SAMSUNG UE32H5500AK Tamna slika

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LED televizora

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

SAMSUNG UE32H5500AK Tamna slika

Post napisao sim » 17 Feb 2024, 00:29

LED TV
FIRMA: SAMSUNG
MODEL: UE32H5500AK
MODEL DODATNO: UE32H5500AKXXH
CHASSIS:
MAINBOARD:
PANEL:
T-CON BOARD:
SMPS:


***************************************
Tv iz naslova pretrpeo fizicko ostecenje (pao deo maltera sa plafona) i pukom srecom preziveo koliko toliko.
Posle tog dogadjaja tv imao sliku ali je na pojedinim mestima svetlost probijala. otvaranjem tv-a nasao sam otpadnuta sociva vise komada. zalepio sam ih nekim dvokomponentnim lepkom kafuter i to je drzalo. Sad posle par meseci slika je dosta tamnija i nije na svim mestima jednako osvetljena. Nigde ne probija svetlo nego je negde normalna jacina dok na drugim mestima je tamna. Prikaz samog panela je ok. Ja sam majstor za BT i tv ne popravljam. Kako je ovo moj tv upustio sam se u to i tada ga spasio, radi ali bih da ga vratim da bude total ispravan.
Predpostavjam da je potrebno zameniti pozadinsko osvetljenje. Potrebno mi je vase misljenje da li sam u pravu. Po modelu tv nasao sam led trake na aswu i na led-star. Cena slicna Jedne su proizvodjaca COM a druge EASTERN Star. Ne znam koje je bolje odabrati? 4 stapa po 7 dioda.
Takodje kada sam sklapao tv nisam siguran da li sam vratio pravilan raspored onih folija koje idu neposredno ispod panela. Jel Ima pravila koja je prva a koja druga i da li postoji smer kako se okrecu napred - pozadi?
IMG_20240216_234002.jpg
Prilog
IMG_20240216_233516.jpg
SIMkom

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3046
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: SAMSUNG UE32H5500AK Tamna slika

Post napisao KASA1 » 17 Feb 2024, 09:34

Bitno je kako su folije okrenute, zato ih prije skidanja na ćoškovima zalijepim pik trakom skupa sa plexi difuzorom i odižem kao jedan komad. Kako ovdje slika djeluje mutnije možda i nisi to namjestio kako treba.
Konstatacija za zamjenu led traka je točna.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5435
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: SAMSUNG UE32H5500AK Tamna slika

Post napisao alexa_pg » 17 Feb 2024, 10:31

Kao što je već rečeno.
sim je napisao:
17 Feb 2024, 00:29
...Predpostavjam da je potrebno zameniti pozadinsko osvetljenje...
Pretpostavka ti je tačna. Zbog tamne slike sigurno ne radi polovina led dioda. Naruči trake i riješio si problem.
Od kog proizvođača kupiti? Sve je to isto. Ja kupujem od Led star [EASTERN-STAR] i do sada nisam imao problema sa njima.
Kada su folije u pitanju, veoma je bitan redosled folija kao i to kako su okrenute. Trenutno nemam ni jedan aparat sa otvorenim panelom pa ne znam kako da ti objasnim šta da radiš. Možda će neko imati pa može i da ti slikom dočara. Uglavnom i ja pri vađenju folija sve ih sastavim selotejpom da se ne bi desilo da se neka slučajno okrene .
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: SAMSUNG UE32H5500AK Tamna slika

Post napisao sim » 17 Feb 2024, 15:57

Ok hvala Vam za sad, porucicu trake pa kad budu stigle pristupicu rasklapanju i zameni. Nije nista hitno jer je to dodatni tv i ne koristi se svakodnevno.
Kad budem rasklopio tv slikacu sve redom jedno po jedno pa ce mo nekako odrediti da li su folije okrenute kako treba .
Hvala.
SIMkom

Avatar
bada
gx
gx
Postovi: 808
Pridružen: 23 svi 2016, 13:24
Location: BEOGRAD
Specialty: tv

Re: SAMSUNG UE32H5500AK Tamna slika

Post napisao bada » 17 Feb 2024, 18:41

Pre porudžbine treba potvrditi koje su, tj. da li odgovaraju LT-58 Link Niš.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: SAMSUNG UE32H5500AK Tamna slika

Post napisao sim » 17 Feb 2024, 22:01

https://led-star.rs/proizvod/118/es-421 ... 6mm-4x7-3v
Ja mislim da ove odgovaraju.
Kada sam otvarao tv znam da sigurno ima 4 stapa sa po 7 dioda. Ono sto sam nasao kaze da je Samsungova oznaka BN96-38888A
E sad da li odgovaraju te iz linka Niš nisam siguran, a ujedno su kod njih i skuplje.
SIMkom

zoran radivojevic
_
_
Postovi: 67
Pridružen: 01 Okt 2012, 23:58
Location: obrenovac
Specialty: tv

Re: SAMSUNG UE32H5500AK Tamna slika

Post napisao zoran radivojevic » 17 Feb 2024, 22:34

https://www.belielektronik.rs/elektrons ... pozadinsko
Beli elektronik Beograd, ja uzimam kod njih, mislim da su najpovoljniji.Konkretna cena za taj model je 2500 din. Sto se tice folija prvo ide tvrdi debeli difuzor, pa zatim folija koja je izuzetno sjajna sa jedne strane i ta sjajnija strana ide na taj debeli difuzor. Zatim su obicno jos dve folije koje obicno nisu sjajne vec onako belkaste i obicno su najtanje. Ne mora da znaci da je ovo pravilo kod vas ali obicno je tako. Ima tv-a i sa jednom folijom. Treba probati sa slikom pa videti koja je kombinacija folija najbolja.

Odgovori

Natrag na “Servisiranje LED televizora”