Stradalo napajanje Delta DPS-140SP za Toshiba 32LV933G

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LCD televizora

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
peraja14
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 23 Okt 2013, 11:36
Location: Hrvatska

Stradalo napajanje Delta DPS-140SP za Toshiba 32LV933G

Post napisao peraja14 » 10 Jun 2015, 15:08

PROIZVOĐAČ:DELTA
MODEL: (DPS-140SP)
MODEL DODATNO:Toshiba 32LV933G
Ovo je moj prvi post na ovom forumu pa ovom prilikom pozdravljam sve članove ;)
Kao što se iz naslova vidi problem je u napajanju lcd tv Toshiba 32LV933G.Tv radi sa drugim napajanjem,znači kvar je samo u napajanju pa nisam ni pisao oznake ostalih modula(glavna ploča,inverter,panel..)ako treba popisat ću i to.
SIMPTOMI: (ukratko)Ne radi
OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:(detaljno)
Pregoren osigurač F1, ic902( raznešen potpuno) ubih se dok saznah da je to IN1M101-T6G,nigdje ga ne mogu nabaviti,mosfet q800 u kratkom spoju,oko ic801(NCP1608) masu pregorenih smd elemenata.
Pregoren bio i ic901 DDA010 kojeg sam zamjenio novim,uklonio sam sa ploče IC801 i ic902 i dobio st-by 5v.Pregoren je bio i ic601(DDA014) koji je obarao vcc-on napon(oko 13v)Zamjenio sam i ic601 ali nemogu dobiti 12v i24v,za koje je on zadužen.Sekundar sam prekontrolirao cijeli i sve je u redu ali primarni dio je nemoguće potpuno srediti zbog pregorenih smd elemenata oko ic801(a nemam shemu gdje se vide vrijednosti elemenata) i nenabavljivog ic902:
Zanima me je li moguće (bi li bilo opasno) upogoniti ovo napajanje(da tako radi,ako proradi) ako izostavim module 1(PFC Power Factor Correction=eko piz**rija) i 3(tzv.AC Brown-out Supervisor)kako sam ja to označio na shemi?
Prilog
delta 140 okrnjena2.jpg

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje LCD Televizora”