl.Hvala unapred.

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao milan » 30 svi 2011, 14:01

Dobio si odgovor koji si trazio, ja vise ne mogu, ako druge kolege mogu
neka ti pomognu.

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao alexb » 30 svi 2011, 21:55

milan je napisao:Dobio si odgovor koji si trazio, ja vise ne mogu, ako druge kolege mogu
neka ti pomognu.
E bas ti hvala kao uredniku expertu,bas si mi pomogao sa slikama.Mogao sam i ja da slikam tu plocu ali od slikanja vajde nema.Ipak ti hvala na trudu oko pisanja odgovora.

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao goranfri » 31 svi 2011, 00:15

Ma milan je bezobrazan , umesto da ode i opravi taj frižider umesto tebe a ti samo da svratiš na kraju i naplatiš on te tu zeza sa slikama.

Inače može da bude problem u samom grejaču ,i može da bude problem u onoj maloj kocki koja je prikačena na ispaivač ( termo element )

Skoro sam imao takav problem i bio je problem u termo elementu .

Ako nastaviš sa ovim čudnim ponašanjem nećeš dobiti više odgovora a i tema će biti zaključana.

A ja da sam na tvom mestu milanu bih rekao hvala ma koliko su te slike bitne ili ne jer se čovek ipak potrudio da ih negde pronađe i okači ovde.

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao milan » 31 svi 2011, 07:37

Mogao bih da idem u Nis, tamo sam zavrsio skolu ETS Mija Stanimirovic.
@alexb Napisao si da imas Service manual za ovaj uredjaj.
Da li si pokretao auto test? Pokretanjem istog utvrdi se da li grejac radi ili ne.
Da li si proverio taj grejac i NTC sondu za odmrzavanje.
Sta si uopste merio instrumentom?
Slike daju odgovor na tvoje pitanje sa cime da zamenis postojeci el. termostat.
Taj drugi termostat nemoras da stavis.
Na osnovu tvog pisanja ustanovio sam u prvom postu da ti je neispravan el. termostat i da zelis da ga zamenis,
sto znaci da si sve predhodne radnje oko diagnostike odradio, a nemas opremu da menjas dump.
Zasto dump? neznam.
Pozdrav :tooo:
Ps:
Ova teme od pre 15 dana http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.ph ... 54#p162654
Radi se o istom uredjaju?
Gde si nasao SM za BAN13NF?

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao alexb » 31 svi 2011, 11:12

SM za ovaj frizider sam nasao na http://www.electrotanya.com ali to je tacno model baan33vps,medjutim video sam da je skoro sve isto kao i ovaj,cak ima uputstvo za nekoliko varijanti,sa displejevima za temperature u oba dela i sl.Pokusacu da prikcim taj SM ovde.Pozdrav svima.

Kod: Označi sve

http://elektrotanya.com/indesit_baan33vps.pdf/download.html
Zadnja izmena: nec, dana 31 svi 2011, 12:25, ukupno menjano 2 puta.
Razlog: Obrisao sam SM jer postoji na netu.

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao milan » 31 svi 2011, 11:43

Nisi uopste odgovorio na pitanja sta si radio na aparatu
Da li si pokretao auto test? Pokretanjem istog utvrdi se da li grejac radi ili ne.
Da li si proverio taj grejac i NTC sondu za odmrzavanje.
Sta si uopste merio instrumentom?
Postavio sam ti ovde SM za ban13
http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.ph ... 19#p163719

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: pcb termostat za Indesit ban 13nf

Post napisao alexb » 31 svi 2011, 21:17

Pa Milane ovaj SM koji sam ja skinuo i prikacio je isti kao i ovaj koji ti predlazes sa oznakom ban13nf samo ovo sto sam ja nasao je na engleskom.Ja sam na uredjaju samo proverio da li grejac daje otpor na osnovu cega sam zakljucio da je
ispravan,drugo nista od tih delova nisam ispitivao jer treba znati sta treba neki deo da pokaze a obzirom da je kako sam naveo ovo nesto novo sa cime se srecem nisam nista vise radio osim otapanja.Kada sam nasao SM i ponovnog prestanka hladjenja u friziderskom delu nakon nedelju dana ponovo sam utvrdio da se nakupilo puno leda koji je zatvorio kanal za protok vazduha prema frizideru i ponovo to otopio i tada sam skinuo pcb plocu i postavio pitanja ovde u vezi zamene iste.S obzirom da je to uredjaj jednog mog prijatelja ostavili smo da opet radi i da u medjuvremenu vidimo da plocu nadjemo.Dobio sam informaciju od njega danas da nakon toga on na uredjaju cuje kako padaju komadici leda tj.da se dogadja otapanje.Ja nisam siguran jos u to,jer nista nisam uradio osim sto sam skinuo i otkacio sve konektore od pcb ploce da bi uzeli podatke,e sad ako je uticalo nesto sto je ploca bila kompletno iskljucena na eeprom ili su kontakti proradili neznam.Ostaje da pratim sta ce se dalje dogadjati ali nikad nisam u nesto siguran kada ne nadjem konkretan uzrok,ovako ostaje da se nagadja a mozda se opet ponovi isto. pozdrav.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”