DORIN K 250 cs prikljucak REŠENO

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
bnoki
_
_
Postovi: 40
Pridružen: 09 Nov 2010, 20:43
Location: bosna i hercegovina

DORIN K 250 cs prikljucak REŠENO

Post napisao bnoki » 09 Mar 2016, 23:05

Moze li pomoc oko spajanja DORINA serije K kako se spaja u trougao kako u zvijezdu jer sam se slabo sretao sa ovim nacinom prikljucnica
Prilog
CAM01335 (1632 x 1224).jpg
Zadnja izmena: bnoki, dana 11 Mar 2016, 09:11, ukupno menjano 1 put.

Soko
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 216
Pridružen: 16 Jan 2012, 09:28
Location: Beograd
Specialty: whitegoods
Lokacija: Serbia

Re: DORIN K 250 cs prikljucak

Post napisao Soko » 10 Mar 2016, 00:15

Mogao si bar malo da obrises taj klembert pre slikanja.
Ako sam uspeo dobro da vidim ispod sloja blata, to je vec spojeno u zvezdu. Nemas ti tu sta da prevezujes jer je taj kompresor verovatno vec premotavan pa je zvezdiste vec spojeno i ostavljeno unutar kucista.
Na kompresorima koji nisu premtavani ili koje vikler vrati u provbitno stanje ima jos 3 zice koje vode do tri spoljne kleme pa se onda horizontalnim ili vertikalnim postavljanjem kratkospojnika bira kakva ce biti veza.

bnoki
_
_
Postovi: 40
Pridružen: 09 Nov 2010, 20:43
Location: bosna i hercegovina

Re: DORIN K 250 cs prikljucak

Post napisao bnoki » 10 Mar 2016, 08:56

to je bilo sve na brzinu u mracnoj prostoriji covjek mi je samo probno ukljucio i to radi a meni nije jasno kako radi kada ZXY nisu nigdje spojeni.U pitanju je citav agregat sa automatikom za sitne pare.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: DORIN K 250 cs prikljucak

Post napisao bracans » 10 Mar 2016, 15:47

Verovatno je premotavan motor, tako da ti je izvuceno samo za prikljucak napojnog kabla, dole slika originalnog spajanja.
Prilog
rsz_dorin.jpg

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: DORIN K 250 cs prikljucak REŠENO

Post napisao nike » 13 Mar 2016, 00:17

Taj dotični kompresor se spaja u trokut jedino kad je trofazni napon 220V a ne 380V kao kod nas! Zato je i naviklovan sa spojem u motoru, da se više ne pogriješi! Vjerojatno ga je netko nepismen (električarski) spojio u trokut i tako i izgorio!

Ako piše Δ220/Y380 onda se taj motor nikako u nas ne smije spojiti u trokut na našoj mreži! :uca:
Slika zaslona 2016-03-13 00-24-41.png
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

@bane@
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 60
Pridružen: 21 Okt 2012, 23:01
Location: Novi Sad
Contact person: Branislav Djokic
Specialty: whitegoods
Kontakt:

Re: DORIN K 250 cs prikljucak REŠENO

Post napisao @bane@ » 15 Mar 2016, 13:05

Osim preko frekventnog regulatora.(mislim na motore sa natpisom 220/380)

bolenbgd
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 11 Apr 2010, 21:03
Location: Borås
Specialty: whitegoods

Re: DORIN K 250 cs prikljucak REŠENO

Post napisao bolenbgd » 25 Apr 2016, 20:17

nike je napisao:Taj dotični kompresor se spaja u trokut jedino kad je trofazni napon 220V a ne 380V kao kod nas! Zato je i naviklovan sa spojem u motoru, da se više ne pogriješi! Vjerojatno ga je netko nepismen (električarski) spojio u trokut i tako i izgorio!

Ako piše Δ220/Y380 onda se taj motor nikako u nas ne smije spojiti u trokut na našoj mreži! :uca:
Slika zaslona 2016-03-13 00-24-41.png

trofazni napon 220V
da te dopunim nadam se bez ljutnje
susreo sam se sa njim , IT sistem zaštite
nepostoji nula napon izmedju faza 220v izmedju faze i zemlje oko 140v
trafo je uzemljen preko neke impedanse
sistem zastite IT za u Evropi koriste samo Norveška i Albanija , direkt odgovor od norvezana je bio jeftiniji kabl
da ne pametujem ako se ko susretne sa ovim nije komplikovano ,
osigurači dvopolni na monofaznim potrosačima , takodje recimo prekidač za svetlo prekida oba provodnika
fidovke su malo drukčije prednaponska ista ili slična
samo malo ljudi se zbune kad vide da nema Nule

Odgovori

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”