Frižider Gorenje RK6337E - problem

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao pyerto » 31 Jan 2020, 12:13

Gorenje
Model: RK6337E
Tip: HZOS 3366
Art.No. 101893

Kombinovani frižider/zamrzivač sa dva kompresora. Zamrzivač je potpuno uredan. Frižider se čudno ponaša. Displej ima podešavanje temperature od 1-9 stepeni C.
Sada je stalno na 9 kao da otopljava a nikako ne postiže 8, 7, 6,.... Sa unutrašnje strane na leđima gdje se treba skupljati kondenz pri samootopljavanju malčice su kapljice zaleđene.
Da li neko posjeduje kakav service manual za ovaj frižider? Postoji li nekakav reset elektronike ili kalibrisanje senzora temperature ?

Na forumima sam našao da se još indentična smetnja javlja i kod drugih znači temperatura je stalno 9 i stalno blinka kao da je još toplije unutar frižidera ali displej pokazuje maximalno 9 . Pokušaću danas izmjeriti realnu temperaturu unutar frižidera.

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao pyerto » 31 Jan 2020, 19:34

Realna temperatura u frižideru 13,4 stepena C. Senzor temperature u frižideru pretpostavljam da je ispravan jer sam zaleđeno patron iz zamrzivača stavio pored njega i nakon kratkog vremena na displeju je temperatura pokazivala 8 pa 7 pa 6 .... 1. Definitivno rashladnu sistem ne radi svoj posao.

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao septembar » 31 Jan 2020, 19:45

Kakva je temperatura ledja tj kondezatora.iza samog uredjaja? Isprati koji je deo kondezatora za zamrzivac a koji je za friz.posto je uredjaj sa dva motors,znaci imas dupli kondezator.Ako sumnjas na elektroniku,onda povezes kompresor direktno I meris temperaturu I tako ce ti sve biti jadno sta je problem.a,problem je u 90% uredjaja manjak gasa u sistemu
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao pyerto » 01 Feb 2020, 17:32

Kompresor je vruć a kondenzator je onako, iskreno ne mogu ocjeniti baš da li je to dobro ili nije. On meni generalno ne postiže normalnu temperaturu do 9 stepeni nego je uvjek iznad. Pokušaću kao što si rekao da priključim kompresor direktno. Interesuje me da li postoji tu neka kalibracija termostata , elektronike. Nešto mi djeluje sve razdešeno.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao nike » 01 Feb 2020, 18:02

Začepljen filter ili kapilara. Da fali plina kondenzator bi bio hladan. Mjeri struju kompresora i ako je veća nego šta treba biti onda je definitivno začepljenje!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao sim » 01 Feb 2020, 19:45

Ma tu nema freona .....
To im je mana. Peocurela instalacija.
Proveri ledja unutra da li su naduvena ili mekana.
Takodje vidi odozgo na dole koliki deo tih ledja je zamrznut. Trebalo bi biti zamrznuto vise od 2/3 ledja.
Ako su zamrznuta samo u gornjem delu onda je nedostatak freona.
SIMkom

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao pyerto » 03 Feb 2020, 08:21

Samo da napišem još neke činjenice.
Sa unutrašnje strane gornji dio leđa frižidera je samo hladniji a u donjem dijelu temperatura je skoro pa kao kad je frižider ugašen. Nema leda u gornjem dijelu nego su samo kapljice kondenza te koje su zaleđene.
Leđa se nisu naduvala i ne primjetim da je mekano.
Temperatura frižidera je 11,2 stepena C. Da displeju pokazuje 9 stepeni jer je to max displeja.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao sim » 03 Feb 2020, 09:41

Nema sta dalje raspravljati, treba ti majstor da pregleda instalaciju hladjenja. Test nepropusnosti, pa tek ce se onda videti sta dalje raditi.
SIMkom

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao frigoservisbata » 03 Feb 2020, 12:06

Prvo nek ukljuci kompresor da radi stalno i ne treba mu nista vise od toga..Napisao je neko odma na pocetku..Ako i tada ne skida temperaturu,onda raditi dalju dijagnostiku...Po meni tako resava pitanje elektronike ili kompresora,tj pustanja gasa u sistemu..
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao pyerto » 09 Mar 2020, 08:30

Definitivno probušen isparivač. Leđa friđidera su se još više naduvala, u sistemu nema ni jedan gram gasa. Vakum ne drži, usisava vazduh i negativan pritisak pada.
Jedina najrealnija solucija je pravac kanta za smeće ali opet moja tvrdoglavost mi neda mira pa hoću još da vas pitam:

1. Da li se isplati čupati izolaciju do isparivača krpiti, mijenjati isparivač ?
2. Da li je čerupanje lakše sa prednje strane odnosno da se otvore vrata frižidera presavrne lim po ćoškovima i da se PVC hladnjačka komora komplet izvuče prema sebi odnosno "iščupa" iz frižidera uz pomoć vakumske ručke za dizanje tereta?
3. Vredi li opcija da se unutar frižidera ugradi novi isparivač, probuše rupe i spoji sa kompresorom. Kako bi to funkcionisalo zbog samootapanja?

U svakom slučaju svima se zahvaljujem na savjetima jer sam od vas dosta toga naučio.

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao frigoservisbata » 09 Mar 2020, 09:16

Ako ima mogucnosti plocasti isparivac resava problem..Stavi neku sliku unutrasnjosti frizidera...ostale opcije gubljenje vremena...Otapanje bi trebalo da radi normalno,koliko sam razumeo ima sondu za temperaturu i verovatno je to reseno u samoj elektronici a na osnovu diferencije temperature...U svakom slucaju treba neko strucan to da pogleda...
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao sim » 09 Mar 2020, 10:21

Lepo ja gore odmah napisa sta je problem i kako se manifestuje. Radio sam to kopanje izolacije sa zadnje strane frizidera, krpljenje ili cak i izrada novog isparivaca, izlivanje izolacije... Jedina dobra stvar je u tome da unutrasnjost frizidera ostane netaknuta.
Ipak moja preporuka ugraditi isparivac unutar frizidera.
Radi hladi i otapa bez ijednog problema.
Bolje radi nego sa fabrickim zalivenim isparivacem.
Resenje koje se isplati i dugotrajno je.
SIMkom

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao frigoservisbata » 09 Mar 2020, 10:38

Kopanje sa zadnje strane..Cesto se desava da posle odredjenog vremena opet pusti na drugom mestu...
Prilog
Fotografija0059.jpg
Fotografija0062.jpg
Fotografija0081.jpg
Fotografija0082.jpg
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao septembar » 09 Mar 2020, 14:44

Ne vredi,tanak zid alu cevi.(strasno sta prave)..ako zelis da se to odradi trajno,onda ili ubaciti isparivac ili kopati cela ledja uredjaja I saviti nove cevi Al od bakra..to bi bilo trajno resenje,sluzio bi vecno gledano sa te strane...
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao goranfri » 11 Mar 2020, 13:29

I onda ta purpena koju naliješ probije za 6-12 meseci . Ne može se uraditi izolacija u garaži ni blizu da bude kao fabrička u kalupu nalivana.

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao septembar » 11 Mar 2020, 19:15

Ja iskljucivo nalivam poliuretanom.mix crne I bele smese.tako I fabrike rade...purpenom nalivam samo ako se potrefi da je curenje na vertikalnoj cevi isparivaca.znaci ako je iskopano 20-30cm x recimo 10 .mada dosta njih radi nisko ekspandirajucom penom,u fazonu ne trebaju kalupi,a I frizider je u +rezimu pa nema tu nekog gubitka.a,mnogo brze I jednostavnije
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao pyerto » 12 Okt 2020, 14:32

Pozdrav dragi prijatelji. Evo zbog sve ove situacije nisam se oglašavao i tek sada su se stekli uslovi da krenem u popravku frižidera. Odlučio sam se da u fržider ubacim isprarivač i da se spoji na kompresor. E sada me interesuje koji isparivač kupiti, spominju neki sa dva izlaza , sa kapilarom,... Čime da zašarafim isparivač, da li je pametno rosfajnim šarafima ...
O čemu treba voditi računa ? Hvala vam i izvinite na možda glupim pitanjima.

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Frižider Gorenje RK6337E - problem

Post napisao septembar » 14 Okt 2020, 18:22

Posto je uredjaj sa dva motora onda ide ploca sa kapilarom..dimenzija ploce zavisi od same litraze frizidera..obicno ide 600x300.srafi se obicnim samorescima ..mozes hroove zbog rdje
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”