Termostat za Gorenje sandučar stari tip - REŠENO

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
linija
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 20 Sep 2016, 12:04
Location: novi sad
Contact person: zoran
Specialty: consumer

Termostat za Gorenje sandučar stari tip - REŠENO

Post napisao linija » 20 Sep 2016, 12:45

Posedujem dva Gorenje zamrzivaca gde su termostati petokontaktni. kako su oba u kvaru jedan radi non stop I to sam resio tako sto sam kupio tajmer i njega prikljucio na tajmer I podesio na 24 sta kada da pali kada da gasi. Drugi zamrzivac tj termostat uopste ne radi tj taj zamrzivac nedobija struju I samim tim nemogu da I na njega stavim tajmer. Problem sa termostatom je sto nigde nemogu da kupim petokontaktni thermostat, gledao sam cak I na sajtovima raznih drzava I niko nema petokontaktni thermostat. Moje pitanje je, da li mogu na redovan trokontaktni thermostat da povezem zamrzivac, zvukovi upozorenja svetla I slicne funkcije me nezanimaju, zanima me samo rad zamrzivaca tj kompresora ili, da li moze zamrzivac da radi I bez termostata pa u tom slucaju cu staviti tajmer kao I kod pomenutog . Hvala unapred

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: termostat

Post napisao frigoservisbata » 20 Sep 2016, 20:43

Moze da se stavi termostat sa tri kontakta,ali nije mi jasno to sto si stavljao tajmer.Treba prvo izmeriti temperaturu u zamrzivacu pa tek onda menjati termostate...najcesci problem kod sanducara je dotrajala izolacija,te ne moze da postigne temperaturu,a ne neispravnost termostata.Moguce je i da oslabi kompresor te da opet ne postize dovoljno temperaturu..Za ovaj drugi sto nece da ukljuci moguce da je do termostata...U svakom slucaju najbolje je da pozovete nekog servisera da Vam pogleda te uredjaje..
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: termostat

Post napisao goranfri » 21 Sep 2016, 02:02

Može slika tog termostata ?

linija
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 20 Sep 2016, 12:04
Location: novi sad
Contact person: zoran
Specialty: consumer

Re: termostat

Post napisao linija » 22 Sep 2016, 13:19

frigoservisbata je napisao:Moze da se stavi termostat sa tri kontakta,ali nije mi jasno to sto si stavljao tajmer.Treba prvo izmeriti temperaturu u zamrzivacu pa tek onda menjati termostate...najcesci problem kod sanducara je dotrajala izolacija,te ne moze da postigne temperaturu,a ne neispravnost termostata.Moguce je i da oslabi kompresor te da opet ne postize dovoljno temperaturu..Za ovaj drugi sto nece da ukljuci moguce da je do termostata...U svakom slucaju najbolje je da pozovete nekog servisera da Vam pogleda te uredjaje..
izolacija je ispravna sve je uredu sem termostata, I kako sam naveo petokontaktni thermostat vise nemoze da se kupi, moze sigurno trokontaktni ali ja se neusudjujem da to povezujem jel mogu da napravim kratki spoj, znam da necu upropastiti kompresor ali da setam po kontaktima I pravim spojeve dok neubodem ne zelim. kompresor je nov ! da sam imao nekih ostalih sumnji naveo bi ih ili se nebih javio rec je o termostatu. znaci sada funkciju termostata na jednom zamrzivacu koji non stop radi vfrsi tajmer. drugi thermostat se uopste neukljucuje I nedaje struju za pokretanje rada kompresora koji je takodje nov pa tu nevredi tajmer.

linija
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 20 Sep 2016, 12:04
Location: novi sad
Contact person: zoran
Specialty: consumer

Re: termostat

Post napisao linija » 22 Sep 2016, 14:07

goranfri je napisao:Može slika tog termostata ?
evo
Prilog
termostat.jpg

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: termostat

Post napisao goranfri » 22 Sep 2016, 21:34

To je Gorenje stari tip . Nema takav da se kupi ali nije nikakav problem da se ugradi sa tri kontakta. Uzemljenje ne računam kao kontakt.

Lepše će raditi Danfoss nego Ranco K54

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”