Electrolux aparat za espreso kafu model AEG EA-120

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Sesame
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 04 Sep 2009, 13:58
Location: Krusevac

Electrolux aparat za espreso kafu model AEG EA-120

Post napisao Sesame » 08 Jun 2010, 19:17

Imam ovaj aparat vec 4 godine .Super je radio 3 godin.Sad pravi sledeci problem.Napunim onaj sud sa kafom i zvrnem ga za aprat.Ukljucim aparat,kroz one dve mlaznice curi normalno kafa,ali medjutim u isto vreme po obodima ovog suda u kome je kafa, curi voda kao kad ne biste lepo zategli ovaj sud za aparat.Ne znam koliko sam uspeo da vam docaram problem.Licno sumnjam na kamenac posto je voda dosta tvrda kod mene, ali ne znam kako da ga ocistim

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Electrolux aparat za espreso kafu model AEG EA-120

Post napisao kisko » 08 Jun 2010, 20:28

pretpostavljam da su se zubi na rucki izlizali pa treba nova rucka - dozer
slika no to treba da pogleda majstor iz tvoje okoline da bi smo sigurno znali do cega je kvar,bitno je da ima delova i da se mogu nabaviti....
uvek ima nesto interesantno

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Electrolux aparat za espreso kafu model AEG EA-120

Post napisao goranfri » 08 Jun 2010, 22:42

Vervatno je u pitanju dotrajala gumica grupe na koju naleze kasika.

Avatar
krnjad
_
_
Postovi: 70
Pridružen: 04 Jun 2009, 12:39
Location: samac

Re: Electrolux aparat za espreso kafu model AEG EA-120

Post napisao krnjad » 08 Jun 2010, 22:43

Tu je po mome misljenju gumica (O ring) koja dihtuje tu kasiku.I preporucujem ti da nadjes majstora za kafe aparate u svojoj okolini da ti taj kafe aparat ocisti od kamenca(pod obavezno posle toliko vremena kazan da se ocisti i da se promijene cijevi)

Sesame
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 04 Sep 2009, 13:58
Location: Krusevac

Re: Electrolux aparat za espreso kafu model AEG EA-120

Post napisao Sesame » 08 Jun 2010, 23:08

Hvala na odgovorima.Kasika sa dozerom je identicna kao ova sto je kisko stavio.Odnecu kod majstora da zameni tu gumicu.Sad sam gledao tacno gde se srafi kasika se nalazi ta gumica.Ovaj aparat nema one tablete ni neki program za samociscenje. Da li moze u kucnoj reziji da se ocisti kamenac,citao sam da ljudi stavljaju sirce.

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Electrolux aparat za espreso kafu model AEG EA-120

Post napisao goranfri » 08 Jun 2010, 23:11

Moze da se očisti ali ne sirćetom naravno. Postoji sredstvo za čišćenje kamenca za kućne espreso aparate.

Avatar
krnjad
_
_
Postovi: 70
Pridružen: 04 Jun 2009, 12:39
Location: samac

Re: Electrolux aparat za espreso kafu model AEG EA-120

Post napisao krnjad » 09 Jun 2010, 10:19

Preventivno se radi tehnicko omeksavanje vode sa soli tacnije 1kg soli npr u kantu od 10 l ,skines dovodno crijevo za vodu i stavis u ti kantu i ukljucis da prolazi ta slana voda kroz aparat tj kroz kasike to mozes uraditi 1 mjesecno!

Sesame
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 04 Sep 2009, 13:58
Location: Krusevac

Re: Electrolux aparat za espreso kafu model AEG EA-120

Post napisao Sesame » 09 Jun 2010, 16:23

krnjad je napisao:Preventivno se radi tehnicko omeksavanje vode sa soli tacnije 1kg soli npr u kantu od 10 l ,skines dovodno crijevo za vodu i stavis u ti kantu i ukljucis da prolazi ta slana voda kroz aparat tj kroz kasike to mozes uraditi 1 mjesecno!
Upravo sam nasao na netu uputstvo za servisaranje i odrzavanje Electrolux aparata za kafu.Pominje se ovaj tvoj savet da se stavi 1kg krupne morske soli samo me buni sta je to depurator u tom uputstvu.Hvala

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Electrolux aparat za espreso kafu model AEG EA-120

Post napisao goranfri » 09 Jun 2010, 17:35

Aj batalite tu priču o soli. Ko je video da će so da očisti već naslagan kamenac.
Profesionalni aparat ima depurator (omekšivač) u kome se nalazi jonska masa. Nakon prolaska kroz njega voda se prečišćava i jonska masa zadržava kamenac i omekšava vodu.
Jednom mesečno ,recimo, u depurator se sipa kilo krupne soli i okrenu se ventili tako da voda ne ide u aparat već u odvod.
Kada voda iz depuratora prestane da bude slana (za oko 30-40 min) ventili se vrate u prvobitni položaj i voda se ponovo pusti u aparat.
Tada je depurator osvežen i spreman za dalji rad.

Tebi treba kalcinet sa kojim ćeš da odradiš čišćenje kamenca.

I na kraju savet za tebe , odnesi aparat u servis neki da ti ga srede.
Ima i zvaničan servis za taj aparat na Voždovcu u Bgd.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”