Ugr. rerna Ariston FZ103GP.1 ne rade touch komande

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
miligor
_
_
Specialty: audio

Ugr. rerna Ariston FZ103GP.1 ne rade touch komande

Post napisao miligor » 05 Apr 2016, 20:17

Hotpoint Ariston FZ 103 GP.1 IX /HA
Cod 03537460000
S/N: 808251530

Ne rade touch komande, nije moguće uključiti rernu, odn., nakon priključenja kabla moguće je samo podesiti sat, ali nakon nekoliko sekundi više ništa ne reaguje. Zamenjena je glavna ploča sa elektronikom, a zatim i ploča ispod touch ekrana, ali jedino što se promenilo jeste mogućnost podešavanja sata bez blokiranja nakon nekoliko sekundi, ali i dalje ostale komande i kontrolne lampice na touch ekranu ne rade. Ima li neko ideju, ili možda šemu, ili saznanje da li postoji neki reset postupak?
Zadnja izmena: miligor, dana 05 Apr 2016, 20:57, ukupno menjano 1 put.

milan
gxu
gxu

Re: Ugr. rerna Ariston FZ103GP.1 ne rade touch komande

Post napisao milan » 05 Apr 2016, 20:34

Trebao si upisati i ostale oznake, SN/ i comercijal cod.
Pogledaj i uputstvo, treba da ispisi neku poruku, ako nije blokirana.
http://tehnoplus.me/fajlovi/2012-02-22-6606.pdf

miligor
_
_

Post napisao miligor » 05 Apr 2016, 20:56

Upisao sam cod, a evo i S/N: 808251530

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 05 Apr 2016, 21:01

U prvom postu, ne ovde! Da se odmah vidi.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

vlada69
gx
gx
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Post napisao vlada69 » 06 Apr 2016, 07:25

Proveri da li postoji i elektronika na tač ekranu , možda je ona ne ispravna . Da li možda na vratima ima električna bravica ili možda neka termička zaštita da je ne ispravna .

miligor
_
_

Post napisao miligor » 06 Apr 2016, 18:13

Bravica je OK, a rekoh da je promenjena i elektronika ispod tač ekrana, jedino sam tač ekran nije promenjen, jer, kako rekoše u servisu odakle su kupljene one dve elektronike, sam tač ekran "nije isporučiv". Kad sam pročitao uputstvo koje je milan postavio, ponadao sam se da je ekran možda blokiran, ali to nije slučaj, komande ne reaguju ni na jednu kombinaciju koja se pominje u uputstvu.

milan
gxu
gxu

Post napisao milan » 06 Apr 2016, 20:24

Comercijal code je F053746
Configuracioni cod je 03537460000 (gore sto si upisao)

Nisi naveo sta prvo nije valjalo, da je morala elektronika da se menja.
Kod zamene elektronike upisuju se configuracioni kodovi , odnosno menja se softver.
Takodje i fan motor ukljucuje se u drugi konektor. U kojem konektoru je sada ukljucen fan motor? I na koju poziciju tog konektora?

miligor
_
_

Post napisao miligor » 07 Apr 2016, 22:34

Naveo sam, još u prvom postu, a i naslov kaže: ne rade tač komande. Za kodove-softver znam, jer su mi "stručnjaci" prvi put poslali blanko ploču, bez učitanog programa, pa sam im je vraćao da je isprogramiraju. Evo slika nalepnice sa podacima, kompletnih oznaka novih i starih pločica, kao i konektora ventilatora. Na nalepnici sa podacima zaista ne vidim taj "comercial code", ali ima još TYPE F8P ili FBP. Zanimljive su razlike između novih i starih pločica, osim potpuno različitih oznaka, primetio sam razlike u odsustvu i poziciji nekih komponenti, n.pr., na novoj ploči nema nekoliko zener dioda koje postoje na staroj ploči, a triak je okrenut za 180 stepeni u odnosu na isti na staroj ploči (a baš taj je na staroj ploči okrenut suprotno u odnosu na oznaku njegove pozicije). Pitam se da li su ove razlike bitne, a ipak ne verujem da mi je ovlašteni servis prodao pogrešne ploče?
Prilog
2x.jpg
librica.jpg
nove.jpg
stare.jpg

milan
gxu
gxu

Post napisao milan » 08 Apr 2016, 19:20

Na osnovu Configuracionionog koda 03537460000 proizvod je iz 2008 godine kada su vazili neki drugi standardi oko potrosnje uredjaja u st.bay. i to je bilo 2W.
Posle toga su zahtevi da se to smanji na 1W pa je i elektronika drugacija.
Kako sve to upariti da radi nejbolje je dati ovlascenom servisu da to uradi, dobiti garanciju i nastaviti dalje koristiti uredjaj.
Oko fan motora, pitao sam, video ove tvoje fotke i sada i meni nije jasno koje je elektronika tebi isporucena.
Motor treba da je ukljucen na poziciji 5 J003 konektora (sto je ispravno) odnosno na poziciji 2 J004 konektora (sto nevalja).
Pogledaj te veze kod sebe sa strane stampane ploce gde idu kao i zice od tog motora. IMa tu jos razlika na sta treba obratiti paznju
neke si i ti naveo.Elektronika koja je bila u uredjaju, da li je menjana do sada i sa kojom itd...
Nevredi da dalje pises brojeve i objasnjavas jer ti nemogu pomoci.
Konektor J003 na poziciju 5 ta crvena zica, za cega je vezana?

miligor
_
_

Post napisao miligor » 12 Apr 2016, 11:22

Crvena, koliko se sećam, ide dole na grejač. Rerna je odneta u ovlašteni servis.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”