Zamrzivač Zanussi ZFU319EW problem tokom pokretanja kompresora

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Zamrzivač Zanussi ZFU319EW problem tokom pokretanja kompresora

Post napisao nikolaj » 18 Feb 2024, 15:27

Imam neobičan problem u samom startovanju kompresora na ovom zamrzivaču koji ima elektronsku kontrolu temperature sa modulom ERF1002-B V02.
Kada se uključi, kompresor čudno radi, tj. radi isprekidano, i posle minut izbaci zaštitni rele na kompresoru, naravno kada se uključi čuje se alarmni beeper i treperi crvena LE dioda koja obaveštava da nije postignuta temperatura, ali ono što je zapravo neobično je da kada se isključi beeper na dugme, kompresor nastavi normalno da radi. Otvorim kućište modula da izmerim napon na izlazu iz AC switchera koji ima ugrađeni triac oznake ACST67S u D2PAK kućištu, dok se čuje beeper napon na izlazu iz njega fluktuira između 100-inak volti i 230V, čim na mikroprekidaču isključim alarm, napon momentalno postaje stabilan (230V) i kompresor potpuno normalno radi sve dok ne postigne zadatu temperaturu, naravno posle sve radi normalno, uključuje i isključuje se.
Pitanje je zašto pada napon na izlazu iz AC switchera samo dok se čuje alarm na beeperu? Da li je neko imao sličan slučaj? Stavljao sam drugi triac samo standardni TO-220 veoma sličnih karakteristika i isto se ponaša sve dok se ne isključi alarm. Ostale kompnente sam pregledao i sve su ispravne, ništa ne ukazuje na neispravnost.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1171
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Zamrzivač Zanussi ZFU319EW problem tokom pokretanja kompresora

Post napisao jaro » 18 Feb 2024, 18:11

Ugradi lepo običan termostat, i završio si s tim za sva vremena.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Zamrzivač Zanussi ZFU319EW problem tokom pokretanja kompresora

Post napisao sim » 18 Feb 2024, 21:35

Skoro imao isti problem.
Izmenjaj kondenzatore
SIMkom

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Zamrzivač Zanussi ZFU319EW problem tokom pokretanja kompresora

Post napisao Kobac » 19 Feb 2024, 08:56

Ja nisam ali s' obzirom na simptome i ja bih prvo promenio kondenzatore.

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: Zamrzivač Zanussi ZFU319EW problem tokom pokretanja kompresora

Post napisao nikolaj » 01 Mar 2024, 15:53

Kondove sam izmenjao sve, ali je problem perzistirao i pošto mušteriji nije važno da li će raditi sa ili bez elektronike, stavio sam zamrzivački termostat, izvinjavam se što ranije nisam javio, rešio sam kako je @jaro predložio, u svakom slučaju hvala.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”