LG L1919S Inverter

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka TFT i LCD monitora

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
joki_TXT
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 23 Sep 2013, 11:50
Location: Nis

LG L1919S Inverter

Post napisao joki_TXT » 25 svi 2016, 14:05

LCD TFT MONITOR
PROIZVOĐAČ: LG
MODEL: L1919S
CHASSIS: CL82
PANEL: LM190E08

Problem sledeci... posle par sekundi ugasi se pozadinsko svetlo. Inverter ili njegovo napajanje ili same neonke.

Zamenjeni elektroliti za napajanje invertara (12V) probam monitor i monitor radi. Sklopim ga i ponovo palim ponovo gasi pozadinsko svetlo. Rasturim ga i merim napajanje invertara (C202, C207) umesto 12 imam 15V. Cela ta linija ispitana do trafoa i sve komponente dobre. Inace par puta mi se deslilo da dok merim unimerom napon na C202 napon sa 15V padne na 12,7V i u tom slucaju svetlo se pali i monitor tada radi par sati bez ikakvih problema. Kada restartujem posle komp. ponovo se gasi pozadinsko svetlo. Ako neko ima neki predlog....

Inace napon 5V koji takodje ide preko U201 imam uredno...

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG L1919S Inverter

Post napisao alexa_pg » 25 svi 2016, 15:52

joki_TXT je napisao:...Ako neko ima neki predlog...
Predlažem da dovedeš externo napajanje 12V i vidi da li se tada gasi poz. svjetlo.
To što napon skoči kad nestane svjetla, liči mi kao da je napajanje bez opterećenja pa napon blago poraste.
Grešku bih tražio isklučivo u invertoru a ne u mreži.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Re: LG L1919S Inverter

Post napisao marko50 » 25 svi 2016, 19:41

Pozdrav zakacis druge ispravne neonke i vidis da li se gase ako se gase ili slabije svetle trazis problem u inverterskom delu, ako se ne gase ne valjaju tvoje neonke u panelu, sto se tice invertera zna da crkne trafo ili kolo po nekada ali probaj sa drugim neonkama pa onda dalje

joki_TXT
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 23 Sep 2013, 11:50
Location: Nis

Re: LG L1919S Inverter

Post napisao joki_TXT » 26 svi 2016, 01:31

Imam tester za neonke, dosta je pouzdan, sve 4 su dobre... Problem je ipak u invertorskom delu. Trafoi su dobri, skinuo i proverio omski.
Probao sam da jednu po jednu neonku raskacim i na konektor zalemim kondenzator 680pF/4kV da bi opteretio mrezu. Desava se sledece... samo neonka koja je s njim u paru svetli a ove ostale dve ne svetle... npr. ako na neonku 1 stavim kond. samo neonka 2 svetli a 3 i 4 ne. A kada npr. stavim kond. na neonku 3 samo neonka 4 svetli a 1 i 2 ne. Napon na C202 i dalje 15V verovatno zato sto tri neonke ne svetle pa mreza nije opterecena max.

Verovatno je problem u cipu invertora (OZL68GN), zna li neko kako da mu iskljucim zastitu pa da probam onda?

Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Re: LG L1919S Inverter

Post napisao marko50 » 26 svi 2016, 09:14

Koja je tacno mreza u pitanju? napisi tacnu oznaku da ne gatamo na kom principu tacno radi, probaj i da prelemis inverterski deo zna da bude i hladnih lemova proveri smd blokove mani je jako retko bilo da bude bas kolko invertera...

joki_TXT
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 23 Sep 2013, 11:50
Location: Nis

Re: LG L1919S Inverter

Post napisao joki_TXT » 26 svi 2016, 13:51

marko50 je napisao:Koja je tacno mreza u pitanju? napisi tacnu oznaku da ne gatamo na kom principu tacno radi
ne razumem ovaj deo druze... nije mreza u pitanju nego invertor, sa cipom OZL68GN, to sam vec napisao. Retko se desava da cip zabaguje ali se desava... Ja sam iso redom - neonke, trafoi, ona dva mosfeta... sve je to ok. Iskljucio bi mu sada zastitu da vidim sta se desava i siguran sam da bi svetlo radilo.
Mogu to klasicno da mu odradim sa led diodom, kao na slici. Mene je zanimalo da li mogu parcijalno da mu iskljucujem zatitu, za svaku neonku posebno ili bar za par neonki... npr. da mu prekinem neki vod za povratnu inormaciju ili nesto slicno? To bi mi kasnije smanjilo potragu, a ukoliko nebi nasao problem ostavio bih taj jedan vod sikljucen sto je svakako bolje nego da mu iskljucim celu zastitu.
Prilog
CHIP.jpg

Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Re: LG L1919S Inverter

Post napisao marko50 » 26 svi 2016, 15:31

mislio sam na model mreze jer inverter i mreza su na istoj ploci, nebitno ako si vec zakljucio tako sad sam pogledao u delovima imam sa nekog drugog LG invertera to kolo, ne znam zasto je rashodovana mreza imam ih gomilu, ne secam se ali moguce da je cip ispravan posalji mi pp ako zelis pa da se dogovorimo da ti posaljem ako ti znaci :)

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje TFT - LCD Monitora”