TV Plasma LG 50PC1D LD61 Rješeno

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka PLAZMA televizora i Plazma monitora

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
mexx25
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 11 Feb 2013, 14:05
Location: Zenica
Specialty: tv

TV Plasma LG 50PC1D LD61 Rješeno

Post napisao mexx25 » 08 Jul 2013, 22:02

PLASMA TV
PROIZVOĐAČ:LG
MODEL: 50PC1D
MODEL DODATNO:
CHASSIS: LD61 PD61A/C PD62A
PANEL: 50x3
PANEL sec.:
MAINBOARD: 68709M0355G
Z-SUS:
Y-SUS:
Ybuffer UP:
Ybuffer DW:
Control:
SMPS :
SIMPTOMI: Gasi se nakon 5 sekundi
OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE: Zdravo, Plazma je dosla sa kvarom nece da upali, nakon detaljnog pregleda ustanovljeno je da je mreza unistena(bukvalno) od strane treceg lica. NAso sam drugu mrezu i TV sada upali na 5 sekundi dodje slika i ton ali se onda ugasi tj ide u STBY. NA MAinbordu sam mjeno ic na poziciji 802 i 701 i isto se desava (eeprom...). Svi naponi su dobri u tih 5 sekundi dok TV upali.vs va 19v ..... CAk sa istekaniom Zsus-om lvds kablom ista stvar. NAkon nekog vremena pronadjem drugi mainboard od plazme 42 koji odgovara stekanjem kablova no ne odgovara fizički i ustekam onako provizorno i tv upali normalno i radi( samo sa tim bordom je slika promjerena vjerovatno zbog velicine jer je od 42jke). ALI radi.
Ovaj njen mainboard sam pregledo komplet i uzduz i poprijeko i nista nisam nasao da je u šlusu, ćak sam i duvaljkom grijo komponente na njemu da bi vidio reakciju ali bez upjeha. SAd na tom njemom mainboardu imaju tri dugmete za resetovanje necega ali ni sam neznam cega. pritiskom na sjedno po jedno ovo sa pozicijom 700 drzim pritisnuto i upalim tv i tv radi dok drzim pritisnuto ali tada ne reaguje na komande i na daljinski. Samo upali i programj koji je bio zadnji pokaze i tv radi normalno dok drzim taj dugmic.
Da li neko zna o cemu se radi ili cak moze da mi da dump fajlove navedene plazme da pokusam ponovo da ih ucitam

Hvala unaprijed

Pozdrav

Nabavio sam Main AV board i TV radi

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje PLASMA Televizora i Monitora”