Gorenje BO71ORAX Ugradbena pećnica - sema

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
SaleSk
___
___
Kontakt:

Gorenje BO71ORAX Ugradbena pećnica - sema

Post napisao SaleSk » 16 Okt 2015, 16:10

Potreban mi je spisak delova, t.j tacnije treba mi prikaz rastavljene pecnice. Neznam dali ima jedan ili vise ventilatora u njoj.
Pecnica radi kompletno ispravno, osim sto sa vremenom na vreme ventilator pocinje da tandrci kao da je osovina suva odnosno kao da mu ne valjaju lageri.
I to povremeno. Pa me to i nervira ponekad.
Nisam rastavljao pecnicu, pa nezam sta ima u njoj. Kako je ne bi vadio pa vracao na mesto pa opet vadio i sastavljao, molim neko od kolega ako ima semu ili bar "part number" ventilatora kako bi ga kupio i ugradio na jednom rastavljanju :)
Podmazivanje mislim da ne bi pomoglo, pa zato bi to zamenio novim ventilatorom.
Inace radi se o modelu "Gorenje BO71ORAX".

Hvala unapred.
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

bracans
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje BO71ORAX Ugradbena pećnica - sema

Post napisao bracans » 16 Okt 2015, 16:39

Ima tri takve pecnice, artikal broj mi treba 242083, 451726 ili 498584? Koliko ja vidim, ima dva ventilatora, jednom je broj 255698 a drugom 273501, jedan je aksijalni drugi radijalni. To je bar za jedan od ova tri modela zadnja varijanta iz 2015 godine. Hahaha ne mogu da verujem, na njemu pise Panasonic, poslacu ti montazni nacrt, spajanje zica, tehnicka uputstva za zamenu oba ventlilatora, sve to u jednom folderu, posalji mi na pp mejl.
Zadnja izmena: bracans, dana 16 Okt 2015, 22:04, ukupno menjano 7 puta.
Sve ovo je informativnog karaktera.

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: ZDRAVKO

Post napisao ZDRAVKO T » 16 Okt 2015, 19:12

to ti je bar lako model i artikal i u gorenje oni ti vide koji ide ventilator i odma ti prodaju ako ti je mrsko da rastavljaš oni će ti i ugraditi
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

SaleSk
___
___
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 16 Okt 2015, 20:42

bracans je napisao:Ima tri takve pecnice, artikal broj mi treba 242083, 451726 ili 498584? Koliko ja vidim na servisnom sajtu gorenja, ima dva ventilatora, jednom je broj 255698 a drugom 273501, jedan je aksijalni drugi radijalni. To je bar za jedan od ova tri modela zadnja varijanta iz 2015 godine. Hahaha ne mogu da verujem, na njemu pise Panasonic, poslacu ti montazni nacrt, spajanje zica, tehnicka uputstva za zamenu oba ventlilatora, sve to u jednom folderu, posalji mi na pp mejl. Vid vid Gorenje pravi a Panasonic prodaje na zapadu. lolzi Bas me interesuje dali na tvom stoji Panasonic ili Gorenje. :pivopije:
:lala:
Evo bas sad gledam i model je 242083. TIP EVP241-544M
:)
imas moju e-mail adresu na PP. Hvala
:pivopije:
ZDRAVKO T je napisao:to ti je bar lako model i artikal i u gorenje oni ti vide koji ide ventilator i odma ti prodaju ako ti je mrsko da rastavljaš oni će ti i ugraditi
Ipak ja da se konsultujem na nasem forumu :)

A i nekako mi je sigurnije da ja rastavim i sastavim, pazljivo. :)
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

bracans
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bracans » 16 Okt 2015, 21:07

Poslao, znaci na tvojoj rerni nema oznake panasonic, videces vec fajlove, gorenje izgleda radi i za panasonic lolzi u svakom slucaju :pivopije:
Evo slike iz zvanicnog servisnog uputstva, panasonic lepo pise dole na vratima.
Nemaš dozvole za preuzimanje priloga dodatih postu.
Zadnja izmena: bracans, dana 16 Okt 2015, 22:03, ukupno menjano 1 put.

SaleSk
___
___
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 16 Okt 2015, 21:44

:pivopije:

Hvala puno jos jednom.

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao ZDRAVKO T » 17 Okt 2015, 12:54

Sale da se razumijemo tražiš podatke za koje ti je dovoljno da otvoriš vrata i vidiš eventualno da povučeš malo pećnicu prema vani da vidiš ima li odzračni ventilator na kućištu i to ti je to a na niku vidim da si serviser i cjenim da te vuče znatiželja šta to tamo krči i škripi.jer je to u suštini monterski posao ako ti hoćeš popraviti.Servisni podaci obično ne nude rješenje već proizvođači omogućuju da lako dođeš do kataloškoga broja djela da možeš naručiti dijo koji sa malo truda možeš naći od drugog proizvođača za manje para a istih karakteristika jer je ventilator univerzalni dijo i većina proizvođača ih ne pravi već ugrađiva od drugog proizvođača.Panasonik ne proizvodi već oko bjele tehnike najzaposleniji su sa ljepljenjem svojih naljepnica a proširili su saradnju na gorenje a odustali su od kineskih uz stalno prisutne turke.Po tome kad ti ventilator krči znat ćeš koji je barem bi ja znao i da ne otvaraš i obrati pažnju kad se to događa i koji mod pečenja je uključen,Od mene dosta ako imaš šta konkretno pitaj u p.p. pomoću tebi kao i drugima.Sretno...
P.S.Obično nemožeš skinuti kompletan cirkulacijoni ventilator(onaj što ide unutar okrugloga grijača)već moraš odvojiti motor od ventilatotra on obično ima kontra navoj tj odvija se u ljevo a problem ti može biti i zapeknutost šarafa pažljivo sa odvijanjem..

bracans
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bracans » 17 Okt 2015, 14:09

Zdravko Gorenje ima i uputstvo za skidanje tih ventilatora sliku po sliku, tako da servisni podaci gorenja nude i to, pored sklopnog crteza i semi spajanja, mada ih je tesko dobiti bas zbog toga sto gorenje ima jak servis u Srbiji. Covek moze na osnovu slika da odradi posao iz prvog puta a da ne rastavlja i vadi sto puta tu pecnicu, vreme je novac :roll: bar negde u svetu, kod nas tesko :-( meni je bilo interesantno kad na slikama Panasonik :pivopije: postoje i neke smernice za servisere sto se tice nekih finesa u vezi sa starijim i novijim tipovima pecnica

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao ZDRAVKO T » 17 Okt 2015, 15:20

Ako je tako slažem se neka onda uradi tako bit će mu lakše.Meni nekada kad sam upoznavao taj posao nije mi bilo dostupno puno toga pa se učilo na iskustvu i prvom aparatu.Tih servisnih podataka za Gorenje nemam jer nisam u njihovom sistemu a možda mi sada i netrebaju.Sretno..

SaleSk
___
___
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 17 Okt 2015, 15:29

ZDRAVKO T je napisao:Sale da se razumijemo tražiš podatke za koje ti je dovoljno da otvoriš vrata i vidiš eventualno da povučeš malo pećnicu prema vani da vidiš ima li odzračni ventilator na kućištu i to ti je to a na niku vidim da si serviser i cjenim da te vuče znatiželja šta to tamo krči i škripi.jer je to u suštini monterski posao ako ti hoćeš popraviti.Servisni podaci obično ne nude rješenje već proizvođači omogućuju da lako dođeš do kataloškoga broja djela da možeš naručiti dijo koji sa malo truda možeš naći od drugog proizvođača za manje para a istih karakteristika jer je ventilator univerzalni dijo i većina proizvođača ih ne pravi već ugrađiva od drugog proizvođača.Panasonik ne proizvodi već oko bjele tehnike najzaposleniji su sa ljepljenjem svojih naljepnica a proširili su saradnju na gorenje a odustali su od kineskih uz stalno prisutne turke.Po tome kad ti ventilator krči znat ćeš koji je barem bi ja znao i da ne otvaraš i obrati pažnju kad se to događa i koji mod pečenja je uključen,Od mene dosta ako imaš šta konkretno pitaj u p.p. pomoću tebi kao i drugima.Sretno...
P.S.Obično nemožeš skinuti kompletan cirkulacijoni ventilator(onaj što ide unutar okrugloga grijača)već moraš odvojiti motor od ventilatotra on obično ima kontra navoj tj odvija se u ljevo a problem ti može biti i zapeknutost šarafa pažljivo sa odvijanjem..
U mom iskustvu iz ovih 18 godina koliko radim servis probao sam dosta puno stvari. :)
Do sada mislim da sam najbolje iskustvo imao sa originalnim rezervnim delovima.
Kad god probam da usparam na rezervnom delu, u principu uvek sam se za*ebo :)
Zato mi je bilo potrebno uputstvo ili bar kod dela kako bi skoknuo do gorenjskog servisa i kupio, a montazu bi napravio sam. To mi je najmanji problem.
I cuje se onakvo brujanje kada samo ukljucim svetlo pecnice, ali ne stalno vec ponekad. I to se pojavilo bas ovih dana kada je vreme zahladnelo, a prostorija nije bila grejana, mada je temperatura bila oko 20 stepeni. Pecnica je koriscena veoma malo, oko 2 ipo godine.
Gledajuci po papirima vidim da treba da ima 36 meseci garancije, pa cu mozda pozvati i ovlasceni servis da to promeni na njihov trosak :)

A i glupo mi je bilo da vadim pecnicu, pa da skidam sve, rastavljam, skinem ventilator, pa da idem da trazim u radnji i na kraju da sklapam i vratim. Najlakse i najprakticnije je kada imas sve na papiru, lepo ispazaris, skines pecnicu, skines ventilator, ubacis novi, zatvoris sve i vratis na mesto. :)
Bar sam se tako naucio da radim.

I hvala vam na ponudjenoj pomoci :) Cenim to.
Prvo cu u ponedeljak da pozovem servis, da vidim dali ce to da se resi u garantnom roku, u suprotnom resicu ga ja :)

Tandrcenje se javlja ponekad, ne uvek, a to me zivcira vise nego da je konstantno :D :D :D

bracans
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao bracans » 17 Okt 2015, 16:17

Pa eto ja sam u tom sistemu ako zatreba bt ekspert delu foruma :pivopije: jos jedan bt pivopija :)

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”