Telefon PANASONIC KXTC256BXB - Potrebna sema

problemi , kvarovi , upload/download

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
cacko85
gx
gx
Postovi: 1723
Pridružen: 03 Dec 2008, 17:51
Location: Macedonia
Contact person: Slavche
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Sveti Nikole
Kontakt:

Telefon PANASONIC KXTC256BXB - Potrebna sema

Post napisao cacko85 » 18 Feb 2009, 19:05

Potrebna sema za ovi telefona PANASONIC KX-TC256BX-B
Kad sam dobi telefona i ondak uklucujem ja telefon uopste ne kumunicira za slusalicom, a kad uklucis bazu da dzovis od nje (ima i na nju tastaturu) t.e. na intefonaom cuje se signal od linijama ali kad pritiskas dugmeta tel.. uopste ne bira t.e signal od linijama uste se cuje u pozadina.
Kad koristis LOCATOR/INTERKOM bazu nje gu nadze slusalicu nitu obrutno.
Kad ja otvorim telefona sta da vidim jedna velika rupa bas do SMD integralac TB31224A (slabo se vidi mozda nije taj)
Telefon je zdravo lupnat pa je ploca puknala bas kod SMD integralac TB31224A, posle velika rada ja sam uspeo da zakrpim stampu (bar mislim da sum zakrpio) i telefon moguce je da biras od bazu sve je OK, kad koristis LOCATOR/INTERKOM na bazu na slusalici se cuje onaj beep, beep ali kad da odgovoris na slusalicom nistani se desava.
Kada koristis na slusalicu LOCATOR/INTERKOM bazu uopste ne ragiruje, sta znaci da bazu ne prima signal od slusalicu (ali da napomenim da na slusalicu ni se cuje signala na liniju a bazu ja naoga sa pomos na LOCATORima)
Pretpostavio sam da kvar je u RX antenu na bazi posto sa obelezani na stampu se vidi koja je koja i u jednom oscilatorni kola sam naso jedan SMD sa oznakima CJ4 i nemam pojma sta je dali je FET, MOSFET ili obican tranzistora.(kada izvadim njega isto se ponasa i slusalici i bazu,nema promenu)
Pa zato potrebna sema za da malo od malo se orentisem koje sta je...
Oprostite za veliki opisa ali bolje ovako nego posle da pisemo dali si probao ova, onu itn...
:pivopije:

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: PANASONIC KX-TC256BX-B Potrebna Sema ???

Post napisao milan » 18 Feb 2009, 22:51

Na kraju i napisi sta sve od toga jeste ili nije pokvareno.
kxtc266 je bazni model.
Prilog
KX-TC256GF-B_SIMP.rar
Simple manual
(140.02 KiB) Preuzeto 243 puta.
KX-TC266BX-B_SVC.rar
Service manual
(3.61 MiB) Preuzeto 262 puta.
PANASONIC KX-TC256BX-B_SUP.rar
Supl manual
(143.56 KiB) Preuzeto 256 puta.

Avatar
cacko85
gx
gx
Postovi: 1723
Pridružen: 03 Dec 2008, 17:51
Location: Macedonia
Contact person: Slavche
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Sveti Nikole
Kontakt:

Re: PANASONIC KX-TC256BX-B Potrebna Sema ???

Post napisao cacko85 » 19 Feb 2009, 02:07

To je :tooo: Milane hvala na semu, pretpostavljao sam ja da odgovara neki drugi model ali nisam zao koi, svaka cast
Izlazi da to cudo CJ4 je N-Channel MOSFET (2SK543) :m: a ja nisam znao sta je pa sam probao sa BC848 lolzi radi reda da vidim sta ke se desi :mrgreen:
Kad nabavim MOSFETtu pisem rezultati dali je samo do njega, do njega je sigurno radi tome sta je u kratki spoj :) a dal ije samo on ce vidimo...
:pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje Telefona Fiksni/GSM/GPS/Fax/Kopir”