Electrolux EOB 53003 ugradna rerna,shema vezivanja 

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
alexb
_
_

Electrolux EOB 53003 ugradna rerna,shema vezivanja  * REŠENO *

Post napisao alexb » 09 Nov 2018, 19:39

Potrebna mi je shema vezivanja za samostalnu ugradnu rernu Electrolux ,Model EOB 53003 .Prekidac rerne na sebi ima brojeve 357059 i ima 8+0 polozaja.Posto je jedan pokretni kontakt za donji grejac nagoreo i nije davao struju u donji grejac neko je pokusavao da vrsi neko premostavanje da u poziciji kada rade gornji i donji grejac poveze donji grejac ali nije u tome uspeo i sada ne znam da li je sve vraceno na pravo mesto.Na rerni ima samo glavni prekidac,termostat i displej za pokazivanje vremena i podesavanje za kasnije ukljucivanje ili duzinu trajanja rada rerne.Ako neko ima ovu shemu bio bih zahvalan za pomoc.Unapred hvala
Ako bude potrebno postavicu slike prekidaca.
Zadnja izmena: alexb, dana 11 Nov 2018, 21:34, ukupno menjano 1 put.

obodin
_
_
Warranty service: Gorenje,Candy,Končar,Vivax
Specialty: whitegoods

Re: Electrolux EOB 53003 ugradna rerna,shema vezivanja

Post napisao obodin » 09 Nov 2018, 22:22

Probaj multimetrom nać koje ti kontakte preklapa na poziciji di rade samo gornji i donji grijač , moze slika prekidača i kako je spojeno , i ako se mogu vidjeti brojevi od kontakata

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Mica
Specialty: whitegoods

Re: Electrolux EOB 53003 ugradna rerna,shema vezivanja

Post napisao bimba1958 » 10 Nov 2018, 11:14

predpostavljam da na prednjoj ploci imas slku kad je na kom polozaju ukljucen grejac : kontolka,sijalica u rerni ,oba,samo dole samo gore,unimerom pronadjes koji kontakt u kom polozaju ukljucuje izabrani grejac,pratis kablove po boji i tako bodes na prekidac.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

alexb
_
_

Re: Electrolux EOB 53003 ugradna rerna,shema vezivanj.Reseno

Post napisao alexb » 11 Nov 2018, 15:44

Reseno je ,kao sto kazete pratio sam kablove i bili su izmesani samo kabal koji vodi u grejac za gril(unutrasnji prema uputstvu za rukovanje a i jace je snage) sa grejacem gornjim .Samo sam ih medjusobno razmenio na grejacu i sada prema pozicijama na prekidacu sve radi onako kako treba a kontakt za donji grejac koji je bio nagoren i izgubio elasticnost sam nekako skrpio tako sto sam takav skinuo od obicnog prekidaca i podvuko ispod i pritegao sa malim srafom 3mm i sada funkcionise jer na internetu nisam mogao da nadjem takav isti prekidac a i neki modeli sa 8+0 polozaja su dosta skupi.Ovako cu videti dokle ce da radi.Znaci za sada je problem resen.Sto se tice brojeva kontakata pisu na samoj ivici prekidaca i to s jedne strane su sve A1- A7 a druga strana koja odvodi struju do grejaca je sa brojevima 1-7.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”