mikrotalasna samsung ce2777N varnici

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
alexb
_
_

mikrotalasna samsung ce2777N varnici

Post napisao alexb » 09 Avg 2016, 21:53

Od nedavno je navedena mikrotalasna pocela odmah nakon nekoliko sekundi rada da stvara varnice unutra i pocinje da dimi.Skinuo sam magnetron i video da na ovom poklopcu (cauri) na izlaznom delu magnetrona ima jedna rupica, pa pretpostavljam da tu probija na masu ili sta sto izaziva varnicenje i dim.Da li se moze nabaviti mozda samo ovaj deo ili ceo magnetron ako nije skup( OM75P(31) ) na radnoj frekvenciji 2450 MHz kako pise u uputstvu.Ostalo sve radi normalno samo je ovo problem.Da li je u pitanju samo magnetron ili jos nesto drugo.Hvala unapred na pomoci. U prilogu su slike ove caure i celog magnetrona.
Nemaš dozvole za preuzimanje priloga dodatih postu.

vlada69
gx
gx
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: mikrotalasna samsung ce2777N varnici

Post napisao vlada69 » 09 Avg 2016, 23:09

Nemam samsungov magnetron ali imam galanz , lg ,panasonic ... Kolika je zapremina te mikrotalasne (rerne) ? Ja sa ovih magnetrona ne mogu da skinem tu kapicu . Obično kad počne da varniči na vrhu ili probije ploča od liskuna ili zaštitna boja u tom delu oko liskuna . Magnetron bude ispravan . Skoro sam jednu popravio koja je isto varničila tako što sam mesto gde je boja oštećena popravio tečnim emajlom . Tvoj magnetron je možda i ispravan ali tu kapicu treba zameniti i popgledaj u kakvom je stanju liskun ploča i da li je u tom delu oštećena boja na kućištu.
magnetron .jpg
magnetron 1 .jpg
Nemaš dozvole za preuzimanje priloga dodatih postu.

alexb
_
_

Re: mikrotalasna samsung ce2777N varnici RESENO

Post napisao alexb » 11 Avg 2016, 22:42

Vlado,
Isto i ja imam jedan magnetron Galanz,malo je manji po gabaritu,postavio sam ga umesto samsungovog ali nece nista da radi kad ukljucim mikrotalasnu,verovatno se ne uklapaju karakteristike oko frekvencije ili nesto drugo,medjutim na youtube sam trazio ovaj problem i video slucaj kao sto navodis da je plocica od liskuna probila.Skinuo sam je i video da je probila , isprobao bez nje i mikrotalasna je radila.Kupio sam u radnji elektronskih delova liskun tablu 30x30cm,morao sam celu za 500 din.iako mi je trebalo samo negde oko 5x10cm ali cim sam zamenio to vidim da sada radi i sa onom rupicom na poklopcu magnetrona tj. vise ne varnici tako da smatram da je problem resen.Ostaje da taj poklopcic zamenim ako nadjem neki stari isti magnetron na buvljaku. Hvala na brzom odgovoru.

alexb
_
_

Re: mikrotalasna samsung ce2777N varnici

Post napisao alexb » 02 Mar 2017, 14:40

Problem se ponovo povremeno javljao ali sam na buvljaku nasao ispravan istovetni magnetron,zamenio ga i za sada je sve ok.problem RESEN.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”