Gorenje ugradna rerna greska F12

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
djole-79
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 106
Pridružen: 12 Feb 2010, 08:38
Location: Jagodina

Gorenje ugradna rerna greska F12

Post napisao djole-79 » 23 Apr 2024, 13:28

Pozdrav, imam na servis ugradnu rernu Gorenje
model: BOP8858AX
type: EVP2P51-131E
s/n: 13230030
Kad se priključi na napon stratuje normlano pojavi funkcije na displeju i posle par sekunde pojavi gresku F12. Potreban mi je tačan opis ove greške? Hvala.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 432
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje ugradna rerna greska F12

Post napisao bracans » 23 Apr 2024, 17:05

Greska releja na komandnoj ploci, ali pre toga proveri ozicenje komandne ploce i grejace.

djole-79
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 106
Pridružen: 12 Feb 2010, 08:38
Location: Jagodina

Re: Gorenje ugradna rerna greska F12

Post napisao djole-79 » 24 Apr 2024, 11:01

To sam prvo proverio i sve je ok što se tiče ožičenja i releja... Rerna je potpuno nova ne korišćena i bila je samo uključena na napon u stand by rržimu i tako stojala jer čovek ne živi tu. Medjutim na elektronici je izgorela veza koja napaja motorče koje zabravljuje vrata, veza je sanirana ali greška F12 i dalje postoji...Taj motor je ispravan u potpunosti, mikroprekidač na njemu radi normalno ali greška je i dalje prisutna... Znači svaki element sam proverio omski i pod naponom sve je u redu...

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 610
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Gorenje ugradna rerna greska F12

Post napisao Kobac » 24 Apr 2024, 22:24

Da ne treba neki reset posle popravke...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”