Indukciona ploča Gorenje EIT 690C

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Indukciona ploča Gorenje EIT 690C

Post napisao junuzovic » 19 svi 2021, 13:30

model: EIT690C
Type:HI41AC11
Art,No: 662525
Ser.No: 24030029
Radi se o indukcionoj ploči Gorenje kod koje ne rade dvije ringle na desnoj strani,, druge dvije rade. Nije do ringli jer sam im zamjenjo mjesta i isto se ponašaju. Čuje se kao relej da ukljuci ali ne griju. Svaka ringla ima svoju elektroniku. Ponaša se kao da nisam stavio šerpu na kolo blinka broj koji sam podesio. To radi na obje koje su neispravne...Ne znam je li se netko upuštao u ovu problematiku...

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Indukciona ploča Gorenje EIT 690C

Post napisao miodrag popovic » 19 svi 2021, 17:02

Može slike?
Npr. ovako.Na ovoj mojoj proizvoljnoj slici imaš levi i desni drajver za po dve ringle,zajednička ploča sa po relejem za aktiviranje drajvera i ne vidi se na slici tač ploča sa procesorom.E tu recimo ako ne rade dve desne ringle neispravan je desni drajver,poručiš nov ili popraviš.
Prilog
4-0.jpg
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Indukciona ploča Gorenje EIT 690C

Post napisao bracans » 20 svi 2021, 21:02

Mozda ti ovo pomogne. Skromno servisno uputstvo.
Prilog
4-037-0905-en.pdf
(2.5 MiB) Preuzeto 71 put.
indukcija.jpg

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Indukciona ploča Gorenje EIT 690C

Post napisao junuzovic » 25 svi 2021, 09:08


Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Indukciona ploča Gorenje EIT 690C

Post napisao miodrag popovic » 25 svi 2021, 12:47

Zaokružio sam ono na šta ukazujem na slici.Pretpostavka da je stabilizator 7805 u pitanju,na njemu možeš da meriš napon,obično je na ulazu oko 14V,na izlazu 5V,prv pin ulaz,drugi pin i hladnjak masa,treći pin +5V.Sa tim ćeš ispitati napajanje elektronike dve desne ringle.Ako sam promašio meri na elektrolitima.Takođe releje zameni bez merenja/ili zameni levu sa desnom stranom,tj ukrsti sigurno ispravne sa sumljivima.

Ta ploča je od starijih i to verovatno prvih napravljenih.Popravljao jesam i to napajanja ako se dobro sjećam urađeno sa tranzistorima nema integralac.
Vrlo moguće da napajanje komandne elektronike ide sa leve ploče-ispravne,a da se desna neispravna uključuje tek kad komandna da komandu da se preklopi onaj prozirni relej na četvrtoj elektronici,tako da za proveru rada napajanja desne elektronike treba direktno dovesti napon mreze.

Pošto se piše u javnom delu napominjem da sve ove radnje nose veliki rizik od strujnog udara!!!
Prilog
rrrrrrrrrrr.jpg
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

prijavnica.klicko
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 26 Nov 2019, 12:30
Location: Srbija
Specialty: tv

Re: Indukciona ploča Gorenje EIT 690C

Post napisao prijavnica.klicko » 10 Jan 2022, 11:53

Jel moze mala pomoc u vezi indukcione ploce imam candy sporet neradi mi indukciona ploca kad stavim posudu naravno posuda je za indukcionu plocu kad stavim posudu i ukljucim ringla pocne da radi i ventilator radi i posle par minuta stane izbaci gresku U

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”