VIVAX 43S55T2S2, Gubi se pozadinsko osvetljenje posle 2-3 sekunde, ton ostaje 

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LED televizora

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
zoran radivojevic
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 01 Okt 2012, 23:58
Location: obrenovac
Specialty: tv

Re: VIVAX 43S55T2S2, Gubi se pozadinsko osvetljenje posle 2-3 sekunde, ton ostaje

Post napisao zoran radivojevic » 27 Jan 2024, 20:46

Radivojevic-ne ljutim se😉. Radice sigurno i sa starim trakama. Obicno kad otvorimo tv ocekujemo naduvane (a uglavnom jesu) kondenzatore pa nas to eto skrene sa jednostavne popravke.

cubra
_
_
Postovi: 31
Pridružen: 24 Sep 2020, 20:14
Location: Kraljevo
Specialty: tv

Re: VIVAX 43S55T2S2, Gubi se pozadinsko osvetljenje posle 2-3 sekunde, ton ostaje  * REŠENO *

Post napisao cubra » 01 Feb 2024, 12:09

Pozdrav kolege
Rešeno zahvaljujući Zoranu zamenom elka.
Dugujem izmerene napone na LED kontroleru i trakama, upravo pišem u firmi sam al me zovu na razgovor. Hvala svim kolegama

cubra
_
_
Postovi: 31
Pridružen: 24 Sep 2020, 20:14
Location: Kraljevo
Specialty: tv

Re: VIVAX 43S55T2S2, Gubi se pozadinsko osvetljenje posle 2-3 sekunde, ton ostaje

Post napisao cubra » 15 Feb 2024, 08:47

Ostao sam dužan napone koji su merni prilkom otklanjanja ovog kvara, nekom će da budu korisni
LED driver kolo OB3350CP:
1--- Vin------ 12V 5 ---- FB --- 300mV
2--- GATE -- 5,25V 6----- COMP --- isključuje se tv. ne meri se
3--- GND 7----- OVP ----- 1,09V
4--- CS 8----- PWM ---- 2,6v
Otpori u kolu osvetljaja: SR19---120K SR18----200K mali otpor paralelno sa kondentzatorom na OVP nogici 5k6
Napon na trakama, normalan rad tv-a 65V, meren žutim testerom (XY 284) 54,7V velika struja 43,7mA

PS Zaboravih da odgovorim Zoranu, stare trake nisam vratio merio sam spolja čisto da proverim, služiće za neku buduću proveru. Vlasnici tv-a su mi kazali da je slika čistija, rekao sam im da su trake i zamenjene iz razloga što je preovladavala plava boja. U pravu si za naduvane kondenzatore, kvar te odvuče na drugu stranu, popravka je bila jednostavna. Svašta se nauči kroz praksu.
Video sam da kada je tekst poslat da je ispao pomalo neprecizan što se tiče oznake nogica na kojima su mereni naponi, ali se nadam da će da se kolege snađu

Odgovori

Natrag na “Servisiranje LED televizora”