POMOC!!! EL.sporet Gorenje-stariji model

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
srdjannn
_
_

POMOC!!! EL.sporet Gorenje-stariji model

Post napisao srdjannn » 04 Jul 2009, 10:02

Potrebna mi je pomoc oko starog sporeta Gorenje koji zelim da ponovo proradi, inace star je oko 30-tak godina.Sporet je kombinovani, pola plin pola struja, plinska boca mu se nalazi sa spoljne-strane,vidna je.Stojao je dosta dugo u garazi pa su misevi uradili svoje.Rasturili su staklenu vunu, i zice,ali nisu ih presekli samo su ostetili izolaciju, tako da cu morati da je kompletnu promenim. mislim da mi to nece predstavljati problem jer i nisam majstor za belu tehniku.Jedino me muci par problema pa mi treba savet,pomoc:
1. da li da kupim novu staklenu vunu ili mineralnu,koja je bolja i gde ima da se nadje?
2. drugi problem i malo veci,koliko mi se cini, kazu mi da je ranije majstor nesto namestao da kad se okrene prekidac rerne da odmah rade i gornja strana grejaca i donja,i da je izbacio neki stakleni osigurac.koliko sam ja gledao cini mi se da nije nista prevezivao,mada ko zna.svi sklopovi prekidaca nalaze se na zadnjoj strani sporeta pricvrsceni.Prekidac rerne je lancem povezan sa termostatom,valjda je to termostat. Potrebna mi je shema ako neko moze da mi posalje !!!

JaroslavBires
___
___
Specialty: whitegoods

Re: POMOC!!! EL.sporet Gorenje-stariji model

Post napisao JaroslavBires » 04 Jul 2009, 17:30

Imam šeme no bilo bi bolje da znamo neki model...
Naćiću neku približnu pa je uslikati i postaviti, jer nemam skenera...
Inače osigurači su samo za utičnicu na samom šporetu i ne mogu pregoreti osim ako se u utičnicu šporeta priključi jači potrošač!
:tooo: stigle i slike, pa ako kome treba, :pivopije:
Prilog
Gorenje sporeti.rar
(6.54 MiB) Preuzeto 2119 puta.
Zadnja izmena: JaroslavBires, dana 07 Jul 2009, 01:11, ukupno menjano 1 put.
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

srdjannn
_
_

Post napisao srdjannn » 06 Jul 2009, 16:20

OK,vazi,,hvala unapred,e sto se tice modela tu ne mogu da pomodnem, jer prvo sto sam gledao to je da li ima neka plocica ili librica kako se kaze,na njemu,ali nema nista.Jedino sto mogu da pomognem je oko objasnjavanja sta sve ima, kao sto sam rekao kombinovani je,pola plin pola struja,jedna ringla je od 1000 W, a druga je 2000 W,kazu mi da je imao i neki razanj da se ugradi u njega pa dugme sa prednje strane sporeta ukljucuje neki elektro motorcic koji okrece taj razanj. I cini mi se da pri vrhu rerne moze da se montira grejac ne znam kako se zovu ti grejaci,ali kazu mi da kad otvoris rernu u te rupe utaknes grejac,kao kad peces pile da ga bolje ispece,da hrska :) eto to je jedino sto sam mogao da pomognem opisom, e da ne znam da li sam rekao jos da kad se skine gornja ploca svi prekidaci su pricvrs'eni na zadjom strani sporeta, i iz ringli idu cetiri zice ako je to neka pomoc,mada verujem da nije,da je to nesto standardno.
I zanima me raspored kontakta na prekidacu od rerne,kad koji ukljucuje kontakt,ako mozda znas.
Jos jednom hvala unapred

Mega Elektro SU
_
_
Warranty service: LG Galanz Vivax
Contact person: Robert

Post napisao Mega Elektro SU » 06 Jul 2009, 23:07

mineralnu vunu ni slucajno! to sta tebi treba to se zove kamena vuna! samo bi mozda bilo pamrtnije da pre nego sto bilo sta radis stavis sve na papir... mozda ti vise vredi kupiti neki koristen. na taj termostat jako treba da pazis jer nov nepostoji!

JaroslavBires
___
___

Post napisao JaroslavBires » 07 Jul 2009, 01:12

Postavljene slike!

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 07 Jul 2009, 15:14

Meni su neki građevinari tvrdili da je mineralna i kamena vuna isto, iako i ja smatram da nije... :roll: Ja sam mislio da je mineralna ona jarko žute boje, a oni kažu da je to staklena, e sad više ni ja ne znam koja je koja niti šta da kupujem... A treba ovih dana da uzmem neku za TA, pretpostavljam da ista ide i u šporet. :?

Mega Elektro SU
_
_
Warranty service: LG Galanz Vivax
Contact person: Robert

Post napisao Mega Elektro SU » 07 Jul 2009, 23:45

da, mineralna vuna je ona zuta i uopste ne trpi visoku temperaturu! kamena vuna je sivkasto zelena. NIJE ISTO!!!

srdjannn
_
_

Post napisao srdjannn » 08 Jul 2009, 19:02

Hvala ljudi na pomoci i na informacijama,sta drugo da kazem!!! naravno hvala i na shemama,svaka vam cast!!!

Da li mozda neko zna raspored kontakata prekidaca rerne,u kom polozaju sta ukljucuje?

unapred hvala

tanebosev
___
___
Contact person: Tane
Phone number: 0038932443721

Post napisao tanebosev » 08 Jul 2009, 22:20

termostat kontrolishe temperaturu u rernu.
moze josh da ima dal da greje doljni ili gorni grejac.
Tane

JaroslavBires
___
___

Post napisao JaroslavBires » 09 Jul 2009, 21:46

Ako pogledaš malo pažljivije šemu, videćeš da treba da pospajaš žice na prekidač odgovarajućih grejača i dovodne žice! Na prekidaču imaš brojeve i ne treba da znaš kako radi prekidač! Uglavnom se pale: oba, tj gornji i donji grejači na prvom položaju prekidača, zatim gornji pa donji grejači pojedinačno i na kraju grill grejač!
:lala:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”