Samsung CW-29M204N iskrivljena slika

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Urednici: goranfri,alexa_pg

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
Kole
_
_

Samsung CW-29M204N iskrivljena slika

Post napisao Kole » 19 Avg 2019, 09:03

CRT TV
FIRMA: Samsung
MODEL: CW-29M204N
CHASSIS:C-16 A 003

Pozdrav prijatelji,

Želeo sam da zamenim moj stari Sony Trinitron iz 1984. i da ga odnesem u selo, jer mu je mnogo istrošena katodna cev, nabio je preko 40.000 sati rada za sve ove godine i slika mu je vrlo loša, pa sam kupio moderniji Samsung, sa dijagonalom 72 cm, stereo, mislim 2004. godište, prodao mi čovek tv od pokojne babe za 5 evra.

Ima mnogo jasniju sliku, lepe boje, stereo zvuk i veliki ekran, ali je problem što horizontalno sužava raster, pa je slika iskrivljena. Kad se uključi, dioda blinka 4 puta. Slike su u prilogu.

Zanima me da li može da se podesi kroz servisni meni, kao na ovom uputstvu sa Youtube koje je okačio neki Indus.

https://www.youtube.com/watch?v=HwnBafNzJVk

Ili je neki ozbiljniji kvar, pa moram da ga nosim u servis, a izuzetno je težak?

Hvala i pozdrav.
Prilog
Avgust 2019 022.JPG
Avgust 2019 023.JPG

alexa_pg
gxu
gxu

Re: Samsung CW-29M204N iskrivljena slika

Post napisao alexa_pg » 19 Avg 2019, 10:26

Ako se neko igrao sa podesavanjima u servisnom meniju onda je moguce vratiti aparat u funkciju na taj način.
Medjutim, misljenja sam da niko to nije dirao vec je u pitanju neki hardverski kvar tj. neispravna je neka od komponenti u TV-u u kolu za raster korekciju.
Ipak ces morati da ga poneses do nekog servisa.

Tema premjestena u podforum Hobi servisiranje
Alexa

Kole
_
_

Re: Samsung CW-29M204N iskrivljena slika

Post napisao Kole » 19 Avg 2019, 12:59

Hvala, videću da ga odnesem na servis kad budem mogao.

Neko samostalno servisiranje bi bio za mene preveliki zalogaj i rizikovao bih da upropastim ovaj televizor. Nadam se da će mi opravka biti rentabilna i da će me Samsung lepo služiti. Nisam ga mnogo platio, pa ne gubim ništa.

Odgovori

Natrag na “HOBI Servisiranje”