QUART 32T41 - 15sek. prebacuje program

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Moderatori: alexa_pg, goranfri

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
ilce
_
_
Pridružio se: 18 Mar 2017, 09:15
Specialty: tv

QUART 32T41 - 15sek. prebacuje program

Postod ilce » 18 Mar 2017, 09:44

LCD TV
FIRMA: QUART
MODEL: 32T41
CHASSIS: NE ZNAM
MAINBOARD: MSD306-T2B
PANEL: NE ZNAM
T-CON BOARD: NE ZNAM
INVERTER: NE ZNAM
SMPS: 465-0101-M1901G

SIMPTOMI:
Treba mu 5-6 sekundi da prebaci na drug kanal

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:

Ima problem prilikom prebacivanja programa, isto i pri promena volumen glasa (treba mu 15-20 sekundi da prebaci)

Pretrazih ceo net u vezi ovog tv i nisam nasla nista u vezi softvera za njega. Nasla sam neki software na netu, flesovao sam softver medjutim problemi su ostali isti i javio se drugi problem - 30 min nema slika, a ima zvuk, i kada krene slika sva koci...

Molim za savet - pomoc,kako se nerazumem u elektroniku,da neko postavi koji je poslednji ili najbolji fles za ovu plocu da probam jos jednom

Hvala
Poslednja izmena od ilce u 18 Mar 2017, 10:43, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
alexa_pg
gxu
gxu
Pridružio se: 22 Avg 2006, 08:10

Re: QUART 32T41 - 15sek. prebacuje program

Postod alexa_pg » 18 Mar 2017, 10:19

Dobrodosao-la na Fanzo Forum!
Ovo "la" je iz razloga što nisam siguran kako da ti se obraćam. Jednom napišeš "nisam nasao nista ..." a drugi put "Nasla sam neki software... "

Iz napisanog zaključujem da se stanje pogoršalo zamjenom softvera. Znači, nije odgovarajući.
Za ove kineske aparate teško je naći pravi softver. Imaju ga ovlašćeni servisi. Možda je najbolje rešenje da stupiš u kontakt sa nekim od servisa i da popravku oni odrade.
Postoji mogućnost da se unosom neodgovarajućeg softvera na neki način još više pokvari aparat.

Ako bas hoćeš svojeručno da popravljaš, probao bih damp sa jednog od ova dva linka.

Kod: Obeleži sve

http://www.dioda.net/forum/index.php
http://remont-aud.net/dump/lcd_pdp_tv/prochee/quart_32t41/248-1-0-15681

Na oba sajta je potrebna registracija.

PS. tema premještena u Hobi podforum.
Alexa

ilce
_
_

Postod ilce » 18 Mar 2017, 10:48

Hvala na pomoc, potrazicu na te forume, a mozda ce i ovde neko da resio vakav slican problem

P.S. Izvinjavam se za loseg pravopis na srpskom

ilce
_
_

Postod ilce » 20 Mar 2017, 09:39

zdravo

Sva tri fila na oba foruma koi sam nasla ne odgovaraju ( dva su isti - i sa taj napravila sam jos problema, a treci nezeli ga procitati). Ukoliko neko ima resenie neka ponudi

Pozdrav

Povratak na “HOBI Servisiranje”