Ispustanje na usisnoj cevi

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Ispustanje na usisnoj cevi

Post napisao bimba1958 » 09 Sep 2017, 11:40

Vec nekoliko puta u servis su mi doneseni uredjaji koji u sebi nisu imali trunke gasa,na vakuum metru mi nije pokazivalo da negde ispusta, punio sam ih i radili su po 7dana ,ali nakon nekog vremena hladili su samo jedan deo isparivaca.Nakon bolje analize na jednom Beko frizideru slucajno sam zapazio da na spoju aluminijumske i bakarne cevi ima ulja ali u tragovima,tako reci mislio sam da sam sezeznuo i da ne opisijem dalji postupak ocisti sam taj spoj i namazao-naneo Devkon dvokomponentni lepak,zamenio filter.....napunio i sve je ok i dan danas.Juce sam imao isti slucaj i evo resio sam.Sta hocu dakazem:spoj Al i Cu cevi nije kao nekad ,nego zavucene su jedna u drugu i preko Al cevi stegnuto Al prstenom sto je veoma los spoj i obavezno tu procuri.
usisna cev.jpg
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Ispustanje na usisnoj cevi

Post napisao nike » 13 Sep 2017, 17:34

Tu treba biti Lokring fiting za Bakar-Aluminij spoj! Govno od proizvođača! Ti proizvodi nikad ne bi smjeli dobit certifikat da se mogu prodavati na Evropskom tržištu.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Ispustanje na usisnoj cevi

Post napisao bimba1958 » 13 Sep 2017, 18:37

nazalost ima ih koliko hoces,pored toga i onih kojim se razlepi ploca isparivaca i kojima ode izolzcija nakon godinu dana i procuri celo dno.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Ispustanje na usisnoj cevi

Post napisao nike » 14 Sep 2017, 22:26

Pa popravljaj to!

P.S. po pravoj cijeni! :fanzo:
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Ispustanje na usisnoj cevi

Post napisao bimba1958 » 15 Sep 2017, 07:58

pa popravljam,malo su skeptici oko oko montiranja novih isparivaca,ali uspevam da im aobjasnim da ove sto ja ugradjujem su bolji od prvobitnih.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”