Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao rubin_miki » 21 Sep 2010, 15:13

ja mislim da trebamo (bar mi odavde) da platimo sav iznos..da ne bude, da trazimo nacina za avans, pa da trazimo nacina za ostatak..ali, treba da znamo po koliko tacno da skupljamo i pracamo..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao Damiru » 21 Sep 2010, 15:40

chellawy je napisao:Da ne mesamo babe i zabe. Ima kolega koji su uplatili pomoc ali ne zele ESR metar. Pa da ne bude posle zabune.
Naravno. Jednokratna pomoć nema veze sa ESR metrom, bar koliko sam ja shvatio.
Ja se samo bojim da neko ne pomeša ove dve teme, pa da SLUČAJNO iznese neku informaciju koju Dragan ne bi smeo da sazna...
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao chellawy » 21 Sep 2010, 20:28

Evo moj predlog:

Izvolite pa se dogovorire u MK za ESR metar sa Kiskom u onoj temi tamo. U dogledno vreme imao sam nameru da se pokupimo jedan vikend (subota+nedelja) i da recimo zoki, duja i ja skocimo do cubice u Ivanjicu ili na zlatibor pa eto mozda i neko iz Mk i da se malo opustimo itd..... recimo u oktobru ... (pocetkom)

a za BiH takodje mozda neko skoci i da se malo izRakijamo :roll: :pivopije:

Tu bi mogla da se uradi razmena kesha itd .......

izvolite .... komentari ... predlozi ....cubi....radza, malina, prsuta , kajmak :dmzs: :dmzs:
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao Stolle » 21 Sep 2010, 21:38

Izgleda se ne razumemo baš, pa bi bilo dobro da razjasnimo. I plaćanje za izradu ESR-a smo "uvrstili" kao pomoć jel` da? I slažemo se da se to tamo ne pominje? Znači Kisko treba tamo da napiše cenu od oko 30€, ili koliko već je to izašlo, da se ovde dogovorimo hoće li biti dovoljno pomenutih 50€ i da to pošaljemo.
Ja sam mislio da će i to sakupljanje ići na isti način, jer drugačije nije pominjano. Naravno, biće kako ovde bude dogovoreno. Zoran je već rekao da će sakupiti pare za one iz drugih država.
Možda će da bude zamorno za Kiska da ga svako kontaktira na PM ili zove, da svakome objašnjava šta i kako, da ide u banku.... To bi moglo da bude zamorno i zdravom čoveku, pa da ne bude da ga više izmorimo nego što mu pomognemo. Zato mislim da sve ovde dogovorimo i samo pošaljemo pare gde bude rešeno i to je to.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao chellawy » 21 Sep 2010, 22:16

Pa fakat se ne kontamo...

Pomoc je jedno a to sto on izradjuje ESR je pitanje toga da zaradi neki dinar. TJ mi to kupujemo od njega. a cena je minimum 50e jer ga sigurno ispod toga ne moze napraviti i da usput zaradi neki dinar.

Mi smo mu samo nabacili tu temu kako bise on prihvatio posla i samim tim posteno zaradio pare a ne da ispadne da mu mi sve to doniramo !?

ili sam ja onda sve to pogresno shvatio ????
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao Stolle » 21 Sep 2010, 22:22

rubin_miki je napisao:
nego, imam jedan predlog, ali ne znam koliko je pametan..pa ajd konsultacija..ovde:
viewtopic.php?f=44&p=138770#p138770
napravio je ESR..da ga pitamo naivno koliko bi kostalo da nam izradi svima takav, pa ako on kaze primer 20, mi platimo po 50 :pivopije: on kaze 50, mi ga platimo ladno 80..mislim, ova druga pomoc je bashka prica, to je plus za njega..ostalu donaciju opet cemo sakupiti..ovako, da ga uposlimo BEZ nervoze, nek si "cacka" kuci, to mislim da nece mu biti opterecenje, a mi cemo svi opet u drugu rundu da pomognemo..sta mislite? e sad, ja to gledam da on ima neku eto, obavezu kuci, da se ne oseca beskoristan, zato, ne zato sto nemamo svi esr ako me razumete..
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15864
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao fanzo » 21 Sep 2010, 22:32

Sve se dogovarajte u temi .. ni ja ne volim da me nonstop zivkaju na telefon zbog stvari koje su već napisane, a neko nema vremena da čita a pritom ne ceni tuđe vreme ..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
tom
gxu
gxu
Postovi: 2295
Pridružen: 23 Apr 2007, 20:01
Location: Strumica
Contact person: TOME
Specialty: tv
Lokacija: Makedonija

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao tom » 21 Sep 2010, 22:34

...da ga pitamo naivno koliko bi kostalo da nam izradi svima takav, pa ako on kaze primer 20, mi platimo po 50 on kaze 50, mi ga platimo ladno 80..mislim, ova druga pomoc je bashka prica...
I ja sam to tako shvatio... :fanzo:
TOME

Avatar
mesecar
Neaktivan
Postovi: 481
Pridružen: 26 Sep 2006, 23:32
Location: Beograd
Lokacija: Rakovica

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao mesecar » 22 Sep 2010, 00:29

Stolle je napisao:A, pa nisi samo ti. :)
Temu na 12 stranica je teško pročistiti, pisano je o svačemu...pišite, ionako će se najverovatnije ukloniti kasnije.
Tačnu cenu još ne možemo znati dok Kisko to ne kaže, pa sad, da li da pošaljemo za sad po recimo 30€, a da kasnije dodamo ostalo? Ili sve zajedno? Ajde, da vidimo šta i ostali misle. U svakom slučaju trebamo nešto poslati. Ako je on sakupio materijal za 20 ESR-a po oko 30€..... pa vi vidite da li su one pare uopšte i stigle za to?
sad sam razmenio neku poruku sa Kiskom, nisam ga razumeo da je kupovao delove za sve esr-e vec samo za neki uzorak, probni. Jos luta, nema ni kutiju ni ideju kako to da realizuje do kraja. Ima 3-4 displeja i ne zna koji da upotrebi...
Nema vremena, mislim da ga ne treba pritiskati jer ce se na kraju samo sekirati sto ljudi traze a on ne moze da im izadje u susret.

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao goranfri » 22 Sep 2010, 01:19

I ja mislim da ga ne treba požurivati. Treba mu pomoći oko izbora kutije a onda će krenuti polako i sklapanje.

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao filka » 22 Sep 2010, 10:38

Aj svi malo spustite loptu :m: Ostajte nek se covek sam izjasni kolko ce sve to da kosta pa cemo se mi dogovoriti po kolko cemo da damo... NEK prvo zavrsi njegove stvari oko snimanja i bolnice a za ESR je lako i on ce sam da kaze...... Nemojte pozurivati coveka da ne dobijemo kontra efekt.....
-će izginemo ki Mančester

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao generacija 49 » 22 Sep 2010, 13:27

@filka
ma da ...saglasan sam sa filkom.Ne treba da kisko radi sada vise nego zadnjih par, godina.a i moze da mu se ucini da ce da ide ko "alva" investira do zadnje pare, i moze da slabo ide.Teska su vremena.
samo razmisljam :roll:
ako ga navedemo da bude opsednut stancanjem, ocekuje i promet, a ko garantuje promet, malo se prijavilo.A za 20-30 komada bolje da seta po svezem vazduhu.To je kolicina gde juri car i vajda i ne zna se koce koga da stigne.
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5346
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao buzdumra » 22 Sep 2010, 22:04

moj savet da neko od nas napravi projekat i prvi kom. i da to kisko samo ostanca
mislim da je to za njega pretesko , i kao sto je pre napravijo pcb nego kutiju i sl. greske ,. on nije radijo projekte i instrumente i treba mu pomoci :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

bursac
gx
gx
Postovi: 363
Pridružen: 07 Feb 2007, 05:59
Lokacija: Knin-Sabac

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao bursac » 23 Sep 2010, 08:16

Ja mislim da ne treba Kiska požurivati sa ESR jer ćemo stvoriti dodatnu presiju na njega , ipak se on oporavlja od operacije . Često se čujem sa njim i vidim da on radi kući popravke od kojih treba da egzistira i nadalje a onda ako mu preostane vremena neka ga iskoristi za ESR. Nebi bilo dobro da on shvati ESR kao ,ipak neku vrstu protivusluge pod moranje u vrijeme kad nesmije puno da se zamara ,bez obzira što bi mi platili više nego on reče. Sam nam je rekao da se sprema opet za novembar i dalje lječenje . Od nas on treba da ima stalnu moralnu podršku , pa ako ustreba moći ćemo još koji uređaj popraviti za njega .Neka on ozdravi ove jeseni a ESR neka bude u drugom planu . :tooo: :pivopije:

Avatar
tom
gxu
gxu
Postovi: 2295
Pridružen: 23 Apr 2007, 20:01
Location: Strumica
Contact person: TOME
Specialty: tv
Lokacija: Makedonija

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao tom » 23 Sep 2010, 12:34

bursac je napisao:...Ja mislim da ne treba Kiska požurivati sa ESR jer ćemo stvoriti dodatnu presiju na njega... Nebi bilo dobro da on shvati ESR kao , ipak neku vrstu protivusluge pod moranje u vrijeme kad nesmije puno da se zamara ,bez obzira što bi mi platili više nego on reče. ... . Od nas on treba da ima stalnu moralnu podršku , pa ako ustreba moći ćemo još koji uređaj popraviti za njega .Neka on ozdravi ove jeseni a ESR neka bude u drugom planu . :tooo: :pivopije:
Ja sam ubedjen da i ostali misle tako a i treba da misle tako... :fanzo: :tooo: :pivopije:
TOME

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao rubin_miki » 23 Sep 2010, 14:12

pa naravno, ne treba valjda da pisemo tri stranice samo o tome, kad stigne, tad..i gotovo..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5346
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao buzdumra » 23 Sep 2010, 14:19

milane i tome procitajte moj post gore ponovo , niste shvatili sustinu cele price ...ono gore bi mu skratilo max vreme i napravilo kvalitetan uredjaj
i on se nebi mucijo nista . osim sto bi samo sklopijo :pivopije:
nije njemu ni ovo sto rubin kaze kad tad ...meni je bas svejedno kao i vecini kad ce, moze i nikad sto se mene tice. ali njemu ??? o to me je rec.
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 398
Pridružen: 07 Apr 2009, 13:44
Location: Beograd
Contact person: Ivan
Specialty: whitegoods

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao IvanBG » 17 Okt 2010, 11:00

Je li ko bio u poseti Draganu u poslednje vreme? Da li je on sada već malo bolje? Hoće li biti potrebna još jedna tura pomoći? Vidim malo je aktivniji na forumu nego letos...

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15864
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao fanzo » 08 Nov 2010, 12:23

Naknadno je još uplaćeno ~ 140€. Ovo mu je danas poslato na adresu.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
toce
gx
gx
Postovi: 2262
Pridružen: 25 Apr 2007, 22:41
Location: Makedonija

Re: Solidarna pomoc kolegi u "Nevolji"

Post napisao toce » 19 Jan 2011, 23:57

Tema se nastavlja ovde mozete da se prijavite kao prosli put da pomognemo kolegi ( Dragana Kisko )

Ja sam za

Idemo dalje ajde sledeci neka se upise.
TOCE

Zaključano

Natrag na “Pomoć kolegi u nevolji”