Grundig LCD psu-3 napajanje

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Moderatori: alexa_pg, goranfri

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
Korisnikov avatar
cudan
_
_
Pridružio se: 12 Avg 2012, 16:23

Grundig LCD psu-3 napajanje

Postod cudan » 02 Jan 2017, 16:03

FIRMA: Grundig
MODEL:Lenaro 32LXW 82-8720
Maticna ploca: Beko electronik LW8.190R-1
Napajanje ploca: beko-psu-03 zz7.194p-5

Opis kvara: Dobio sam tv (sebi da popravim)u ne ispravnom sanju kaze drugar radio je,i ugasio se odjednom,otvorio sam ga i ustanovio da nema napona na sekundaru,2x24V i 5V za stand by ,zamenuo sam u grani za stand by FSDM0265RN,optokapler 817,i u sekundaru za 24V zamenuo 4 kondenzatora 680mf 35V,ostalo proveravao i nisam nasao nista sumljivo,dobio sam stand by imam i povratnu 5V da pokrene coper ali ne krece,na jedan optokapler dobijam napon a na drugom nista ,lampica se smanji kao da pokrece i opet se vrati u stand by,zamenuo sam u primaru 4 kondenzatora 10mf 25V i postavio sam na granu 24V sijalicu kao potrosac bez ploce i dalje nista

https://s28.postimg.org/rldwjjc6l/zz7_194_p5_1006.jpg

emem
_
_
Pridružio se: 19 Maj 2008, 09:13

Re: Grundig LCD psu-3 napajanje

Postod emem » 02 Jan 2017, 20:56

Schema ZZ7.195R-5 http://elektrotanya.com/beko_zz7.194r-5 ... nload.html Otgovara? Chassis LE

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Pridružio se: 28 Okt 2008, 20:21
Kontakt osoba: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Postod Ribery » 02 Jan 2017, 22:48

Da li imas napone na elektrolitskim kondenzatorima u sekundaru mreze makar na trenutak kada krenes da startujes TV?
Nije u zivotu najvaznije ostvariti sve svoje ciljeve, bitno je imati cilj i ka njemu teziti i usavrsavati se !

Korisnikov avatar
cudan
_
_

Postod cudan » 03 Jan 2017, 07:30

semu sam bio nasao,to je ta sema,nemam osciloskop da ispitam signale.mreza se tiho cuje da pulsira,sa 2 redno sijalice od kola na sekundar,stand by 5V varira 4V-5V kad startujem na dugmice dobijem nesto na sekundar i odma se ugasi .menjao sam kondenzatore sve nove,kad vratim dzekove od panela i maticne ploce tada nece ni to malo da pokrene

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Kontakt:

Postod Ribery » 03 Jan 2017, 09:55

Mozda ti onda mreza i radi ali treba da vidis da li ti nesto drugo opterecuje mrezu. Ne mozes sve konektore raskaciti jer neki konektori koji idu do komandne jedinice maticne ploce napajaju i maticnu plocu i kad komandna jedinica proradi onda daje procesoru informaciju da je sve OK i tek tada se pali drugi deo mreze (nekad to bude 24V a nekad neki drugi napon u mrezi se ukljuci tek kada maticna ploca proradi). Mozda je maticna ploca neispravna pa kad treba ona da odradi svoje kad dobije napon iz mreze ona ne moze jer je neispravna pa gasi mrezu. Imas li stabilan napon 3,3V ili 5V na maticnoj ploci?
Nije u zivotu najvaznije ostvariti sve svoje ciljeve, bitno je imati cilj i ka njemu teziti i usavrsavati se !

Korisnikov avatar
cudan
_
_

Postod cudan » 10 Jan 2017, 20:00

stand by 5V je stabilan,promenu sam sve kondenzatore na ploci kad vise puta stiskam dugme 10-15 sekundi tv se upali,radi ima strafte po ekranu,kad prebacim kanal slika je normalna i onda se pojavljuju vertikalne strafte preko celog ekrana,na sledecem kanalu lepa slika pa ponovo sara,i kad ugasim problrm opet s paljenjem dok ne krene.
slika je dobra 30sec i pocne da koci secka i sara

https://s23.postimg.org/bcgocvw7f/IMG_20170110_200310.jpg

https://s24.postimg.org/dgcqvelit/IMG_20170110_194825.jpg

]https://s30.postimg.org/uay0ofz75/IMG_20170110_194833.jpg

Korisnikov avatar
alexa_pg
gxu
gxu
Pridružio se: 22 Avg 2006, 08:10

Postod alexa_pg » 10 Jan 2017, 20:45

Ovakav kvar je skoro nemoguće riješiti na ovakav način (preko foruma) pa još u hobi sekciji.
Samo gubljenje vremena.
Kad već imaš šemu, provjeri sve napone na izlazima iz raznih stabilizatora i DC/DC pretvarača po MB.
Ako to ne da neke rezultate, ne gine ti zamjena kompletne ploče.
Alexa

Korisnikov avatar
cudan
_
_

Postod cudan » 12 Jan 2017, 09:34

napon na sekundaru za system je 24V a druga linija od 24V imam 22.5V a zamenuo sam nove kondenzatore,pa cu prekontrolisati tih 24V,imam vremena da cackam,
ne znam samo sto nece da startuje iz prvog pokusaja nego stiskam dugme program dok ne krene 10-15x,

Korisnikov avatar
Ribery
___
___
Kontakt:

Postod Ribery » 13 Jan 2017, 09:18

Po ovome sto si napisao ne verujem da je problem do napajanja. Ja bih tu jos proverio napone sto kaze Aleksa na MB i mozda jos probao drugi fles za svaki slucaj pa ako se nista ne menja ni tada najbolje je zameniti MB plocu a to ti je po meni i najbolje resenje da ne gubis puno vremena.

Korisnikov avatar
bada
gx
gx
Pridružio se: 23 Maj 2016, 13:24
Specialty: tv

Postod bada » 13 Jan 2017, 13:31

cudan napisao:ne znam samo sto nece da startuje iz prvog pokusaja nego stiskam dugme program dok ne krene 10-15x,

Proveri da li MB uključuje SMPS .
Al' ga je 'opravio ... svaka mu čast !

Povratak na “HOBI Servisiranje”