Lecenje neizlecivog

Avatar
birocip
Preminuo
Postovi: 719
Pridružen: 01 Okt 2006, 00:17
Location: Smederevo
Warranty service: Fox
Contact person: Zoran
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Smederevo

Lecenje neizlecivog

Post napisao birocip » 26 Feb 2015, 01:43

Ovo je tema u kojoj hocu da prenesem ono sto ja znam i kako pokusavam da se izlecim.Nadam se da ce ovo nekome.

Ovo ne pisem da bi predstavio sebe i svoju bolest vec da malo probudim kolege koji su dugo u ovom poslu,koji savetuju stranku da je trebala ranije doneti tv,a ne sada kada je skroz crkao,a za sebe i svoje zdravlje ne cine nista i pomognem svima savetima oko lecenja kao o ulju od kanabisa,

Rodjen sam 1968 i privatnik sam skoro 20 godina,Elektronikom se bavim od svoje 10 godine.
Od kako znam za sebe sam uvek nesto radio i jako sam bio nemaran sto se tice odlaska kod lekara,,uvek sam misio procice,nije to nista..Kod legara ,za svojih 47 godina mozda sam bio 10-ak puta...par puta kada sam folirao,par puta,kada sam imao opekotine od struje..i tri puta sam zaglavio bolnicu:

Jednom 3 meseca zbog upale pluca sam lezao u bolnici (6 meseci sam kasaljao i nisam otisao kod doktora dok nisam pao.)
Zatim bio 2 nedelje zbog kamena u bubregu
Prosle godine u julu zaglavi na operaciju debelog creva i jos uvek se lecim.
I sve to zato sto sam lenj i nisam isao na vreme kod lekara.

Probleme sam osetio jos 2013 godine..povremeneno sam imao dijareju par dana i prodje...Naravno sve sam mislio procice...ali to je trjalo sve cesce i cesce...
sve dok nije doslo do toga da dnevno idem i do 10 puta u WC.. kada vise nisam moga da izdrzim ,ja sam otisao kod lekara...koji je pogresio dijagnozu,receno mi je nervoza creva,ali ustavri ispalo je da je to ono najgore.
Samo saznanje da bolujem od tumor mi je promenilo ceo zivot.

Zato bih

Zamolim kolege koji imaju blizu ili vise od 40 god ,da je pravo vreme da se prekontrolisete,da napravite skener celog tela,da uradite jedan ozbiljan lekarski pregled.I najmanja bol,svrab moze biti ozbiljan ako se ne otkloni na vreme.Moze i da vas nista ne boli,da vam svi rezultai budu odlicni,a da se bolesni a da to i ne znate.

Vise potrosite u kafani ,za cigarete ili bespotrebne stvari u godini dana nego sto moze da vas kosta taj pregled.

Ja, koji nisam izlazio iz kafane,jeo svasta,pio..
Ja koji je radio od 8 ujutru do 12 nocu,nekada radio celu noc i nastavljao preko dana.

Sada ,sada niti radim,niti jedem niti pijem..o skitanju da ne pricam...i sve to zbog moje nemarnosti .
Zato VAS SVE MOLIM ... idite kod lekara,provervajte se.

7 dana posle operacie sam pusten kuci,receno mi je da smem sve da jedem osim svinjskog mesa i poslat sam na onkologiju u Beogreadu radi odredivanja hemoterapije.
Dobio sam navodno neku zastitnu koju sam primao 3 meseca u sekvencama 5 dana primam 21 odmaram i tako 3 meseca.
Bolove sam poceo da dobijam posle 10 dana od izlaska iz bolnice.Dobio sam lekove koje sam pio do decembra.
U decembru kada sam otisao na snimanje meni su se rezultati pogorsali.Doslo je do recesije(pomovo se pojavio tumor na debelo crevo),li sad se jos pojavio na bubregu ,jetri,plucima,i karlicnoj kosti jednom recju metastaza.

I tek tada je meni pao mrak na oci.Nisam do tada shvatao u potpunosti sta me je zadesilo.
Hemoterapiju su mi produzili na neodredjeno vreme... citajuci shvatio sam da teraoija koju sam trebao da prima nije ona koja sluzi za lecenje.vec ona za prodizenje zivota.
Trebao sam odluciti sta cu dalj sa svojim zivitom..da nastavim sa hemo terapijom i produzim sebi zivot za neko vreme ili da pokusam nesto drugo.
Mogu vam reci da to nije ni malo lako.
Razgovarajuci sa svojom zenom i sinom od 17 god. sam odlucio da ne primam hemoterapiju vec krenem nekom alernativnom metodom.
i tako sam poceo da jurim informacije,da citam knjige da se informisem kod prijatelja.

Saznao sam da jos jedan kolega sa drugog foruma imao tumor kao i ja,on mi je pricao kako e lecio,sta je jeo i pio....Poslusao ga,poceo da citam knjige,da gledam dokumentarce. Poceo sam da jurim gde mogu naci ulje koje je vec neko koristio koga znam.
Tako da mi je taj kolega dao broj telefona zene u Holndiji.Dobio telefon raspitao se sta kako,koliko kosta i sve ostalo.
To je za mene bila ogroman para ,trebalo mi je 2400 eura za terapiju.
E onda su se nasli pravi prijatelji da pomognu i poceli sa skupljanjem para.

U medju vremu sam dobio jednu turu od 10ml prijatelja,poceo da kupujem jednu po jednu..sada sam na 4 flasici.

Ulje se koristim na sledeci nacin:
Koristi se tako sto se kap ili vise stavi ispod jezika i ceka se da se otopi.
Ulje se dobije u flasici,koja se stav u vrelu vodu,gde se ulje napravi da je tecno i prospe se u spric .Ono je tamne boje,lepljivao i gusto ,kada se razmaze po prstima,vidis zelenkasto slatna boja.
Sto vise ima THC-a to je ulje kvalitetnije. Kazu da ovo ulje koje kupujem U Holamdiji ima preko 90% THC.
Ja ga nisam lino ispitao,ali jedan moj prijatelj jeste.

Ulje se koristi na Sledeci nacin:

Prvi mesec 10ml ,prvih par dana jednom po pola zrna pirinca,zatim polako povecevati dozu i uzimati vise puta na dan.
Nemoj te da se upasite,moze doci do toga da ste pospani,da pocnu da vam rade creva.ako preterate sa dozom,mozete osetiti vrtoglavicu,nesvst ili cak da imate neke halucinacije.
Bitno je da se ne plasite,to je normalno.
Drugi mesec 20ml treba popiti za mesec dana,sto znaci da treba uzimati duplo neko predhodnog meseca.
Treci mesec 30ml za mesec dana sto je bas velika kolicina.
Sve ukupno terapija traje 3 meseca i treba popiti 60ml

Kazu da u drugom mesecu moze doci do povracanja,ali i to je normalno,ja nisam povracao ali mi je bila muka jedno par dana.
Posle par dana koriscenja ulja sam prestao da uzimam lekove protiv bolova....tako da ih vise ne koristim.

Danas ulja nude na svakom koraku,dosta njih su prevaranti i zato oprezno prilikom kupovine.
Menju prvima koji je napravio ulje je RIk SImson
Najbolje je da sami napravite,postoje recepti i video kako napraviti ulje po receptu Rika Simpsona.
Ono sto ja znam da se ulje pravi od razlicitis vrsta kanabisa...
Ulje sto ja koristim je od dve vrste cveta kanabisa,a ulje koje ima da se kupi u Sloveniji za koje ja znam sastoji se od 4 raslicite vrste kanabisa.Ne znam tacno imena....

O kanabisu mozete naci ovde

Kod: Označi sve

http://sh.wikipedia.org/wiki/Konoplja
Forum gde mozete saznati sve o kanabisu,kako se pravi,koristi,koje vrste,neka iskustva i itd.

Kod: Označi sve

vutra.org
Inace ulje koje je kvalitetno,sa preko 90% THC nema se kupiti u slobodnoj prodaji nigde za sada,cak ni u Holandiji,gde je kanabis odnosno trava za pusenje odobrena.
Nema ga ni u Sloveniji...sve to postoji na crno trziste.

Prica se da su se pojavile tablete koje imaju ulje kanabisa sa dosta velikim procentom THC-a ,koliko ja znam to je laz i nemojte da nasedate na to.Jos niko nije dobio patent za proizvodnju i prodaju ulja kanabisa.

U slobodnoj prodaji moze da se nadje ulje kanabisa,cak i kod nas u Srbiji,ali ono je pravljeno od industrijske konoplje i takvo ulje skoro i da nema THC-a koji je jako bitan za lecenje tumora.


Koriscenje samog ulje bez posebne ishrane nije delotvorno,tako da bi trebalo promeniti ishranu.
Citajuci sta smem da jedem a sta ne i kako sta spremati,nesto nisam bio u stanju da to ispratim,pa sam resio da pokusam da se hranim samo sirivom hranom.U samom pocetku mi je bilo jako tesko,ali vremenom mi je postajalo sve lakse tako da sada se samo tako hranim i za sada se osecam super.
Trebao sam prvo da pocnem terapiju sa sokovima,ali to nisam mogao.Inace ta terapija se zove brojsova terapija i traje 42 dana,kazu da se dosta ljudi od raznih bolesti izlecili na ovaj nacin.
Sokovi su jako bitni,ali je isto tako bitno koji sokovnik koristite.
Postoje 2 vrste sokovnika rotacioni i sporohodni,odnosno za hladno cedjenje.
Najpoznatije vrste su Hurom,Omega ,ali su zato i jako skupi.
Ja licno nisam imao mogucnosti da dam 300 i vise eura,pa sam zato kupio nesto jevtniji model Vegavita VSL-150 kupljen kod nas i cena je oko 80 eu.



Moja ishrana u toku dana izgleda ovako.

Dorucak:
Miks,ovsene,razene pahuljice,5-6 kasike,malo mlevemog badema lili oraha,sipam vodu,sacekam pola sata,sata,sameljem bananu,jabuku i sve to pomesam.
uz to casa ili dve soka.
uzina neka vocka i malo kostunjavog voca

Rucak:
Satala od svacega sto mogu da nadjem sveze na pijaci. Zelen salat,sargarepa,luka,cvekla,rotkva,paradjz..Sada je zima pa je mlo problem za povrce i voce,ali se snalazim.
uzina neka vocka,i malo neko kostunjavo voce,kikiriki,semenke badem..

Vecera:
ponovo neka vocka i 2 case soka od voca

Sok obicno pravim od sargarepe,svekle,limuna,naradze,jabuke..sve sto nadjem.
Postoje bas recepti za pravljenje soka,nekada gledam recept..nekada iz glave pomesam svasta.



Ono sto nikako ne jedem je:
Meso nikakvo ,cak ni ribu (riba moze po nekada jednom nedeljno po malo)ali je ja ne uzimam uopste vec 3 meseca
Ulja nikakva,osim maslinovog hladno cedjenog.
Sirce nikakvo (mozda malo jabukovo)
Zacini nikakvi,nista peceno,przeno,kuvano,
So,secer,brasno,mleko,mlecni proizvodi,secer,cokolada,keks,grickalice,kafa,alkohol,znaci sve ono sto nije prirodno ja ne uzimam.

Jedem znaci sve sto raste iz zemlje a jede se sirovo i sto vise hladno cedjenog soka od povrca i voca.

Jako je bitno koristi kvalitetan sokovnik,nikao ne korisiti centrifugalne ,stvaraju malo soka,vise vode,vide pulpe,vise pene,smim tim brze oksidira,visak izlazi mokar,tako da mora jos jenom kroz centrifugalni sokovnik.
Sa sokovnikom za hladno cedjenje nema pulpe,visak izlazi suv i nije potrebno ponovo cediti,dobije se vise kvaliteno soka,ne oksidira,ukusniji je,
Sama masina pravi manje buke,manje trosi struju...a nista sporije ne cedi sok.

Od kako sam presao na presnu hranu i poceo da koristim ulje jako bolje se osecam,nemam boleve,lekove ne pijem..Jesam malo smrsao,ali to mi je i cilj...bolje gladovati nekoliko meseci i biti mrsav ali ozdraviti.
Ne osecam da sam gladam,malo je nezgodno gledati druge dok jedu,ali sta cu...tako mora.

Pokusacu da postavim linkove knjiga koji se bave zdravom ishranom.

link sa dokumentarnim filmovima

Kod: Označi sve

torcache.net/torrent/50A2009874E17F5751B2A3B574B7247FEA45B567.torrent?title=%5Bkickass.to%5Dkorak.do.kraja.zip
knjige :

dr Milisav Nikolić

Kod: Označi sve

https://docs.google.com/file/d/0B1Z5Vh5cerwXbXQ3a2d4ak55bFk/edit?pli=1


Dr Kristin Nolfi

Kod: Označi sve

http://www.cps.org.rs/Zdravlje/sirova.htm
Rudolf Brojs

Kod: Označi sve

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/Rudolf_Breuss_Rak_leukemija_i_druge_prividno_neizlecive_bolesti_izlecive_prirodnim_putem.pdf
Ako ima neko nesto da pita, slobodno
Brojeve telefona gde sam nabavio ulje koje ne bih da stavljam ovde..mozete me pitati poslacu na PP.

Nastavlja se:
Ako nemate sada dovoljno vremena za svoje zdravlje,kasnije ćete odvojiti mnogo više vremena i novca za svoju bolest

Avatar
birocip
Preminuo
Postovi: 719
Pridružen: 01 Okt 2006, 00:17
Location: Smederevo
Warranty service: Fox
Contact person: Zoran
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Smederevo

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao birocip » 26 Feb 2015, 03:08

Evo nekih clanaka o legalizaciji

Telegraf 19. Februar 2015

Kod: Označi sve

http://www.telegraf.rs/vesti/politika/1441590-revolucionarno-srpski-politicari-dali-glas-za-legalizaciju-marihuane-u-srbiji
Na ovom sajtu sve o kanabisu i legalizaciji

Kod: Označi sve

http://lekalizacija.rs/

Kod: Označi sve

http://irka.org.rs/
Ako nemate sada dovoljno vremena za svoje zdravlje,kasnije ćete odvojiti mnogo više vremena i novca za svoju bolest

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao Damiru » 26 Feb 2015, 08:13

birocip je napisao:... Moze i da vas nista ne boli,da vam svi rezultai budu odlicni,a da se bolesni a da to i ne znate.
Da, nažalost...
Svaka čast za info, zlata je vredan. Vedniji od svih Service Manuala zajedno...
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
BD-electronic
gx
gx
Postovi: 1348
Pridružen: 10 Avg 2006, 10:54
Location: N.Travnik BiH-SFRJ
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao BD-electronic » 26 Feb 2015, 08:19

Hvala na info, vrlo korisno i poučno.
Sretno.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3656
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao cubica » 26 Feb 2015, 08:54

Zoki hvala ti do neba ne samo za iskustva i preporuke, vec i na zelji da pomognes drugima i upozoris na opasnost koja vreba u svakom od nas i samo ceka kad ce da se pokrene kao lavina, ja sad imam problem sa mojim puncem, ima tumor na plucima sa sekundarnim promenama na jetri i kostima...jako opasna bolest, pritajena i udara iznenada, zaista treba biti oprezan.
Molim te da mi das dozvolu da iskopiram text i postavim na doktror.rs forum ili iskoci ti, zaregaj se i prepisi, i ima jos na nekoliko mesta, jer treba svi da budu upozoreni ali i bas ovako da dobiju rezimirano i sazeto sta treba da rade, jer na pocetku, kada saznaju za bolest, svi budu traumirani i jure kao muve bez glave, tu nema dobrog razmisljanja, a ovako mogu biti usmereni na vreme sta treba da rade i da izvuku koji dan vise tj. brze napreduju.
Mi kolege mnogo brze i bolje i smirenije i razmisljamo i kontamo, imamo ljude i veze, brze jurimo do informacija i sl...ali sta ce oni koji jedva i google otvore...tako da je ovakva tema za njih idealna, dobiju bukvalno spasenje a ovde je svaki dan jako bitan!!

Puno pozdrava i sve najbolje, hvala jos jednom sto si pokrenuo topik,

cuby :pivopije:

ee..i da dodam...odlicno si ovo napisao...
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
dzafer
gx
gx
Postovi: 2507
Pridružen: 21 Sep 2006, 13:13
Location: BIH SARAJEVO-ILIDŽA
Specialty: tv-multimedia

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao dzafer » 26 Feb 2015, 12:35

Odlicno pokrenuta tema svaka cast !
Bilo bi dobro da se ukljuci vecina nas sa informacijama ali tacnim i provjerenim moguce da jos neko od nas ima ili je imao u porodici slicnih problema. Sve sto se napise mozda nekom uspije da spasi ili produzi zivod.
Zelim ti brz oporavak
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao Stolle » 26 Feb 2015, 12:54

Izuzetno korisno. :tooo:
Potrebe ima za takvim informacijama, a pogotovo iz prve ruke. Evo i ja sam gnjavio Zorana, jedna drugarica, pa njen rođak, veoma mlad čovek u veoma teškoj situaciji posle operacije mladeža, pa sam preneo informacije i iskustvo.
Hvala. :pivopije:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
VJEKOSLAV
gx
gx
Postovi: 410
Pridružen: 14 Jun 2008, 23:20
Location: VUKOVAR
Specialty: tv

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao VJEKOSLAV » 26 Feb 2015, 14:10

odličan 'info' pogotovo za nas aljkave što se tiče vlastitog zdravlja.
pomalo me i plaši sve ovo što sam pročitao, jer smo generacija i idemo samo prema gorem....ali nedaj bože da dođem i sličnu situaciju...dobro je znati iz prve ruke smjernice da ne postane prekasno.....
sam se teško odričem od zadovoljstava jela i pića, i sve mislim ono..."to se nekom drugom dešava" kao, poplave, potresi,... ali realna opasnost postoji..
jbg. sad ću baš popiti jedan vinjak na prazan želudac prije ručka, navika.. :?

jedva čekam dan kad ću ovdje pročitati da si uspješno zgotovio 'samoterapiju' i počeo konzumirati makar bar djelom ono što i prije bez bojazni da će ti naškoditi :pivopije:

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao Damiru » 26 Feb 2015, 17:03

VJEKOSLAV je napisao:...jbg. sad ću baš popiti jedan vinjak na prazan želudac prije ručka, navika...
Neće od toga ništa da se pogorša, ne boj se... Ako se pretera, može jednog dana da se dobije ciroza jetre, a vinjačić na gladan stomak pokreće samo apetit...
VJEKOSLAV je napisao:... Jedva čekam dan kad ću ovdje pročitati da si uspješno zgotovio 'samoterapiju' i počeo konzumirati makar bar djelom ono što i prije bez bojazni da će ti naškoditi...
Takođe!
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
birocip
Preminuo
Postovi: 719
Pridružen: 01 Okt 2006, 00:17
Location: Smederevo
Warranty service: Fox
Contact person: Zoran
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Smederevo

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao birocip » 28 Feb 2015, 00:36

Voleo bi da vidim da se neko prijavio u ovoj temi,da je bio na neku kontrolu...Da vidim da li sam uspeo makar malo da vas trgnem. :uca: :oklagija

Sto se tice teksta koji sam ispisao,slobodno prenesite ,prepisite...To je samo neko moje iskustvo koje sam preneo.
Ako nemate sada dovoljno vremena za svoje zdravlje,kasnije ćete odvojiti mnogo više vremena i novca za svoju bolest

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao Damiru » 28 Feb 2015, 07:20

birocip je napisao:... Voleo bi da vidim da se neko prijavio u ovoj temi,da je bio na neku kontrolu...
Mene ne računaj...
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
nec
gxu
gxu
Postovi: 4735
Pridružen: 17 Okt 2007, 22:15
Location: Makedonija, Strumica
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao nec » 01 Mar 2015, 20:05

Evo jos nesto (sto ne kosta nista) a vredi da se proba, jer ga ima kod nas koliko hocesh
http://tocka.com.mk/3/152193/zapametete ... za-48-casa
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao Stolle » 01 Mar 2015, 20:18

Šta je to? Maslačak?
Ja ponekad napravim salatu od lišća, malo je gorko ali ne mnogo i neke zelene salate su pomalo gorke.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
nec
gxu
gxu
Postovi: 4735
Pridružen: 17 Okt 2007, 22:15
Location: Makedonija, Strumica
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao nec » 01 Mar 2015, 20:25

Jeste Maslačak
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao buzdumra » 01 Mar 2015, 21:51

jel ima negde txt na Srpskom ? verovatno je dobro preventivno..
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
nec
gxu
gxu
Postovi: 4735
Pridružen: 17 Okt 2007, 22:15
Location: Makedonija, Strumica
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao nec » 01 Mar 2015, 21:57

Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao spagagz » 02 Mar 2015, 23:57

Pojeo ga u ratu ko krava :m: ,ako je po tome :tooo: .

Avatar
birocip
Preminuo
Postovi: 719
Pridružen: 01 Okt 2006, 00:17
Location: Smederevo
Warranty service: Fox
Contact person: Zoran
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Smederevo

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao birocip » 10 Mar 2015, 22:35

Maslacak je dobar kao lek,citao sam dosta o tome i nisam pio ...ali tu ima jedan problem...

Sam nacin pripreme mislim da nije dobar za mene kao i za ostale koji boluju od kancera jer takva smesa ne bi smela da ima industrijski secer...Jer je taj industrijski secer upravo osnova za rast kancera.

Za zdrave ljude je odlican....ali gledati da se pravi sa sto manje secera..ili koristiti neki prirodni zasladjivac recimo STEVIA ...
Ovo je jos jedna biljka koja nije odobren u mnogim zemljama EU...

Inace Stevia biljkakoja je 300 puta sladja od secera i nije skupa,pa zato mislim da je i zabranjena kao i konoplja.

Tu ima i link da procitate o STEVIJI i kako se pravi secer i koliko je zdrav..

Stevia

Kod: Označi sve

http://hr.wikipedia.org/wiki/Stevia_rebaudiana
Secer

Kod: Označi sve

http://hr.wikipedia.org/wiki/%C5%A0e%C4%87er
Jos jedan tekst o seceru ,jer dosta ljudi misle da je zuti secer zdraviji od belog...sto je naravno pogresno..

Kod: Označi sve

https://presnahrana.wordpress.com/2011/12/22/sta-je-kristal-beli-secer/
Ako nemate sada dovoljno vremena za svoje zdravlje,kasnije ćete odvojiti mnogo više vremena i novca za svoju bolest

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao Stolle » 11 Mar 2015, 10:36

U zadnje vreme ima da se kupi kokosov šećer, koji je malo skuplji, ali kako piše, izgleda da vredi.
Probao sam ga i meni se dopada. Tačno je da ima ukus pomalo na karamelu, meni odgovara.
Kokosov šećer sadrži 16 aminokiselina, 12 vitamina, uključujući vitamine C, B1, B2, B3 i B6 i 13 minerala koji su potrebni našemu telu. Kokosov šećer predstavlja bogat izvor gvožđa i kalijuma. Ima četiri puta više magnezijuma i deset puta više cinka od nerafinisanog žutog šećera od šećerne trske, a mogu ga uzimati i dijabetičari.

Kod: Označi sve

http://www.magicnobilje.com/vesti/aktuelno/236349/da-li-ste-probali-secer-od-kokosa
A to za cenu žutog šećera je stvarno van svake pameti.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
tom
gxu
gxu
Postovi: 2295
Pridružen: 23 Apr 2007, 20:01
Location: Strumica
Contact person: TOME
Specialty: tv
Lokacija: Makedonija

Re: Lecenje neizlecivog

Post napisao tom » 11 Mar 2015, 14:42

Kad već pišemo o šećeru, boja istog nije bitna iz rezloga što, i beli sećer se može obojiti u kakvu boju želite.
Koliko sam ja čitao, radi se o rafinisanim i nerafinisanim šećerima dobiveni iz šećerne repe ili šećerne trske.
Rafinisani šećer
Beli konzumni šećer (saharoza, C12H22O11 )– je disaharid, rafinisani ugljeni hidrat (od šećerne repe ili šećerne trske) građen od jedne molekule glukoze i fruktoze. On je 99,7% čista saharoza, rafinisani ugljeni hidrat. Ne sadrži proteine, minerale, vitamine ni dijetetska vlakna.
Nisam kompetentan da dam kritiku, pa prosudite sami o šećeru (važi za oba linka).

Kod: Označi sve

http://www.bezgluten.net/content/zasladjivaci

Kod: Označi sve

http://shop.vitalia.com.mk/product/product&product_id=190
Edit by tom
I još nešto u vezi šećera

Kod: Označi sve

http://www.novi-svjetski-poredak.com/2013/03/12/146-razloga-zasto-secer-unistava-vase-zdravlje/
slika
TOME

Zaključano

Natrag na “Pomoć kolegi u nevolji”