Philips 37PFL3312/10 problem

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LCD televizora

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
sayko
_
_
Postovi: 25
Pridružen: 25 Nov 2006, 11:21
Lokacija: kovacica

Philips 37PFL3312/10 problem

Post napisao sayko » 18 Feb 2017, 10:35

LCD TV
FIRMA: PHILIPS
MODEL: 37PFL3312/10
CHASSIS: LC7.1E LA
MAINBOARD:
PANEL: (cela oznaka na panelu, sa revizijom zajedno, primer:LK315T200 L01)
T-CON BOARD:
INVERTER: onboard DELTA DPS168BP
SMPS: DPS168BP


***************************************
SIMPTOMI:
Philips je dosao od musterije koja kaze da on radi (?). A i radi kad ga on 10-15 puta usteka u struju, inace samo bliknkne panel i dodje ton na kratko i ugasi se. Na prednjim diodama to izgleda tako da svetli crvena, pa se na kratko upali plava i kod gasenja zmirkne plava i pocne crvena da blinka 1 dugo 2 kratko. Sto po uputstvu znaci da nema ili je nisko 12v. Normalno da dok trepne ona slika koju jedva dobije, svi naponi su u redu. Pomenjao sam elkose (sve) i nista ne menja situaciju. Dok ja probam jedno-drugo ono mu dodje i eto slike i tako moze da radi ceo dan. Dali su mozda neonke pri kraju, jer kad svetli jedna strana panela je malo tamnija. E sad, ja bi da mu ukinem zastitu, jer namam neonke za 37micu da probam, a musterija mi sedi na ledjima. U invertoru je IC kolo DDA001AG (zamena L6598 ili NCP1396AG) i nikako da izbunarim na netu kako da to odradim. Ili? Sta da radim? Moze mala pomoc.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Philips 37PFL3312/10 problem

Post napisao alexa_pg » 18 Feb 2017, 23:07

sayko je napisao:...kad svetli jedna strana panela je malo tamnija...
Ovo nije dobro. Ili ne valja neka lampa (sve) ili je loše napajanje za invertor.

Što se tiče isključivanja zaštite, moraćeš skinuti datsheet od kola NCP pa probati jednu po jednu zaštitu da isključuješ. Sistem eliminacije. Koliko sam vidio, ima ih četiri.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje LCD Televizora”