HITNO bojler GORENJE TIKI

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
srdjannn
_
_

HITNO bojler GORENJE TIKI

Post napisao srdjannn » 10 Nov 2008, 11:37

treba drugu na mestam bojler,na njegovoj natpisnoj plocici pise gorenje tiki; tip: GV4-80; model: ZN-DR 220V; 1000/3000W; nazivni pritisak 6bara

e sad kad sam otvorio unutra ima dva regulaciona termostata i jedan zastitni,znaci ukupno ima tri. a iz prirubnice grejaca vire 4 izvoda,cini mise kao da ima dva grejaca. kaze mi da mu je jednom neki priuceni majstor to povezivao,pa sad hoce da ga cistimo od kamenca i da namestimo sve kako treba,zna li neko kako se to vezuje kako treba i ima li neko shemu za to.ja mu predlazem da ubacimo jedan grejac od 2kW i da resimo ceo problem,medjutim on bi kao hteo da bude fabricki,iz nekog njemu poznatog razloga.
molim za pomoc oko sheme vezivanja bojlera
unapred hvala svima na pomoci!

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: HITNO bojler GORENJE TIKI

Post napisao fanzo » 10 Nov 2008, 22:33

U nekim bojlerima postoje 2 grejača ...drugi služi da bi se voda brže ugrejala (turbo zagrevanje), uključuješ ga po potrebi.
Zašto to lepo ne rasklopiš , očistiš ga i vidiš šta ima unutra. Nema tu ništa komplikovanog ako poznaješ osnove električnih kola.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107

Post napisao kisko » 10 Nov 2008, 22:53

Nisam radio takav bojler :roll: no spram opisa da se zaključiti da ima zaista dva grejača jer ima dva regulaciona termostata a spram opisa grejača 1000/3000W takodje, jedino što mi izgleda logično je da ovaj slabiji od 1KW služi samo za održavanje temperature i da greje od sarta do zadate temperature koje mu ti zadaš npr.80 stepeni a da grejač od 3KW radi od starta do recimo 60 stepeni maximum ....znači oba bi se uključivala jedino u slučaju da se potroši sva topla voda i radila do 60 stepeni nakon čega ponovo aktivan ostaje taj slabiji od 1KW.....zaštitni i obični termostat pretpostavljam da znaš vezati,no i tu nije kunst termostat koji podešavaš prekida fazu dok zaštitni prekida i nulu i fazu .Nula sa njega ide direkno na grejač a druga tj faza na termostat u ovom slučaju na dva termostata....e sad obrati pažnju da tu eventualno majstor nije doveo nulu direktno na grejače a fazu razveo preko oba izvoda zaštitnog termostata dalje na podešavajuće termostate....suština je ista
uvek ima nesto interesantno

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 10 Nov 2008, 23:13

E,ko sad pamti,imao sam davno u komšiluku takav,ali mislim da je rad grejača bio nezavisan,osim tog zaštitnog termostata...i čini mi se da se je taj jači grejač uključivao preko sklopke,tasterom....valjda... :hmhm:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 10 Nov 2008, 23:24

Pa da oni i jesu nezavisni,svaki radi zosebno,jedino što taj jači podesiš da ranije isključuje i to je to :mrgreen: ...ovaj drugi ti ostaje samo da dogreva po potrebi ustvari samo održava temperaturu....sve je to ubačeno radi uštede energije a i da bi se dobilo na brzini grejanja kad se potroši sva topla voda 4KW ugreju očas posla :mrgreen: ...a to što napominješ sklopku,pa može se na više načina to izvesti sklopkom,termostatom....,suština bi trebalo da je ista

srdjannn
_
_

Post napisao srdjannn » 11 Nov 2008, 11:29

ljudi, sta da vam kazem osim hvala puno.ja sam mu svakako predlagao da ubacimo grejac od 2kW i jedan termostat za regulaciju da ostavimo i zastitni,i kraj cele price,ne ovako da se zezamo i bice mu svakako skuplja varijanta!
hvala puno svima

housecafe
___
___
Kontakt:

Post napisao housecafe » 11 Nov 2008, 13:37

srdjannn je napisao:ljudi, sta da vam kazem osim hvala puno.ja sam mu svakako predlagao da ubacimo grejac od 2kW i jedan termostat za regulaciju da ostavimo i zastitni,i kraj cele price,ne ovako da se zezamo i bice mu svakako skuplja varijanta!
hvala puno svima
Srdjane, Srdjane, pa zar drugaru, skuplje?

srdjannn
_
_

Post napisao srdjannn » 11 Nov 2008, 13:53

ma nisi me dobro razumeo,ja mu ne naplacujem to sto radim,nego ce mu biti skuplje da kupi delove,posto mu jedan regulacioni termostat riknuo,a ko zna i grejaci kakvi su,zato sam mislio da mu je jeftinije aku bode hteo sve novo da menja,da ne kupuje iste grejace kao sto su u bojleru,i dva termostata,nego jednostavno jedan termostat i jedan grejac od 2kW i to je to,na to sam mislio kad sam rekao jeftinije,jeftinije za odrzavanje i popravku,ja uglavnom ljudima sto popravljam svoj rad i trud ne naplacujem

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 17 Nov 2008, 14:46

Jesi rešio :?: :mrgreen:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano