Krpljenje isparivaca naplata 

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao bimba1958 » 14 Sep 2017, 11:47

doslo vreme da stalno nesto pitam i filozofiram:pre7 dana donet mi je stari obodin frizider ciji je isparivac izbuen nozem(7rupa) bilo je majstore ovo je hitno.Prihvatio sam inace izbegavam to da radim,zakrpljen je lepkom Devkon,jedva isusena vlaga zato sto je bosle busenja pusten da radi, zamenjeni 2 filtera,napunjen gasom i odlicno radi.Koliko je bilo hitno doso je danas pre pola sata iako sam ga sutradan po zavrsenoj poravci obavestio daje uredjaj popravljen i da moze da ga preuzme, doso je pre pola sata i sav nadmen pita koliko kosta majtore?ja mu kazem 3.000,oorsd.on mi daje pare uz konstataciju mnogo si skup!!!
Ujeo sam se za jezik, inace zamalo da mu pojebem mater.Pitam Vas kolko biste Vi naplatili ovu popravku,samo da navedem da je on kafedzija,a lepo sam reko sebi(zbog dugogodisnjeg rada i iskustva od1976.god.) da kafedzijama itrgovcima kao i ovima sto imaju vikendice pored Dunava nista ne popravljam jer nema gorih musterija od njih,bar ovde u mom kraju!!! :oklagija :m: 01ziveli
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao sim » 14 Sep 2017, 12:20

To ti je neka minimalna cena 3.000.
Realno bi to bilo da se naplati i 50% vise od te cene.
SIMkom

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao bimba1958 » 14 Sep 2017, 12:31

sve znam, ali racunam na to da je ovde privreda potpuno unistena 3 fabrike i hotel,pa ajde nekako se krpimo.
zato sam i napisao ovu temu da vidim koliko biste vi naplatili??
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao goranfri » 14 Sep 2017, 19:21

Ja to ne bih radio bez 6.000

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao nike » 14 Sep 2017, 21:38

To je najmanje 2 otvaranja sistema. U mene je to 4 sata po otvaranju. Bez plina i materijala to je 8 norma sati a cijena je 22€+ PDV po satu. Pa ti računaj!

Kad mi kaže mnogo sam skup, dobije na slijedeći poziv broj od kolege.

Danas me žena napala da kako nisam došao 20 dana od kad me zvala. Ja rekao, pa što niste zvali drugog, možda sam u međevremenu bio umro!
Sad ima posla toliko da ih 2/3 mogu odjebat i naplaćivati duplo od uobičajenog, ali to ne radim. Glup ja! 3woman_beating

P.S. Ne radim kućne nikako!

Osim toga, ekonomija je neumoljiva, Ako se ne isplati, ne radiš. Jeftinije je ležati nego proizvoditi gubitke!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao frigoservisbata » 14 Sep 2017, 22:27

ja za krpljenje isparivaca ikljucivo koristim la-co..Ne znam ti dvokomponentni da li su bas otoprni na ulje i freone...Ovo je provereno 100%

Kod: Označi sve

http://www.laco.com/repair-sealants/heat-seal-stik/
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao septembar » 14 Sep 2017, 23:31

Ja sam danas bas jedan proboden resio po istoj ceni 3000din,ali je bila jedna rupa od noza na isparivacu i isto nije ugasen odmah,pa sam imao problema pri punjenju zbog vlage.ali resen je do kraja i sve je ok.Inace ja varim isparivac harisovom zicom za aluminijum.zica sadrzi u sebi prah i lepo se razliva kosta 1200din kom.isto je pljosnata kao standardna srebrna inace ima i valjkasta ali je losija ona je 300din.Mnogo je bolje i sigurnije sa zicom nego sa kredom sto je bata naveo u postu.sve u svemu velik posao i gubljenje vremena a da se naplati ne moze,al dobro.bude bar za koje 01ziveli
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao bimba1958 » 15 Sep 2017, 08:16

Ija sam koristio kredu,ali nekako ovaj Devkon se pokazao dosta dobar,samo ga treba dobro ptipremiti kao ipovrsinu na koju se nanosi ,i ostaviti 24 h da se stegne(pise moze posle6h) ali bolje je kad odstoji duze,ja ga koristim vec desetak godina,mislim daje sada cena oko 25Eura.Skoro sam na jednoj stomatoloskoj masini zalepio bakarnu cevcicu fi 6 mm na plasticnu Venturi cev za sisaljku,neverovatno kako drzi.Bato ja sam ga kupio u Eurofrigo Bgd po njihovoj preporuci(ptijatelj koji tamo radi)i kao sto sam reko a i pisao, ja sam zadovoljan.
Devkon1.jpg
Devkon1.jpg (61.83 KiB) Pregledano 3688 puta.
Devkon2.jpg
Devkon2.jpg (57.66 KiB) Pregledano 3688 puta.
Zadnja izmena: bimba1958, dana 15 Sep 2017, 10:28, ukupno menjano 1 put.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1164
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao jaro » 15 Sep 2017, 10:12

izbuen nozem(7rupa)

Trebao si zvati policiju, ovo je za krivicno gonjenje.

Izvinite, morao sam. :-)
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Krpljenje isparivaca naplata  * REŠENO *

Post napisao nike » 15 Sep 2017, 23:01

La-Co epoxy štapić jednokomponentni. Obrusiš površinu da metalnog sjaja sa brusnom četkom na dremelu, očistiš izopropanol alkoholom, zagriješ površinu fenom za skidanje boje ili plamenikom i otopiš štapić na površini. Kad se ohladi, vakumiraš i puniš odmah. Ništa ne čekaš! Provjereno milion puta!!!

Kod: Označi sve

http://www.laco.com/repair-sealants/heat-seal-stik/
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao goranfri » 17 Sep 2017, 18:28

La-Co je dobar jer odmah puniš sistem ali je krt , lako puca kada isparivač radi , toplo hladno. Pucao mi je na samootapajućim frižiderima.
Na običnim frižiderima i zamrzivačima drži dobro jer isparivač je stalno u minusu.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao bimba1958 » 17 Sep 2017, 19:25

ja sam imao neku americku kredu isto zelenu nemogu da se setim marke ali nisam bi zadovoljan,zato sam preso na ovaj lepak.
Zadnja izmena: bimba1958, dana 18 Sep 2017, 08:31, ukupno menjano 1 put.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 219
Pridružen: 09 Jul 2009, 13:06
Location: Mostar-Međugorje
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao dodig » 17 Sep 2017, 19:46

Zašto ga krpiti?,na tržištu imate nove isparivače staviš novi i nemaš problem ni stranka ni serviser.Obično probodeni isparivači kod stranaka povuku vodu u sistem a nerjetko i u motor.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao bimba1958 » 18 Sep 2017, 08:34

A zasto zbog kilograma dzigerice klati ovna??ima je kupiti u prodavnici!!! Inije poenta utome:kupiti u prodavnici,poenta je u necem drugome?? asto se tice vlage obavezno iz sistema ode i u kompresor.Ocito nisi imao ovakva iskustva dragi kolega??? 8) 01ziveli
Zadnja izmena: bimba1958, dana 18 Sep 2017, 11:28, ukupno menjano 2 puta.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

@bane@
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 60
Pridružen: 21 Okt 2012, 23:01
Location: Novi Sad
Contact person: Branislav Djokic
Specialty: whitegoods
Kontakt:

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao @bane@ » 18 Sep 2017, 11:14

Ja krpim sa La-co iliti sa kredom za krpljenje(La-co je made in USA ) Prošle godine drugar na poslu probuši isparivač na frižideru(mali gorenje bez svetla), ujela ga pčela pa jurio da stavi led i naravno probije isparivač nožem.Kad smo se videli kaže šta je napravio, pitam ga jesi isključio? On:ne! E reko jbg. kao za inat bili praznici radio tako 4-5 dana. Doneo ga a kompresor ostao bez kompresije i svo ulje sabio u isparivač i kondenzator pri tom naravno i vodu uvukao pa se kuglice iz sušača pretvorile u blato začepile kapilara, jednom rečju katastrofa. Isprao ja sve to stavio drugi kompresor i proradio je i dalje radi. Nisam to ni naplatio, a da jesam bolje da su kupili novi.
Najbolje je kad probuše i onda stave nešto da pokušaju da "savataju" freon, tad vlaga neuđe u isparivač časkom kredom zakrpiš, napuniš i paljba. A na ovu situaciju predhodno opisana izbegavati, napatiš se a nemožeš naplatiti.

lenas_bk
_
_
Postovi: 82
Pridružen: 09 Avg 2007, 12:11
Location: Bosanska Krupa BiH
Warranty service: VIVAX,BEKO,BLOMBERG,
TCL,LG,
Specialty: consumer

Re: Krpljenje isparivaca naplata

Post napisao lenas_bk » 18 Sep 2017, 20:50

Ja prvo pitam jeste li ga ostavili da radi kad ste ga probili.Ako je odgovor pozitivan necu da se prihvatam tog posla.
Ako je ugasen odmah nakon probijanja odradim ali odmah neglasite koliko ce kostati.
Naravno ljeti u sezoni kad ima puno vise posla i lakse zarade necu da se zezam sa tim.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”