Sony KDL-32R415B NE PRIMA KOMANDE DALJINSKOG,obrisani kanali kaze nisu podeseni (Odustao)

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Moderatori: alexa_pg, goranfri

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
Korisnikov avatar
zar099
_
_
Pridružio se: 18 Nov 2013, 04:52

Sony KDL-32R415B NE PRIMA KOMANDE DALJINSKOG,obrisani kanali kaze nisu podeseni (Odustao)

Postod zar099 » 31 Avg 2017, 20:29

Na plocici gdje se nalazi priemnik za daljinski sam utvrdio da 3.3v dolazi na mali smd cip pise na njemu XB tako nesto inace fotocelija ima cetri izvoda od kojih su dva na masi na preostala dva je napon 30-ak mV u odnosu na masu.Kaze prodavac djelova da zna biti kvar na toj maloj plocici,ona kosta 9Eura ali mi je rizicno kupovati to nije ni jeftino a pitanje poslje hocu negdje iskoristit,svaki savjet bi mi dobro dosao,jel moguce da je na plocici gdje prijemnik kvar ako je vec neko radio sa ovim Sony modelima ?Inace je jako malo elektronike samo jedna manja plocica koja radi na adapter od 19.5v koji ima dobar napon.Sema bi mi dobro dosla ako neko ima.Hvala 01ziveli
Poslednja izmena od zar099 u 30 Sep 2017, 13:08, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
miodrag popovic
gx
gx
Pridružio se: 08 Nov 2006, 21:08
Fiksni telefon: 013/353-463
Specialty: tv

Re: Sony KDL-32R415B NE PRIMA KOMANDE DALJINSKOG,obrisani kanali kaze nisu podeseni

Postod miodrag popovic » 31 Avg 2017, 21:53

Pa ako si siguran da je daljinski ispravan,onda ili je to u kvaru ili matična ploča,nema treće.Dok ne promjeniš nećeš znati.Neko bi možda u servisu imao i original ili adekvatnu zamenu sa nekog drugog sony aparata,recimo DVD-a,kamere isl.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Korisnikov avatar
zar099
_
_

Re: Sony KDL-32R415B NE PRIMA KOMANDE DALJINSKOG,obrisani kanali kaze nisu podeseni

Postod zar099 » 01 Sep 2017, 22:18

Izgleda da ce biti tako jako malo lemljenja ovdje kad sam danas skino plocu imo sam sta da vidim neko je nastavljo vezicu na tv-u nakon sto je bio kursum i zalijepio to selotepom izgleda da je mozda pod garancijom bio na popravci :) al selotep se nije topio mozda to ipak dobro radi bice da cu prvo morat mjenjat onu malu plocicu pa maticnu ako se bude isplatilo na slici se vidi prilozenoj kod uticnice za kablovsku karticu predpostavljam je mjesto gdje bio kursum i nastavljena vezica...
Prikačeni fajlovi
sony 1.jpg
sony2.jpg

drragan66
_
_
Pridružio se: 28 Maj 2011, 21:49
Kontakt osoba: Dragan
Specialty: tv-multimedia

Postod drragan66 » 02 Sep 2017, 22:17

Ja mislim da ga je posetio cika Ilija....

Korisnikov avatar
zar099
_
_

Postod zar099 » 04 Sep 2017, 01:45

Moguce da je prvi kvar bio udar groma pa je neko nastavljo vezicu i preko toga zalijepio providni selotep da je bilo poslje vjerovatno bi se i selotep istopio kao mjesto na ploci a nije al zasto je izgubio kanale za sve i jedan kaze da nije podesen ako covjek nije godinu dana ukljucivao tv u struju jer nije bio kuci jel tv mogao "zaboraviti" memorisano?Ostaje mi jos onaj prijemnik da nabavim malu plocicu al neznam dali cu posto je vlasnik odustao tv ostao kod mene pa vam javim. Pozzz

Korisnikov avatar
miodrag popovic
gx
gx
Pridružio se: 08 Nov 2006, 21:08
Fiksni telefon: 013/353-463
Specialty: tv

Postod miodrag popovic » 04 Sep 2017, 12:38

Za tih godinu dana koliko ga nije ukljucivao mogao ga je još 5 puta grom pomilovati preko antenskog kabla.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Korisnikov avatar
zar099
_
_

Postod zar099 » 04 Sep 2017, 23:13

Ma ono ljudi se nikad nece sjetit istekat antenu na zgradi izgleda redovno tuce grom al nije bila ukljucena kad sam dosao probacu negdje posudit ovaj priemnik da vidim hoce radit daljinski inace je isfur tv mislio sam da ima VGA da ga koristim ko monitor al ima samo HDMI koji nemam na kompjuteru :oklagija Pozdrav svima hvala...

Imam neki prijemnik sam skinuo sa neispravnog tv-a Hisense al je mnogo manja plocica samo jedno kolo koje je izgleda i fotopriemnik zanimljivo da je konektor isti 8) znacil to da bi smio probati da nece nesto crci? :pivopije:

Korisnikov avatar
zar099
_
_

Postod zar099 » 12 Sep 2017, 23:22

viewtopic.php?t=30053

Zamolio bih vas ako neko ima shemu ili se sjeca kod Sony ja ovaj IR modul dali treba imati i 5v,inace je za tv KDL-32R415B

Tv je prodan nekome kome treba monitor preko HDMi ulaza,najvjerovatnije je i imao gresku na maticnoj ploci.Pozz svima 01ziveli

Povratak na “HOBI Servisiranje”