Dial Up modem

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Dial Up modem

Post napisao Proko » 20 svi 2014, 01:03

Pišem jedan program, zapravo već sam ga napisao, ali imam za sada nerešiv problem.
Program je ID caller (i više od toga) a problem je što sa probanih 5-6 modema nisam uspeo da dobijem broj pozivaoca. Istovremeno običan kineski ID, priključen na istu liniju, radi bez greške. Na nekim forumima sam našao da je to uglavnom tako, da većina modema, iako se predstavljaju kao sposobni za to, u stvari ne rade. Neki misle da je nivo signala koji šalje pošta slab ili neadekvatan, neki tvrde da treba menjati modeme dok se ne pogodi da radi...
Signal je zaista slab, i sa mnogo šuma, ali taj kineski ID i dalje radi...
Pokušao sa da to ostvarim na dugi način, pustio sam signal sa linije na tonski ulaz, i to mi sada radi, ali greška u očitavanju je veća od 50%!!!

Ako neko ima bilo kakva iskustva sa time, ili poseduje modem koji to može da odradi, molio bih da mi se javi.

A program koji sam napisao bi mogao da bude interesantan i za Vas. Dakle ne radi se samo o običnom prikazivanju broja pozivaoca, već se iz arhive (ako je ima) uzimaju podaci o pozivaocu, pa čak i slika ako je ima, i sve to se prikazuje u posebnom iskačućem prozoru. I to nije sve...svi ti podaci zajedno sa slikom se šalju na mail. Zbog ovog poslednjeg sam i pisao ovaj program, jer funkcija preusmerenja poziva koju pruža ptt ima nekoliko mana. To se plaća paušalno svaki mesec, dodatni troškovi u tarifi idu na moj račun, a to može biti poprilično. Pa ako se ne javim posle određenog broja poziva preusmerenje se automatski dogadja i pravi dodatni trošak, iako nije bilo potrebe. I na ovim prostorima nije moguće dobiti podatke o pozivaocu ni za fiksni telefon. Ja imam u arhivi oko 2300 fiksnih i mobilnih brojeva svih dosadašnjih mušterija, i preko 1000 slika (sa video nadzora). Bilo gde da se nalazim, kada dobijem mail sam odlučujem hoću li pozvati taj broj i kada.
Capt_3.gif
Capt_3.gif (30 KiB) Pregledano 2727 puta.
Klikom na Listing otvara se txt dokument sa svim dosadašnjim pozivima.
Zadnja izmena: Proko, dana 20 svi 2014, 17:03, ukupno menjano 1 put.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Dial Up modem

Post napisao fanzo » 20 svi 2014, 02:45

Nisi baš najjasniji u izlaganju. Bar meni.

Ja kod mene nikako nisam uspeo da dobijem ID, preusmerenje i ostale tričarije u fiksnoj ptt mreži. Kažu, za sada nema uslova.
Malo me je zbunio tvoj naslov, a buni i sada. "DialUp modem" je modem za računar, ali nisam upoznat sa time da ima i funciju ID pozivaoca (identifikacija poziva).

Da li si mislio na identifikator poziva kao standAlone uređaj ili na standardni dialUp modem koji smo imali ranije i koristili za internet ?

Neko drugi, kao i ja među njima, ne može koristiti ID informacije ako mu pošta ne uključi tu opciju. Ili se nešto promenilo u međuvremenu? Inače mene interesuje ovo.

Za PCI DialUp modeme znam da se morala isključiti opcija provere dostupnosti mreže (signala sa linije) inače modem nije radio, jer je čekao signal za slobodnu liniju.
Bilo je potrebno isključiti opciju provere signala (slobodne linije) i uključiti opcija od pauze u trajanju jedne sekunde i tek nakon toga bi modem birao broj za pozivanje. Birao bi pulsno ili tonski u zavisnosti od mogućnosti i to je radilo ok.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Dial Up modem

Post napisao Proko » 20 svi 2014, 03:14

Budi siguran da sam prilično proučio kako sve to ide.
Ako mi kineski identifikator radi, znači da mi pošta šalje DTMF. To se inače posebno plaća.
Čak mi je bivši kolega iz pošte menjao vrstu signala. Može da ide pre prvog poziva, ili između prvog i drugog poziva. I ja signal lepo vidim na osciloskopu.
Modem je standardni, i na netu postoji uputstvo kako se proveravaju svi modemi, imaju li tu funkciju i kako se ta opcija uključuje. Sve sam to prošao, i sve je OK, samo ne radi. Možda ne bi bilo loše da pročiataš ovo, biće ti sve jasnije http://www.elitesecurity.org/t20878-Modem-Caller-ID.
Inače, provera slobodne linija nema veze. Ako nije slobodna neće ni stići poziv! Prilikom testiranja pomoću Hyperterminala kada zvoni telefon dobijem
RING

RING

RING
između redova treba da bude ispisan broj koji zove, a u nekim srećnijim zemljama i ko zove.
Mislim da je jedino rešenje neki malo bolji modem za dial-up, tj. samo neki od takvih.

Inače, možda nisi znao, mi smo jedina zemlja u kojoj da bi dobio podatke o telefonskom broju (ime, prezime, adresa) moraš na sajtu telekoma da upišeš kod.
To je uvedeno pre godinu i više dana da se ne bi mogle koristiti aplikacije na mobilnim koje ti odmah pokažu te podatke.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Dial Up modem

Post napisao fanzo » 20 svi 2014, 05:20

Ima dialUp modema od rashodovanih laptopova i možeš da ih dobiješ za smešne novce, jer to nikome ne treba. Pogledaj na limundo-kupindu ili k.p.
evo ti link >>

Kod: Označi sve

http://www.limundo.com/kupovina/Racunari-i-oprema/Laptop-i-tablet/Delovi-za-laptop-i-tablet/21-modem-za-laptop-AKCIJA/24109177
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Dial Up modem

Post napisao Kobac » 20 svi 2014, 08:13

To kod nas uglavnom ne radi posto vecina modema prihvata identifikaciju po americkom standardu a ne po nasem, jednostavno je hardver unutra takav.

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Dial Up modem

Post napisao Damiru » 20 svi 2014, 08:42

Ja nažalost ne znam ništa o tome, a vezano za info koji je postavio Kobac: treba u podešavanjima za modem (Settings) izabrati Mexico ili sličnu zemlju (možda i Germany, mada nisam siguran) koja ima standard najpribližniji našem. Sva sreća odavno više ne koristim dial-up, bilo je tu uvek nešto novo da se uči.
:m:
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Dial Up modem

Post napisao Proko » 20 svi 2014, 10:22

fanzo je napisao:Ima dialUp modema od rashodovanih laptopova ...
A kako misliš da ih priključim u PC, samo prišrafim i to je to (!!!)

Mislim da podešavanja za zemlju nisu bitna jer standardi za DTMF su isti. Probao sam i to da menjam, a i našao sam na netu da to nema veze.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Dial Up modem

Post napisao Kobac » 20 svi 2014, 12:33

Nisu isti, americki i nas standard se razlikuju i uredjaji koji tamo ocitavaju identifikaciju ovde to ne mogu da urade i obratno. Veoma malo uredjaja (modemi, telefoni, faxovi...) ima koji podrzavaju oba standarda.
Moze da se proba sa MT8870 da se napravi neko kolce koje ce da izbacuje identifikaciju na racunar.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Dial Up modem

Post napisao fanzo » 20 svi 2014, 18:29

Pisao sam da ima od laptopova jer neko reče da mu je na laptopu radilo.
A kako povezati? ... pa ti si majstor lolzi :tooo:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Dial Up modem

Post napisao Proko » 24 svi 2014, 01:00

Iako nisam našao odgovarajući modem, nisam odustao. Uradio sam ono što je jedino moguće u ovakvim uslovima, a to je da mi comp uz pomoć web kamere pošalje sliku na mail sa identifikatora poziva, koji radi dobro. Tu je moralo da se stavlja pozadinsko osvetlenje, ali na kraju sve radi kako treba. Nažalost dodatne podatke nije moguće poslati, jer comp za sada ne zna da čita sa slike, pa pretraga po broju nije moguća.
Tel_Poziv.jpg
Tel_Poziv.jpg (6.44 KiB) Pregledano 2658 puta.
Ako jednog dana nabavim modem na kojem radi ID uradiću to kako sam zamislio.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

grubiz1@gmail.com
_
_
Postovi: 190
Pridružen: 10 Dec 2012, 13:08
Location: SOMBOR
Contact person: Zeljko

Re: Dial Up modem

Post napisao grubiz1@gmail.com » 24 svi 2014, 13:25

Proko ja imam 20-tak modema.Neki su možda i isti.Mogu ti poslati pa probaj da se igraš.Externi modemi npr.US robotics su imali više mogućnosti.Davno sam o tome čitao jer sam imao problem sa indetifikacijom.Pošta šalje nekih 15 KHz valjda i sl.

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Dial Up modem

Post napisao Proko » 26 svi 2014, 01:00

Kolega, bio bih ti zahvalan da mi pošalješ nešto od toga, naročito ako imaš neke "neobične" modeme. Za onaj Robotics sam čuo da radi sve.
Što se tiče signala, 16 KHz je za tarifne impulse, tj. slanje tarife korisniku, a za ID se koriste DTMF signali. To su dve različite frekvencije zajedno, od 697 do 1633Hz. Te kombinacije su iste u celom svetu, jedino je moguće da se razlikuje protokol slanja. Tako naša pošta ima čak tri standarda, i uvek se na početku šalje "D" a na kraju "C".
Ti signali su inače najpoznatiji kao "tonsko biranje" u fiksnoj telefoniji.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Odgovori

Natrag na “Windows - softverski problemi”