Magnohrom ta peci,dimenzije cigli

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Magnohrom ta peci,dimenzije cigli

Post napisao alexb » 02 Apr 2023, 20:34

Pozdrav svima,
Da li neko mozda ima podatke o dimenzijama cigli za Magnohrom ta peci.Znam da se vezano za snagu peci razlikuje samo broj komada i da ima razlika vezano za tip grejaca,da li su spiralni vertikalni ili sipkasti horizontalni,konkretno me interesuje za 2,5kw magnohrom .
Hvala unapred.

borat
_
_
Postovi: 89
Pridružen: 05 Mar 2015, 22:57
Location: zrenjanin
Specialty: whitegoods

Re: Magnohrom ta peci,dimenzije cigli

Post napisao borat » 03 Apr 2023, 09:01

A koje cigle postoje 3 tipa cigli u Mk ta pecima.

dr.gtn
_
_
Postovi: 15
Pridružen: 27 Apr 2022, 20:27
Location: Kecskemét
Contact person: Dragicsevity Dragutin
Specialty: whitegoods

Re: Magnohrom ta peci,dimenzije cigli

Post napisao dr.gtn » 03 Apr 2023, 09:34

Osamdesetih godina montirao sam par stotina TA peci i u jednu pec ide vise dimenzija cigli , redosled je vazan . Ako se dobro secam male peci (2,5Kw, mozda i 3KW) su imale savijene horizontalne grejace o metalnoj oblogi , po celoj duzini ( sl. kao kod ves maine ) . Velike peci 4-6KW su imale vertikalne grejace sa spiralnim cekasom u samotu .

alexb
_
_
Postovi: 110
Pridružen: 09 Jul 2009, 19:47
Location: srbija,nis

Re: Magnohrom ta peci,dimenzije cigli

Post napisao alexb » 04 Apr 2023, 21:14

Postoje koliko ja znam sledece vrste cigli za magnohrom Kod starijih ta su bili vertikalni spiralni grejaci razlicite snage i broja u zavisnosti koje je jacine ta pec. sa strane su isle bocne kvadratne cigle sa izbacenim rebrima na jednoj strani radi stvaranja praznog prostora izmedju njih i srednjih cigli.u sredini cigle sa polukruznim udubljenjem tako da dve susedne naprave mesto za vertikalni grejac. na vrhu su bile deblje kvadratne cigle sa otvorom u sredini i na dva kraja da bi prolazili krajevi zica vertikalnih spiralnih grejaca. Kod novijih ta se ugradjuju horizontalni sipkasti grejaci slova U razne duzine u zavisnosti od snage.
Srednje cigle su ovde postavljene horizontalno sa udubljenjem gde upada taj grejac i krajevi izlaze van radi povezivanja sa instalacijom. Mene interesuje samo da li neko ima podatke o dimenzijama ovih cigli jer su one iste za sve magnohrom ta peci samo se razlikuje njihov broj.Negde sam na nekom sajtu video te dimenzije ali sada ne mogu da nadjem ponovo pa sam zato postavio ovaj post.Evo link gde je covek lepo prikazao zamenu vune i gde se vide sve vrste cigli http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.php?f=119&t=24482

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”