mikrotalasna zanussi 2M21M stane u toku rada 

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
alexb
_
_

mikrotalasna zanussi 2M21M stane u toku rada  * REŠENO *

Post napisao alexb » 03 Nov 2018, 23:32

Analogna sa mehanickim komandama za vreme i jacinu Zanussi model 2M21M ,stane u toku rada nakon oko pola minuta rada i sve se unutra iskljuci(sijalica ventilator i tanjir).Ukoliko tajmer vratim na nulu i opet ukljucim pocinje da radi ali isto posle se iskljuci.Merio sam unimerom magnetron na kontaktima.Izmedju njih mi pokazuje oko 0,9-1 ohm a prema masi nema nista,primar na trafou ima 3,4 ohm a na sekundaru oko160 ohm.Visokonaponski kondenzator sam proverio na nacin kako pise po nekim uputstvima unimerom podesenim na 2 Mohm i pokaze neku vrednost koja ide navise i onda beskonacno sto znaci prema tome da je dobar.Primetio sam da su lamele za hladjenje na megatronu labave ,neznam da li to nesto znaci.Kad iskljucim megatron radi dosta duze bez prekida a kad sam iskljucio i trafo onda moze da radi dosta dugo,cak i kad iskljucim iz struje i ponovo ukljucim kabal ona produzava da odradi zadato vreme i svo vreme normalno radi ventilator,sijalica i motor tanjira..Neznam sta bi konkretno moglo da bude,ako neko ima neko iskustvo slicno neka pomogne.Unapred hvala.
Zadnja izmena: alexb, dana 09 Nov 2018, 19:50, ukupno menjano 1 put.

vlada69
gx
gx
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: mikrotalasna zanussi 2M21M stane u toku rada

Post napisao vlada69 » 04 Nov 2018, 07:12

Da li si proverio osigurač u plastičnom kućištu pored trafoa? Mada kada je on ne ispravan mikrotalasna radi ali ne greje. To mi liči najviše na ne ispravan tajmer. Proveri mikro prekidače na vratima.

alexb
_
_

Post napisao alexb » 04 Nov 2018, 13:13

osigurac je u redu,ali mene buni sto kad nije trafo i magnetron ukljucen tada radi vec ako u tajmeru i delu za podesavanje jacine ne postoji neki prekidac koji reaguje na opterecenje pa iskljuci.neznam da li da otvorim taj sklop pa da vidim sta ima unutra.Hvala na savetu Vlado.pozdrav

spagagz
gx
gx

Post napisao spagagz » 04 Nov 2018, 14:22

Kako si opisao rekao bih da tajmer zeza.Pod uslovom da ti grije to malo dok radi.

alexb
_
_

Post napisao alexb » 04 Nov 2018, 23:33

Tacno,to malo dok radi uspe da zagreje vodu u casi koju stavim.Primetio sam da se cuje kao neko malo varnicenje u malom releju koji se nalazi na ulaznoj ploci.To je mini rele HJR-21FF-S-Z , 24VDC 15A. a to se desava kad je dugme za snagu podeseno na neki srednji nivo zagrevanja pa onda se i pravi pauza u aktiviranju magnetrona i vn trafoa.Mozda su unutra kontakti malo nagoreli.

cubica
gx
gx
Warranty service: Profitech, ERG, Planet House, Vimport..

Post napisao cubica » 05 Nov 2018, 00:16

mehanicki tajmer? gasi se skroz? znaci i svetlo unutra? Ako je tako, onda unutra su izgoreli kontakti u tajmeru...ili eventualno neki od mikroprekidaca na vratima..ali pre ce biti da je tajmer..i
Na kraju, pogledaj na poklopcu iznutra ima li elektricna shema..pogledaj i bice jasnije sta od delova moze da totalno prekine napajanje.
cuby
PROSONIC is the best!

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Mica
Specialty: whitegoods

Post napisao bimba1958 » 05 Nov 2018, 09:33

i ja sumnjam u tajmer, a proveri ito rele.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

alexb
_
_

Post napisao alexb » 05 Nov 2018, 23:13

Otvarao sam tajmer i ocistio malo kontakte,Ima shema na poklopcu i tu se vidi da svi ovi elementi kao sto su mikroprekidaci,tajmer i termoprekidac na magnetronu mogu prekinuti struju i zaustaviti sve.Videcu da opet sve proverim redom.U prilogu je shema sa poklopca.
Prilog
DSCN7862.JPG

alexb
_
_

Re: mikrotalasna zanussi 2M21M stane u toku rada,,Reseno.

Post napisao alexb » 09 Nov 2018, 19:22

Pritegao sam sve buksne koje ulaze u tajmer i ocistio kontakte,onda isto na ulazu u trafo i magnetron i sve ostale na ulaznoj ploci.takodje sam skinuo nosac koji nosi sva tri mikroprekidaca za vrata da bi proverio mikroprekidace i oni su u redu ,onda sam ih vratio na mesto gledajuci prema otiscima srafova da budu na starom mestu.Neznam sada da li je doslo do neke male korekcije mikroprekidaca ili zbog slabih kontakata na buksnama posle svega ovog mikrotalasna je pocela da radi normalno i na maksimalnoj snazi i na slabijoj.Isprobavao sam je nekoliko dana grejuci teglu sa vodom na po 4-5 min i za sada radi tako da smatram da je problem resen.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”