Stranica: 1/1.

Tesla 40S306BF snežna slika

Napisan post: 20 Jan 2025, 00:33
napisao Shizo
LED TV
FIRMA: TESLA
MODEL: 40S306BF
MODEL DODATNO:
CHASSIS:
MAINBOARD: 5823-A6M32G-0P10 VER: 00.07
PANEL: V400HJ6-PE1 (C2)
T-CON BOARD: nema
SMPS: nema


***************************************
SIMPTOMI:
Sve dobro radi samo slika kao da je snežna neznam drugačije da opišem sa puno tačkama po ceo ekranu i još i vuče zastavu (slično kao kod CRT kad je veliki G2 napon)

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Tv je došao od reciklera zato neznam ništa više kako je nastao kvar, malo bio i blato unutra ali nema oksidacije.
Za probu stavio sam drugi LVDS kabel ali ništa ne menja. Na T-CON-u su naponi svi ok VGH,VGL,AVDD,12V,5V,3.3V, gamma naponi isto lepo se smanjuju. LVDS konektori su čisti.
Na svim izvorima je takav i boot logo je takav.
Stavio sam na test pattern, na crvenu, zelenu sve ok, na plavu 2/3 je strana snežna, a na beli pattern 1/3 strana snežna ljubičasta.
Ima onaj 2kom mali flet kabel na letvi koji spaja 2/3 i 1/3 deo i to sam zamenio jedan sa drugim.
Otkačenim 1/3 deo je druga strana isto snežna.
U Panel settingu sve sam već menjao ON/OFF i ništa uspeha.
Plava boja nije od pozadinskog, ima sve boje i žute i bele..
bela.jpg
bela.jpg (9.54 KiB) Pregledano 582 puta.
menu.jpg
menu.jpg (14.65 KiB) Pregledano 582 puta.
slika.jpg
slika.jpg (9.86 KiB) Pregledano 582 puta.

Re: Tesla 40S306BF snežna slika

Napisan post: 20 Jan 2025, 12:14
napisao KASA1
Ako si siguran da je LVDS konekcija dobra onda je vjerojatno u matrici ili display boardu problem. Odvoji kompletno lijevu od desne strane matrice (odspoji te male flatove koji ih vežu) pa vidi ima li kakve promjene. Taj je panel, inače, dosta bugovit i mnoštvo je klipova na netu na temu izolacije (cut off) linija pa si pogledaj.

Re: Tesla 40S306BF snežna slika

Napisan post: 20 Jan 2025, 13:32
napisao bada
LVDS fletove treba dooobro očistiti.
Proveri i ove smd otpornike.

Re: Tesla 40S306BF snežna slika

Napisan post: 22 Jan 2025, 23:40
napisao zoran radivojevic
IMG_20250122_232820.jpg
Ja sam imao indentican problem. Pregledaj dobro samu letvu panela,da nesto ne fali. Imao sam slucaj da su bile pokidane veze na jednom od ovih kola(6 nogica) ispod LVDS konektora na letvi, po secanju bilo je skroz odvaljeno, verovatno neko slucajno zakacio i odvalio ga fizicki.