Hisense 58A6BG nokautiran

Forum namenjen hobi majstorima. Forum obuhvata sve električne aparate u domaćinstvu (tv-dvd-audio-video-auto el. itd...), u auto industriji , osim profesionalnih uređaja.
OBAVEŠTENJE: TEME U OVOM FORUMU SE AUTOMATSKI BRIŠU NAKON 6 MESECI !

Urednici: goranfri,alexa_pg

Pravila foruma
Forum namenjen u hobi svrhe popravljanja svojih (u ličnoj svojini) kućnih aparata.
Audio, Video, TV tehnika, Bela Tehnika odnosno svi uređaji koji su široko rasprostranjeni za kućnu i ličnu upotrebu, sve kategorije.
Teme koje su članovi otvarali u drugim našim forumima a za koje se smatra da su autori hobi majstori biće prebačene u ovaj forum.
MOLIMO DA OBRATITE PAŽNJU DA U OVOM FORUMU POSTUJU HOBI "MAJSTORI" !
SERVISERI
Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Hisense 58A6BG nokautiran

Post napisao bracans » 28 Feb 2024, 19:39

Kod mene u radionici zavrse razne stvari tako i ovaj televizor, Hisense 58A6BG, dobio je udarac od bivseg gazde i nije mu vise potreban, nasao sam da moze da se kupi matrix (oko 220 evra) kako to zovu na Hisense servisnom sajtu, ali u ovom slucaju sve folije za distribuciju svetlosti koje idu u sastav ekrana su unistene, pitanje, da li uz novi matrix kod kupovine dolaze i ove folije ili ne? Inace na sajtu Hisensa sam dobio uputsvo za zamenu matrixa ali konkretnije podatke o kupovini ne. I da, zadrzao bih ga za sebe, da mi odmeni stari Hisense u radionici od 106 cm (o kojem sam vec pisao burnout ili burnin sta god), ovaj je sa dijagonalom 147 cm.
Prilog
IMG_20240228_163851.jpg

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Hisense 58A6BG nokautiran

Post napisao alexa_pg » 28 Feb 2024, 20:12

Lično ni u ludilu ne bih dao 220 eura za matricu.

Cijena tog TV-a (može još po negdje da se nađe) je (bila) oko 450 eura. Ti hoćeš da daš polovinu tog iznosa za stari TV. Zar nije pametnije dati još toliko i imati novi aparat sa 5 god. garancije i mogućnošću kupovine na 24 rate.
To je neko moje naglas razmišljanje.

Koliko mi se čini sa slike, ovome aparatu je lijepljena matrica. Ne znam dobija li se i folija sa matricom. Neki proizvođači i to daju (prodaju)

Slika 1.jpg
Slika 2.jpg
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Hisense 58A6BG nokautiran

Post napisao bracans » 28 Feb 2024, 20:21

Jeste lepljena, tako se i stavlja po uputstvu, mozda da sacekam ako se pojavi neki donor na internetu. Nasao sam na alibabi ali... slabo se vidi sta sve dolazi uz paket matriksa. Staru plazmu od 106 cm sam dao kolegama do mene u njihovoj radionici, a ja zadrzao Teslu od 81 cm koji mi sluzi i kao tv i kao monitor i kao podsetnik na Nikolu. Moram negde da odem da vidim kakva je to rezolucija od 4K, vredi li sta.
Pazi, spisak alata za zamenu:
1. Dovoljno velika površina da na nju položite cijeli televizor,
2. Sredstvo za čišćenje ostataka ljepila
3. Antistatička krpa,
4. Alkohol za čišćenje,
5. 3M primer 94 spoj,
6. Kabel od folije FFC. Nalazimo ga u svakom LCD televizoru (između zaslona i T-CON
modula),
7. Vakuumska drška,
8. Papirna traka za maskiranje,
9. Ručni usisavač.
10. Metalni strugač. Strugač za čišćenje stakla
11. Multimetar
12. Gel za lijepljenje LED modula
13. Pištolj
14. Trake za lijepljenje za montažu
15. Plastični strugač.
Kad se setim starih televizora, macolom im nisi mogao slomiti front, kakve krpe, sprejevi i lepkovi, djavo odneo salu kada su poceli praviti plasticne kade u ves masinama....
Hajde ostavim temu jos par dana i brisem, da ne smeta. Prihvatio tvoj savet.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3046
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Hisense 58A6BG nokautiran

Post napisao KASA1 » 28 Feb 2024, 20:45

Ako nije neka tajna, postavi ovdje uputstvo da vidimo kako se to tvornički radi,... možda ova tema zavrijedi i da ostane trajno na ff, npr. u majstorskom podforumu a ne ovdje u hobi.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Hisense 58A6BG nokautiran

Post napisao bracans » 28 Feb 2024, 20:48

Hocu, sto da necu, kazi u kom delu Ekspert foruma. Ili cu ti poslati pdf fajl. Mada koliko citam u javnom delu foruma i nema tu puno razlike. Sto znaci da se ovde nalaze izuzetni majstori svog zanata.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3046
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Hisense 58A6BG nokautiran

Post napisao KASA1 » 28 Feb 2024, 21:52

Mislio sam na led tv podforum u javnom dijelu,... tu bi trebali postati majstori. Ako misliš da informacije nisu za javni dio postavit ćemo negdje u expert.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Hisense 58A6BG nokautiran

Post napisao bracans » 29 Feb 2024, 09:23

Ostavio sam ti privatnu poruku, ovaj topic mozes brisati, prihvatio sam savet alexa_pg i sacekace donora matrice ili matriksa kako god ga vec krstili. Inace da se dodje do pozadinskog koje ovde radi normalno mora se odlepiti matrica (matriks) i tek onda se dolazi do traka, posto je bio nokaut odstojnici su svi isavijani, zato je tako i jeftin u odnosu na konkurenciju, lepljenje...

zoran radivojevic
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 01 Okt 2012, 23:58
Location: obrenovac
Specialty: tv

Re: Hisense 58A6BG nokautiran

Post napisao zoran radivojevic » 29 Feb 2024, 11:49

Po meni je to najbolje u delove, moze da se izvuce bar 100 evrica(trake + ploca). Sto se tice lepljenja skoro svi novi tv-i su sa zalepljenom matricom. Za odlepljivanje koristim staru foliju sa nekog rashodovanog tv-a, isecena na velicinu sake sa zaobljenim vrhom. Podvucem pod matricu i ukrug secem, ide kao kroz sir, nikakav specijalan alat ne treba. Posle se ocisti od starog lepka, dupla lepjiva traka i to je sva mudrost.

Odgovori

Natrag na “HOBI Servisiranje”