HDD regeneracija(NEUSPELA :( )

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

HDD regeneracija(NEUSPELA :( )

Post napisao kisko » 30 Nov 2009, 01:39

(Interesuje me koliko je ova metoda uspesna pri regeneraciji bad cectors na HDD-u ,kao i koliko je to trajno ili je to samo odlaganje neizbeznog :mrgreen:

Naime prodao sam neki dan tipu graficku i trebalo je da mu istaliram neke programe no hard je kilavio uzasno,preskeniram ga a losih sektora ohohoh.Posto sam lezao u krevetu sa temperaturom ajd reko probacu da ga popravim ako moze i pustim HDD regenerator da ga odradi,tandrljao ga 12 sati i odradio sve kako treba,pri ponovnom skeniranju nema nijedan los sektor.Za svaki slucaj sam obratio paznju gde se nalaze ti losi sektori (pocetak i pri kraju) i podelio tako hard da sistem bude na delu gde nije bilo nikakvih problema,sistem postavio na D part. i posle instalacije hard radi OK.Da napomenem da se radi o WD160GB Caviar i da nije uopste puno radio,mozda 2-3 meseca
Sad trenutni sve to leti no pitam se dali je takva reparacija trajnija ili se losi sektori ponovo javljaju i shire po hardu :roll:
Zadnja izmena: kisko, dana 11 Dec 2009, 03:00, ukupno menjano 1 put.
uvek ima nesto interesantno

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15882
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: HDD regeneracija

Post napisao fanzo » 30 Nov 2009, 09:30

Mislim da je sve od slučaja do slučaja ..
kisko je napisao:..Za svaki slucaj sam obratio paznju gde se nalaze ti losi sektori (pocetak i pri kraju) i podelio tako hard da sistem bude na delu gde nije bilo nikakvih problema,.. .. Sad trenutni sve to leti ..
hehehe .. :mrgreen:
Ja se ne bih suviše pouzdao u njega .. ako se za par meseci opet desi onda mu nema leka .. trebalo bi praviti bekap svakih par dana .. obavezno proveriti napajanje i konektore od hdd prema matičnoj i konektor napajanja da se nije olabavio.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Dusan
_
_
Postovi: 12
Pridružen: 12 Okt 2007, 12:39
Location: Srbija
Specialty: computers
Lokacija: Novi Sad

Re: HDD regeneracija

Post napisao Dusan » 08 Dec 2009, 16:41

Po nekom mom iskustvu nastave vremenom da se pojavljuju i na delu koji se ne koristi, tako da kad tad ce riknuti skroz, sto kaze fanzo nek radi koliko radi uz obavezan backup podataka jer se nikad ne zna kad ce riknuti skroz... Ja sam imao slucaj da je otprilike svakih 2 meseca bilo nepodnosljivo,i pravili se novi bad sektori
Svet bez muzike je besmislen

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: HDD regeneracija

Post napisao skyline-GTR » 11 Dec 2009, 01:06

a bas da je napravio hardware bad sektore za 2-3 mjeseca ..... nego vidi da mu pokupis sve podatke sa njega i onda damu pustis "low format" jer sa njim nulira sve adrese na hdd tj bude ko od matere odvojen ako na tom neprodje onda je samo odlaganje do daljnjeg

pozz...
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: HDD regeneracija

Post napisao stojkePN » 11 Dec 2009, 01:42

Sad i nije neka cena hard diskova... mislim da ne treba rizikovati sa podacima... mada treba da se reze na diskovima ali sam se u poslednje vreme razocarao u dvd diskove.... Rezao sam primer neke filmove i proverio disk. tako stajalo u kutiji i posle godinu dana jednostavno nece da rade ili zezaju :?
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: HDD regeneracija

Post napisao kisko » 11 Dec 2009, 02:59

Upravo su i moja neka iskustva od ranije bila u tom smeru kao i vaša i potvrdilo se ponovo,naime radio je ovih nekoliko dana i paffffff opet ode sistem,nisam ni gledao no sigurno ima novih loših sektora tako da je odbačen u škart fijoku :lala: .A o novim uredjajima pa kolega je kupio Hitachi 750GB da bi na tog novog presnimio sve bitnije podatke sa drugih HDD-ova i ostavio ga da stoji za nedaj bože i ono što je dobro u svemu tome je da je posle instalacije i kopiranja podataka nakon prvog gašenja kompa da bi otišao popiti kafu i kad se vratio i upalio komp a ono CANGR,....CIJU....FIJU...samo što nisu počeli delovi da ispadaju iz njega :shock: :shock: :shock: ....kažem sreća :roll: ,jer zamislite da se pouzdao u taj krš(a nov :!: ) :oklagija :m: :m: ...uostalom nije ni čudo jer na većini tih uredjaja piše made in kina iako su pod brend imenima.
uvek ima nesto interesantno

jujumara
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 93
Pridružen: 13 Okt 2009, 09:03
Location: belgrade

Re: HDD regeneracija(NEUSPELA :( )

Post napisao jujumara » 15 Dec 2009, 22:04

U principu je pravilo da napravis dva backup a jedan na externom disku a jedan na dvd mediji,imao sam lose iskustvo da mi je novi externi disk od 250 gb otkazao a bio je star 2 meseca, cuvaj podatke inace ode sve
Pozdrav
Jujumara

:shock:

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5497
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: HDD regeneracija(NEUSPELA :( )

Post napisao alexa_pg » 15 Dec 2009, 23:07

stojkePN je napisao:...Rezao sam primer neke filmove i proverio disk. tako stajalo u kutiji i posle godinu dana jednostavno nece da rade ili zezaju...
Ako ti je nesto veoma bitno, cuvaj ga na RW diskovima.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: HDD regeneracija(NEUSPELA :( )

Post napisao chellawy » 16 Dec 2009, 08:56

alexa_pg je napisao:
Ako ti je nesto veoma bitno, cuvaj ga na RW diskovima.

upravo tako i ja radim vec duze vreme
mada i pored toga imam sve bitno kopirano i na jos 2 HDDa u vise primeraka ...
pa se nekad i toliko iznenadim da ima kopija na sve strane ...

ali jednom sam platio skolu 2003ce kad mi je hard puk'o pa sam srecom povadio podatke jer je jedan drugar imao isti HDD .....
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
Vojvoda
___
___
Postovi: 2285
Pridružen: 17 Dec 2006, 22:14
Location: Srbija
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd, Karaburma

Re: HDD regeneracija(NEUSPELA :( )

Post napisao Vojvoda » 19 Jan 2010, 16:29

Tek sad videh temu. Ja za taj sport koristim isključivo ONTRACK DATA ERASER, bilo koja verzija. Radi iz DOS-a i može se pokrenuti sa floppy-ja ili sa CD-a (ima ga u hirensu). Pomoću njega upišeš nule i surface bude kao od majke rođena, tj. kao da je tek kupljen HDD. Još mi se nije ni jedan vratio nazad koji je prošao ovu torturu. Ako naiđe na hardware bad sector (a vidi i one koji se drugim programima ne vide) jednostavno ne nastavi dalje "peglanje" površine već "tapka" u mestu a procenjeno vreme završetka obrade raste u nedogled.
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

Odgovori

Natrag na “Windows - softverski problemi”