Vox led smart problem sa prevodom

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Urednici: goranfri,alexa_pg

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
cubica
gx
gx
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Vox led smart problem sa prevodom

Post napisao cubica » 10 svi 2020, 12:01

Mislim da je problem da subtitle dekoder ne radi dobro...ne inkorporira se dobro u trenutnu rezoluciju slike..zato je tako nezgrapan. Pid teleteksta ocigledno dobro radi ali i on je zaseban, kao i za audio i titlove. Ne bi bilo prvi put da je problem do emisione tehnike, ali moze da bude i zbog nesposobnosti tj. manjkavosti TV.
Mogli biste da probate general reset iz servisnog menija kao moguće rešenje, da vam pošaljemo u PM kod za SM pa probajte, ili kao drugo moguće rešenje ponovnu pretragu kanala pa možda TV bude iz tkz strujnog signala bolje postavio tabele šta se u kom signalu nalazi i onda bude i bolje dekodirao pidove.
Što se apdejta SW tiče, to je teško, jer je veliki rizik da ubijete TV! SW se traži po s/n TVa i koliko ja znam, Vestel retko kad i radi unapredjenje Sw? Ispravite me ako grešim...retko kad se to desilo, jedino kada se za neki TV baš pojavio problem na tržištu pa smo dobijali korekciju SW...
cuby

edit: a na kraju, videću sutra, ako se stigne, da i okrenem kolege iz Voxa, da vidim je li imalo sličnih iskustava, možda nam i pomognu...eto.. :pivopije:
PROSONIC is the best!

neba016
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Post napisao neba016 » 10 svi 2020, 14:17

Gle kod mene nije na svim kanalima los titl. U 80% jeste ali ostalih 20% je citljiv. Bas sam sad proveravao sve kanale. Ali uvek je u levoj strani. To mi ne smeta samo da je citljiv. Nije citljiv bas na kanale koje volim da gledam diskaveri nacionalna geografija i one istoriske tako da sam i batalio da ih gledam vec duze vremena.
Prilog
IMG_20200510_133419.jpg

cubica
gx
gx
Warranty service: ERG

Post napisao cubica » 10 svi 2020, 14:23

pa jel ima veze sa rezolucijom?
cuby
PS...taj TV baš izgurao dosta sa radnim minutima u panelu..ako nisi menjao do sada diode...možda si i šampion :pivopije:
obično crkne pozadinsko od 300-500k min.
PROSONIC is the best!

neba016
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Post napisao neba016 » 10 svi 2020, 14:50

Nikad nista nije pipano na televizoru.
E nisam probao da vidim ako menjam rezulociju dal ce biti pomaka.Javicu.

KASA1
gxu
gxu

Post napisao KASA1 » 10 svi 2020, 23:20

cubica je napisao:
10 svi 2020, 14:23
... taj TV baš izgurao dosta sa radnim minutima u panelu..ako nisi menjao do sada diode...možda si i šampion :pivopije:
obično crkne pozadinsko od 300-500k min.
Zanimljivo, oba su na gotovo identičnim radnim satima (oko 20.500). Nek mi neko veli da VOX ne valja,... samo još da riješimo ovu sitnicu. :lala:
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Nikola’93
_
_
Specialty: automotive

Post napisao Nikola’93 » 10 svi 2020, 23:46

Cudan problem, jer samo na digitalnim kanalima postoji problem sa titlom, na analognim ili ako se pusta sa PC-a nema problema

Odgovori

Natrag na “HOBI Servisiranje”