Vertikalni zamrzivač Obodin VZ-26 iz 90-ih 

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
milanje012
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 17 Jul 2017, 07:27
Location: Srbija, Pozarevac
Specialty: consumer

Vertikalni zamrzivač Obodin VZ-26 iz 90-ih

Post napisao milanje012 » 17 Jul 2017, 07:49

Pozdrav svima od Milana iz Pozarevca
Naime imam problem, menjao sam sam termostat i onu prednju strelu sa tinjalicama i verovatno da sam pomesao zice, prilikom vezivanja, tako da kada ga ukljucim na prednjem delu ona strela ukljuce mi se i zelena i crvena tinjalica kada ukljucim prekidac prema desnoj strani i tako radi non stop i ne iskljucuje crvenu tinjalicu, kada isti prekidac ukljucim na levu stranu zamrzivac prestane da radi...pa bih zamolio ko ima semu vezivanja i pozadi na termostatu ai na prednjoj strani ona kako je ja zovem strela i tu mi treba sema sa rasporedom boja zica. Puno se zahvaljujem ko mi to posalje na meil ili ovde 01ziveli

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: vertikalnizamrzivacObodin260liz90ih  * REŠENO *

Post napisao septembar » 17 Jul 2017, 18:05

Zica se crvene tinjalice ti ide na srednji kontak termostata br6 a dovod i odvod nije bitno na koji broj stavis obicno je 3 braon dovod a crna 4 odvod napona na kompresor.inace crvena lampica se gasi sama tek nakon 30min rada uredjaja kad unutrasnja temp padne na -12 stepeni.tako da nemoj da te buni sto sija odmah po ukljucenju uredjaja.
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

milanje012
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 17 Jul 2017, 07:27
Location: Srbija, Pozarevac
Specialty: consumer

Re: Vertikalni zamrzivač Obodin VZ-26 iz 90-ih

Post napisao milanje012 » 18 Jul 2017, 11:26

Hvala na tom pojasnjenju, ali mene zanima zasto se iskljuci zamrzivac kada prekidac na prednjoj strani Kako ja zovem strela, se prebaci u polozaj levi, on se iskljuci i ne radi vise...a crvena svetli iako unutra pocne da se hvata led na svim policama...ovo sto ste mi vi pojasnili je za vezivanje termostata ali kako povezati onaj prednji deo gde su tinjalice? Hvala....

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Vertikalni zamrzivač Obodin VZ-26 iz 90-ih

Post napisao frigoservisbata » 18 Jul 2017, 20:36

Ne znam napamet,ali znam da na samoj letvi ima nacrtana sema gde sta ide...Ne znam kako da Vam objasnim?Doduse sutra treba da mi stigne letva da promenim jednoj musteriji pa cu da obratim paznju...

Edit evo seme tj.letve prekidaca.
Prilog
letva-zamrzivaza-obod-sa-regulacijom-1372-700x700-product_popup.JPG
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Vertikalni zamrzivač Obodin VZ-26 iz 90-ih

Post napisao bimba1958 » 19 Jul 2017, 09:55

pa shema je na tastaturi,samo proprati zice.Trebalo bi ovako:6 i 3 (3i6)sa strele na 3 i 4 na Th
5 nula Plava
4 sa strele crvena na 6TH
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”