Pegla Philips Mistral GC 2005 ne radi prskalica

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
Kole
_
_
Postovi: 81
Pridružen: 19 svi 2009, 11:42
Location: Beograd

Pegla Philips Mistral GC 2005 ne radi prskalica

Post napisao Kole » 21 Jan 2024, 10:46

Pozdrav svima, imam peglu Philips Mistral GC 2005 iz 2002. godine, proizvedena u Mađarskoj. Pegla ima funkciju za prskanje pritiskom na pljosnato dugme pored regulatora za paru, ali više se voda ne može ispumpati iz rezervoara pegle, ma koliko pritiskao dugme. Moja pretpostavka je da se zapušila dizna na prskalici, mada ne znam zašto, jer je uvek sipana isključivo destilovana voda za pegle. Da li neko ima ideju kako da popravim prskalicu? Hvala

vlada69
gx
gx
Postovi: 1286
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Pegla Philips Mistral GC 2005 ne radi prskalica

Post napisao vlada69 » 21 Jan 2024, 12:22

Ta prskalica se izvlači napolje sve sa pumpicom i diznom. Treba da je rasklopiš i da vidiš u čemu je problem. Na pumpici postoji gumica koja je možda propala ili se dešava i da se zaglavi u donjem položaju.

Avatar
Kole
_
_
Postovi: 81
Pridružen: 19 svi 2009, 11:42
Location: Beograd

Re: Pegla Philips Mistral GC 2005 ne radi prskalica

Post napisao Kole » 24 Jan 2024, 19:01

Uradio sam kako si rekao, izvadio sam prskalicu. Nije bila zaglavljena i gumica je bila u redu, ali pumpica nije htela da vuče. Potopio sam otvor u destilovanu vodu, a drugi kraj zapušio prstom i pumpao dok nije proradila. Vratio sam je u peglu i sada prska a dokle će, videćemo. Po meni, povukla je vazduh, pa se blokirala. U svakom slučaju tvoj savet je bio od pomoći. Hvala još jednom.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”