monitor Standby problemčić(rešeno)

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka TFT i LCD monitora

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
ahim
_
_

monitor Standby problemčić(rešeno)

Post napisao ahim » 31 svi 2010, 22:09

Nabavio sam monitor tft benq FP93G X,povezan sa kompjuterom preko DVI kabla.Praksa mi je da kada se ugasi kompjuter, ne držim ga u standby-u nego ga isključim potpuno sa napona.Sada imam problem kada palim komp. da moram stalno da palim i dugme na monitoru,što do sada nije bio slučaj (crt monitor philips i IBM 15" tft monitor).Kada gasim komp ne gasim monitor,da li se to može nekako podesiti,da li je možda problem što koristim DVI kabel (monitor ima mogućnost korišćenja i VGA kabela,IBM tft radi preko VGA kabela).Mnogima će ovo izgledati smešno,ali pošto je glavni korisnik ovog kompa moj klinac od 6 god. ne sviđa mi se da stalno čačka po monitoru.Svaki savet dobrodošao.Hvala!
Zadnja izmena: ahim, dana 02 Jun 2010, 12:22, ukupno menjano 1 put.

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Re: monitor Standby problemčić

Post napisao Kobac » 01 Jun 2010, 08:25

Ja sam svojevremeno prepravio jedno napajanje odnosno ubacio u njega jedan rele koji je kada se ugasi racunar gasio i izlaz za monitor (Sada cesto napajanja i nemaju odlaz ka monitoru na zalost). To je najelegantnije resenje.
Sada momentalno imam jedan produzni sa prekidacem gde mi je sve sto se tice racunara ubodeno i kada gasim racunar ugasim i njega i svi srecni. Ne trosi se struja a i zasticeno je sve od eventualnog prenapona koji moze doci iz mreze.

ahim
_
_

Post napisao ahim » 01 Jun 2010, 08:41

I ja imam prekidac gde sve na kraju gasim,monitor ne gasim na njeg.psekidacu,ali kada palim komp moram prit. njegovo dugme inace se ne pali,sto nije slucaj sa IBM TFT monitorom

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 01 Jun 2010, 09:36

Ako hoces automatiku onda ubaci rele u napajanje. Ja sam izveo tada to direktno u jedan produzni u koji mi je bio uboden monitor, zvucnici i stampac pa kada se ugasi PC pogasi se i sve ostalo.

milan
gxu
gxu

Post napisao milan » 01 Jun 2010, 10:20

DVI-D kod tvog monitora sluzi da se prikljuci monitor na jos jedan komp ili drugi medij.
Neznam da li ima opciju za gasenje monitora kada se iskljuci komp.
Da bi bio siguran da li to radi, moras u opciji monitora da ukljucis DVI-D, i iNstaliras drajvere u komp za taj monitor.
Taj kabel sto imas isto mora biti u full varijanti da su vezani svi pinovi.
DVI-D sluzi za prenos digitalnog signala za RGB.
Ili predji na klasican VGA prikljucak, koji ce ga sigurno ugasiti kada iskljucis komp.

ahim
_
_

Post napisao ahim » 01 Jun 2010, 10:59

Možda sam bio nejasan.Koristim Win 7 i on je sam prepoznao monitor,predložio rezoluciju itd..Kada aktiviram komandu isključi sve radi OK,komp se gasi,monitor ide u standby (gasi se zelena lampica,pali se žuta).Tada ja ne diram ništa monitor,nego na "lopovu" isključim sve.Problem nastaje kada ponovo palim komp.,dam struju preko "lopova",palim komp.ali monitor ne reaguje dok na njemu ne pritisnem dugme da se upali (a nisam ga gasio),i onda ide sve normalno.Ponavljam na drugom komp-u gde imam IBM-ov tft vezan VGA kablom,to se ne dešava,ako je ostao upaljen,kada ga kompletno isključim iz struje i ponovo uključim stanje je isto, odnosno on se pali bez pritiska na on/off dugme.Možda je rešenje VGA kabel...

milan
gxu
gxu

Post napisao milan » 01 Jun 2010, 18:19

Sada si puno jasniji, i ako ga vezes na VGA isto ce biti, ti monitor ostavis bez napajanja,
a on nepamti tu komandu, i moras ga uvek ukljucivati na prekidac.
Tako je konstruisan da radi tvoj monitor i tu nemozes nista, uostalom tako radi i komp, nista neobicno tu nema.

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 02 Jun 2010, 08:31

Sada je i meni jasnije.
Milan ti je lepo rekao, jednostavno tvoj monitor je takav da se po dolasku napona ne pali sam vec mora da se rucno ukljuci. Tu nista ne mozes osim da promenis monitor i uzmes neki koji se pali sam.

ahim
_
_

Post napisao ahim » 02 Jun 2010, 12:21

Probao i sa VGA kabelom,kao što Milan reče isto se ponaša,šta je tu je,monitor dobro radi,nadam se da će i on/off dugme potrajati.Hvala svima koji su učestvovali u temi!!! :pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje TFT - LCD Monitora”