ugradni bosch HEN355B potrebna shema vezivanja

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

ugradni bosch HEN355B potrebna shema vezivanja

Post napisao alexb » 07 Avg 2017, 18:45

kupio sam preko oglasa ovu ugradnu rernu sa ugradnom plocom sa napomenom da ne radi gornji grejac.Tokom provere video sam da je grejac ispravan medjutim kada ukljucim da rerna greje normalno gore i dole na gornjem grejacu ne dolazi struja.U drugim polozajima sa grilom i ventilatorom dolazi,samo na prvom polozaju gde ima crta gore i crta dole, tu na donjem grejacu ima a na gornjem nema.Primetio sam da sat koji postoji na rerni ne moze da se dotera vreme,nemam nikakvo uputstvo za njega.Znam da na nekim storetima sa ravnom plocom rerna ne radi ukoliko se sat ne podesi da pokazuje vreme makar i pogresno.Neznam da li je mozda to slucaj i ovde mada sat ima opciju iskljucenja(krajnje levo donje dugme.Medjutim ukoliko je uslov da mora da radi da li se moze premostiti nekako, a mozda je neko i premestao zice na ovom velikom crnom prekidacu za rernu pa ja sada ne mogu da se nikako snadjem mada je to samo pretpopstavka. Inace ploca sve normalno radi.U prilogu slika se moze sve bolje videti.rrna je tipa "vagon"Na internetu nikako ne mogu da nadjem ni uputstvo za rukovanje a kamoli servisno uputstvo. Pozdrav svima i unapred hvala za pomoc.
Prilog
DSCN7389.JPG
ugradna rerna bosch
DSCN7380.JPG
DSCN7382.JPG
DSCN7383.JPG
DSCN7384.JPG
DSCN7385.JPG

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: ugradni bosch HEN 355B potrebna chema vezivanja

Post napisao alexb » 12 Avg 2017, 22:15

alexb je napisao:kupio sam preko oglasa ovu ugradnu rernu sa ugradnom plocom sa napomenom da ne radi gornji grejac.Tokom provere video sam da je grejac ispravan medjutim kada ukljucim da rerna greje normalno gore i dole na gornjem grejacu ne dolazi struja.U drugim polozajima sa grilom i ventilatorom dolazi,samo na prvom polozaju gde ima crta gore i crta dole, tu na donjem grejacu ima a na gornjem nema.Primetio sam da sat koji postoji na rerni ne moze da se dotera vreme,nemam nikakvo uputstvo za njega.Znam da na nekim storetima sa ravnom plocom rerna ne radi ukoliko se sat ne podesi da pokazuje vreme makar i pogresno.Neznam da li je mozda to slucaj i ovde mada sat ima opciju iskljucenja(krajnje levo donje dugme.Medjutim ukoliko je uslov da mora da radi da li se moze premostiti nekako, a mozda je neko i premestao zice na ovom velikom crnom prekidacu za rernu pa ja sada ne mogu da se nikako snadjem mada je to samo pretpopstavka. Inace ploca sve normalno radi.U prilogu slika se moze sve bolje videti.rrna je tipa "vagon"Na internetu nikako ne mogu da nadjem ni uputstvo za rukovanje a kamoli servisno uputstvo. Pozdrav svima i unapred hvala za pomoc.
Bas mi je cudno da od ovoliko clanova i eksperata nema bas niko da mi da neki odgovor bilo kakav.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3137
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: ugradni bosch HEN 355B potrebna chema vezivanja

Post napisao miodrag popovic » 13 Avg 2017, 20:40

Verovatno svako nacrta sebi shemu kad mu treba na licu mesta.
Shemu trazi po oznaci grebenastog prekidaca,lakše ćeš naći.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: ugradni bosch HEN 355B potrebna chema vezivanja

Post napisao alexb » 17 Avg 2017, 23:01

miodrag popovic je napisao:Verovatno svako nacrta sebi shemu kad mu treba na licu mesta.
Shemu trazi po oznaci grebenastog prekidaca,lakše ćeš naći.
Valjda neko ima takvu napravljenu chemu sacuvanu,ispade da ja trazim chemu vasionskog broda.Nakon ovolikog vremena dobio sam samo ovakav odgovor.Poceo ovaj forum da mi lici na to kako cemo nekog ko ima problem da mu dajemo neke odgovore koje lice na zezanje zato sto ne moze da se snadje u necemu.Valjda je ovaj forum zamisljen da se nekome pomogne,mogao je ovaj global ekspert da mi kaze put konkretno gde da potrazim kako je naveo ako je vec trazio na taj nacin.Gledam i druge forume i vidim kakve probleme ljudi pitaju i sta drugi odgovaraju u smislu pomoci a ovde mi lici kao kad odes u neki servis i majstori nedaju nista od svog znanja bez naplate.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1165
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: ugradni bosch HEN 355B potrebna chema vezivanja

Post napisao jaro » 18 Avg 2017, 00:12

Takve stvari sredjuje iskustvo na licu mesta.
Semu nema niko sem ovlascenog servisa u Njemackoj, a i on je ne koristi za ovakve stvari.
Od pisanja i slikanja po forumima nema leba, dok se iskusan ne uhvati posla.

Zato niko ni nepise.
Nadji majstora da ti to zavrsi.

P.s. nisi trebao to da kupujes, niti da verujes u ono sto ti kazu. Gde je sad taj sto je rekao da ne valja grejac?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3137
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: ugradni bosch HEN 355B potrebna chema vezivanja

Post napisao miodrag popovic » 18 Avg 2017, 09:59

Ja ti napisah-Shemu trazi po oznaci grebenastog prekidaca,lakše ćeš naći.Da li si bar pokusao?Inace se na tvojoj slici ne vidi komplet oznaka da neko umesto tebe uradi posao.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: ugradni bosch HEN 355B potrebna chema vezivanja,reseno

Post napisao alexb » 19 Avg 2017, 13:24

miodrag popovic je napisao:Ja ti napisah-Shemu trazi po oznaci grebenastog prekidaca,lakše ćeš naći.Da li si bar pokusao?Inace se na tvojoj slici ne vidi komplet oznaka da neko umesto tebe uradi posao.
Ukucao sam taj broj ali google ne izbacuje nista u vezi tog broja.Resio sam polako peske ,sada funkcionise sve samo mi se ne svidjaju ovi komentari da od slikanja i sl. nema leba itd. drugi put se trazi da se vidi problem a sada neki govore obrnuto ,stvarno ovaj forum mi sve vise lici na beznadezan salter za trazenje pomoci,vise lici kako sam rekao ranije na zezanje nekog ko pokusava da resi neki problem i to mahom od svih vrsa eksperata koji postoje na ovom forumu.Takodje da nije tacno da cheme niko ne daje.Neznam koliko chema i servisnih manuala sam skinuo sa interneta ali ima nekih kao bosch koji nista skoro ne daje ali zato sam za njihove el.alate opet nasao servisne manuale sa katalogom delova i razvijenim crtezima celog sklopa i sl.
Pozdrav svima.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3137
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: ugradni bosch HEN 355B potrebna chema vezivanja

Post napisao miodrag popovic » 19 Avg 2017, 13:52

Unekoliko si u pravu.Pomoć je uglavnom u okviru expert grupe.Medjutim i tu često treba dva dana da se nešto reši.Osim tog treba imati na umu da ovaj forum nije osnovan da pruža pomoć svima redom već ima svog vlasnika koji određuje pravila rada pa kom se svidja,kom ne.I konačno kolege će radije pomoći nekom ko je aktivan i poznat pa treba vremena i staža na forumu.
Eto danaske sam radio dve ugradne rerne,na jednoj prekidac neispravan,na drugoj procesor-grom-rashodovana.Za ovu drugu ima manual na netu,a za prvu bilo na prekidaču rezervnih kontakata.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1165
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: ugradni bosch HEN 355B potrebna chema vezivanja

Post napisao jaro » 19 Avg 2017, 16:40

Ovde su se cesto davala resenja kao na tacni...i za banalne stvari.....cak i nestrucnim licima.

Kad odem u neku prodavnicu, butik...itd, ne ocekujem da kada bih postavio pitanje "gde da kupim ovo odelo, bas mi se svidja, ali je skupo, znam da ste se ugradili 150%, " ili sl, karikiram, isterali bi me odmah...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: ugradni bosch HEN 355B potrebna chema vezivanja

Post napisao alexb » 17 svi 2018, 18:36

Na donjem grejacu koji je dupli unutrasnji grejac je bio pregoreo.Nosio sam kod majstora koji pravi grejace i on mi je ubacio taj grejac ali mi je rekao da je taj unutrasnji grejac na 85v. Na plocici grejaca stoji oznaka : EGO 20 40030.010 1300W 230v ,ali stvarno na tom srednjem delu plocice gde je unutrasnji grejac pise 85v.Da li se oznaka za snagu odnosi na celokupni grejac jer druge oznake za snagu nema.Majstor mi je rekao daako ovaj grejac dobije 220v da ce pregoreti.Ja se sada pitam kako i odakle da dodju tih 85v na unutrasnjem grejacu jer sam ja uspeo da povezem da na celom donjem grejacu dobijem 220v. ali je u to vreme unutrasnji grejac bio pregoren.Sada ga nisam povezao da ga ne bih pregoreo dok ne razjasnim kako da nadjem 85v, i za koju funkciju bi bio unutrasnji na 85v a spoljni na 220v. U instalaciji rerne nigde ne vidim neki trafo koji bi smanji napon.Molim da mi neko razjasni i pomogne oko ovoga.Shemu vezivanja nigde ne mogu da nadje ni prema tipu rerne ni prema prekidacu koji ima oznaku BSHG-Nr.120-75690 002 Hvala unapred

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3137
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: ugradni bosch HEN 355B potrebna chema vezivanja

Post napisao miodrag popovic » 17 svi 2018, 23:48

Ne vidim logiku da unutrašnji deo grejača bude 85V.Ne kažem da nije ali bi to bilo nepotrebno komplikovanje.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

zozontv1
___
___
Postovi: 412
Pridružen: 16 Okt 2006, 08:10
Lokacija: Beograd (N. Beograd)

Re: ugradni bosch HEN 355B potrebna chema vezivanja

Post napisao zozontv1 » 18 svi 2018, 06:20

A da izmeriš otpor grejača i izračunaš snagu i vidiš ima li logike?

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: ugradni bosch HEN 355B potrebna chema vezivanja

Post napisao sim » 18 svi 2018, 12:10

Prekidac vezuje 2 grejaca na red.
Tako na jednom dodje 85V a na drugom 145V.
SIMkom

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: ugradni bosch HEN355B potrebna chema vezivanja

Post napisao alexb » 18 svi 2018, 16:54

I meni je cudno da na jednom grejacu jedan je na 220v a drugi na 85v, ali tako i stoji na prirubnici gde izlaze grejaci.Merio sam otpor na grejacu koji je bio zdrav i iznosi 85,6 ohm a ovaj koji mi je majstor napravio ima negde 15-16 ohm.Na grejacu su kablovi bili punktovani tako da na tom delu nije bilo mogucnosti da se nesto promeni,ostaje samo u delu glavnog prekidaca i veze izmedju gornjeg i donjeg prekidaca.Zato bi kad bi imao semu vezivanja sve bilo lakse.Opet napominjem prema oznaci prekidaca koji sam naveo nisam nista nasao na internetu.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: ugradni bosch HEN355B potrebna chema vezivanja

Post napisao sim » 19 svi 2018, 01:25

Izvoli:
Prilog
HEN355B.04.01.jpg
HEN355B.04.02.jpg
SIMkom

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: ugradni bosch HEN355B potrebna shema vezivanja

Post napisao alexb » 19 svi 2018, 18:25

Ivane,
Najlepse hvala za ovu pomoc,neznam sta vise da kazem,ovo je ono sto ce mi konacno resiti problem.Jos jednom veleiko Hvala.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”