Android OS na GSMtelefonu SE X8 pa na wireless PPPoE. Kako??

problemi , kvarovi , upload/download

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15857
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Android OS na GSMtelefonu SE X8 pa na wireless PPPoE. Kako??

Post napisao fanzo » 13 Dec 2010, 00:17

SE XPERIA X8 sa Android OS (V1,6)
User manual se može skinuti odavde >> http://safemanuals.com/user-guide-instr ... IA%20X8-_E

Trebalo bi da ga spojim na wireless PPPoE konekciju, ali ...
Telefon automatski prepoznaje samo slobodne hotspotove i ima mogućnost automatskog povezivanja na njih. Moj slučaj je da treba da se spoji standardno sa PPPoE , ali telefon ne nudi tu opciju. Od specifičnih opcija nudi samo VPN (PPTP, L2TP..) ali nema PPPoE.

Mislim da može da se uporedi i sa ostalim telefonima koji imaju Android OS i da bi princip podešavanja (manje-više) bio isti.
Nisam to nikada radio sa GSM.. da li je neko ovo odradio?
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
cacko85
gx
gx
Postovi: 1723
Pridružen: 03 Dec 2008, 17:51
Location: Macedonia
Contact person: Slavche
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Sveti Nikole
Kontakt:

Re: Android OS na GSMtelefonu SE X8 pa na wireless PPPoE. Kako??

Post napisao cacko85 » 13 Dec 2010, 00:59

Taj Android ni je puno ni korisan, a telefon moze da se updejtuje na 2.1, probaj prvo to pa vidi dal ce ti da takve opcije.
OS: Android OS, v1.6, upgradable to v2.1
Za da updejtujesh mora da si priklucan na internet, ako mozesh da se snadzesh samo za updejturanje pa ondak vidi dal ce imash ta opcija.

EDIT:
Malo sam googlao i ima puno takve probleme sa PPPoE na Android telefon a reshenije nema, mora ruter da podrzava PPPoE t.e. ruterot da se konektuje na internet preko PPPoE. Ondak da podesish da imash i internet i na wireless mrezu shta emituje taj ruter.
Evo neke citate i sve iste odgovore se poftaraju i na androidforume.

Kod: Označi sve

Q: Since I am newbie in Android, I don't know how to connect Android 2.1 with PPPoE using wifi connection.
So Please anybody know solution, then kindly help me.

A: As far as I know, PPPoE would be how you would authenticate to your service provider. Wifi just acts as a bridge between the router and the wireless device. The router is what should authenticate via PPPoE. Your device should connect to the Wireless Connection, that would put you on the same network as the router, the router authenticates to the service provider via PPPoE over the WAN.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje Telefona Fiksni/GSM/GPS/Fax/Kopir”