2majstor5 UKLJUČI SE - PRIKLJUČI SE ! 1klima3 1tv2

Kolege serviseri prijave u Expet grupu OVDE

zamjena vanjskog stakla na vratima šporeta gorenje

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
nikolaP
_
_

zamjena vanjskog stakla na vratima šporeta gorenje

Post napisao nikolaP » 13 Jul 2016, 15:37

Imam električni ugradni šporet gorenje tip: EVP 443-544M, ARTIKAL BROJ 153867/01, serijski broj 80830057. Na vratima je popucalo vanjsko staklo i rasulo se u komadiće. Da li neko ima iskustva kako se mijenja to staklo. Kakvo ljepilo je potrebno. Nemam ni dimzije stakla jer se rasulo, pa ako neko ima montažnu šemu sa prikazanim dimenzijama molio bih da mi pošalje.
Hvala, Nikolap

vlada69
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

Re: zamjena vanjskog stakla na vratima šporeta gorenje

Post napisao vlada69 » 13 Jul 2016, 19:45

Koliko znam staklo najbolje da tražiš u prodavnicama gde prodaju originalne rezervne delove za gorenje. Dimenzije ti ne trebaju , pronaćiće ti po broju-artiklu. Obično sa unutrašnje strane vrata postoje vijci-šrafići koji kada se odviju razdvoje se vrata na dva dela pa se staklo izvadi. Ne znam da li može odvojeno da se kupi ili se kupuje već spojeno spljno i unutrašnje.Nisam nikada menjao staklo ali sam ga skidao kada sam menjao šarke na vratima.

nikolaP
_
_

Post napisao nikolaP » 15 Jul 2016, 17:14

Hvala vlado na savetu, u prodavnici to košta oko 80 evra, to mi je preskupo. Problem je što je to staklo bilo zalepljeno na vratima a ručka za otvaranje vrata je sa dva vijka bila spojena na samo staklo. Bitne su mi dimenzije i vrsta stakla da li je potrebno vatrostalno ili kaljeno staklo jer se radi o vanjskom staklu? Kojim lepilom ga lepiti jer se radi o temperaturama do 300 stepeni Celzijusa. Ako neko ima iskustva i neku ideju kako da to rešim dobro će mi doći.
Hvala, Nikolap

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 17 Jul 2016, 18:45

Skini vrata, odnesi ih kod nekog boljeg staklara pa neka ti iskroji i zalepi staklo ako se ne može ušrafiti.
Ako hoćeš da se sledeći put ne raspe prilikom pucanja onda zalepi na njega spolja foliju. Folija može biti i tamnija pa će lepše izgledati na rerni.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: ZDRAVKO

Post napisao ZDRAVKO T » 18 Jul 2016, 10:04

Cjena stakla nije 80 evra već manje tražite dalje nemože se u staklara rješiti ni originalno prepravljati iz raznih razloga.Prije svega provjeriti šarnire-šarke u kakom su stanju jer je to osnovni razlog pucanja stakla.
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

junuzovic
___
___
Specialty: computers

Post napisao junuzovic » 07 Avg 2016, 21:55

nikolaP je napisao:Hvala vlado na savetu, u prodavnici to košta oko 80 evra, to mi je preskupo. Problem je što je to staklo bilo zalepljeno na vratima a ručka za otvaranje vrata je sa dva vijka bila spojena na samo staklo. Bitne su mi dimenzije i vrsta stakla da li je potrebno vatrostalno ili kaljeno staklo jer se radi o vanjskom staklu? Kojim lepilom ga lepiti jer se radi o temperaturama do 300 stepeni Celzijusa. Ako neko ima iskustva i neku ideju kako da to rešim dobro će mi doći.
Hvala, Nikolap
Ljepi ga sa silikonom crvenim za temperaturu do 300 stepeni celzijusovih. Već isprobano..

nikolaP
_
_

Post napisao nikolaP » 21 Jun 2017, 14:01

Riješeno, popravljeno u servisu Gorenje.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”