Sony KDL-46HX751 Posle zamene matične ploče blinkaju zelena in naranžasta dioda

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LED televizora

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
Srečko
_
_
Postovi: 133
Pridružen: 14 Jun 2007, 12:33
Lokacija: Slovenija

Sony KDL-46HX751 Posle zamene matične ploče blinkaju zelena in naranžasta dioda

Post napisao Srečko » 11 Dec 2023, 18:22

LED TV
FIRMA: Sony
MODEL: KDL-46HX751
MODEL DODATNO:
CHASSIS: ne znam AZ3F (segment: 3a)
MAINBOARD: 1-885-388-51 (173308951) Nalepnica Y200A03A
PANEL: LTY460HQ05
T-CON BOARD:
SMPS: 1-886-049-22 Nalepnica APS-315


***************************************
SIMPTOMI:
TV došao posle groma, da se ne upali i blinaka je 3 puta crvena dioda.

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Posle navedenog kvara nisam uspio nači gdje je kratki spoj na matičnoj ploči. Kupljena potpuno identična ploča. Posle ugradnje crvena lampica u srbay svetli stalno. posle uključanja počnu da blinkata zelena i naranžasta dioda zajedno a ekran se ne uključi. Posle malo traženja našao sam podatak, da kad se to dogodi, da je potrebno upisati nov softver preko USB ključa. Na sony stranici za ovaj tv nije više moguče nači taj sadržaj. Našao sam na jednoj stranici taj sadržaj (koji ču staviti u prilog) i razpakvao, formatirao 4GB USB ključ na fat 32 i upisao taj sadržaj na ključ. Sadržaj na ključu ima na kraju .bin, dali je to uredu. Stavio to u tv i uključio tv u struju i ništa se nije dogodilo. Crvena dioda svetli stalno i ništa se ne dogaža.

Sad pitanje, dali je ovaj file u redu jer kad je razpakovan zauzima samo 92MB na ključu. Molim, da neko pogleda, dali je to OK, ako nije, dali ima neko sadržaj tog softvera za ovaj tv.

LP Srečko

PS ne mogu da stavim rar. file
Samouk

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Sony KDL-46HX751 Posle zamene matične ploče blinkaju zelena in naranžasta dioda

Post napisao alexa_pg » 11 Dec 2023, 20:33

Sony aparati su poznati po tome da kad se zamijeni MB mora obavezno da se izvrši ažuriranje softvera.
Šta uraditi kada je stari aparat i nema softvera, ne znam.
Ovo što može da se nađe po internetu izgleda da nije to što tebi treba. Koliko sam shvatio radi se o nekom ažuriranju kad aparat neće da se konektuje na internet mrežu.
Probao sam i ja da skinem taj fajl koji se nudi i pod istim imenom nađem dva fajla različite veličine.
Evo ti oba. Ako jedan od ova dva imaš, probaj drugi. Možda pomogne ali sumnjam.
Fajlovi će kasnije biti obrisani.
Obrisani prilozi mart.24.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
Srečko
_
_
Postovi: 133
Pridružen: 14 Jun 2007, 12:33
Lokacija: Slovenija

Re: Sony KDL-46HX751 Posle zamene matične ploče blinkaju zelena in naranžasta dioda

Post napisao Srečko » 11 Dec 2023, 21:42

Skinu sam oba priloga. Taj "sony_dtv0FA20A02A0A2_00001201" sam skinuo i ja.
Još nešto, da pitam jer ovo radim prvi put. Na Y_T sam vidio, da kad stave ključ u USB na TV samo uključe na napon i TV se odmah odazove i prima softver. Kod mene kad stavim ključ u TV i uključim na napon samo svetli crvena stbay led i ništa se ne dogaža. Dali bi mogao uključiti TV kao kad ga uključič na ON? Malo sam zbunjen, da nešto ne uradim pogrešno. :pivopije:

LP Srečko
Samouk

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3046
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Sony KDL-46HX751 Posle zamene matične ploče blinkaju zelena in naranžasta dioda

Post napisao KASA1 » 11 Dec 2023, 23:15

Šta te košta da probaš?,... u service manualu kažu da tv treba biti na ON a ne u STBY. Ako ne kreće onda vjerojatno taj software nije odgovarajući.
Prilog
Sony 1.PNG
Sony 1.PNG (59.82 KiB) Pregledano 277 puta.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

zoran radivojevic
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 01 Okt 2012, 23:58
Location: obrenovac
Specialty: tv

Re: Sony KDL-46HX751 Posle zamene matične ploče blinkaju zelena in naranžasta dioda

Post napisao zoran radivojevic » 11 Dec 2023, 23:24

Pogledaj kako se ponasa USB kada ga ubodes u tv. Trebala bi na njemu prvo da zatreperi lampica pa posle uspori na nekih svaki sekund ako ista ucitava, pod uslovom da ima u sebi lampicu. Ako uopste ne sija USB proveriti napajanje istog na ploci.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Sony KDL-46HX751 Posle zamene matične ploče blinkaju zelena in naranžasta dioda

Post napisao alexa_pg » 11 Dec 2023, 23:38

Pogledah na YT ima li šta o ovome. Ima ali sve jadno.
Jesi li probao da čitav folder staviš na flešku i tako probaš. Znači raspakuješ arhivu i dobijeni folder na flešku.
Ako ne pomogne, sačekaj malo. Možda se neko od kolega javi sa full softverom.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
Srečko
_
_
Postovi: 133
Pridružen: 14 Jun 2007, 12:33
Lokacija: Slovenija

Re: Sony KDL-46HX751 Posle zamene matične ploče blinkaju zelena in naranžasta dioda

Post napisao Srečko » 12 Dec 2023, 19:15

Kako rečeno skinuo sam oba fajla što je postavio alex_pg. Prvo stavio svaki put samo bin fajl in uključao tv na ON i za kratko se upali dioda na USB ključu i blinkata pomenuti diodi i drugo se ništa ne dogaža. Stavio sam i samo razpakovanu mapu a tada dioda na USB kluču ništa ne svetli. Sačekat ču još malo,dali neko ima taj fajl za taj tv. šta mislite, da kontaktiram sony podršku, da mi daju taj fajl ako ga imaju. :pivopije:

LP Srečko
Samouk

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Sony KDL-46HX751 Posle zamene matične ploče blinkaju zelena in naranžasta dioda

Post napisao alexa_pg » 12 Dec 2023, 19:38

Srečko je napisao:
12 Dec 2023, 19:15
...šta mislite, da kontaktiram sony podršku, da mi daju taj fajl ako ga imaju
Ja bih ih kontaktirao. Ništa te ne košta.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Odgovori

Natrag na “Servisiranje LED televizora”