Koristi li neko Spybot Search&Destroy ? Free Edition

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Koristi li neko Spybot Search&Destroy ? Free Edition

Post napisao fanzo » 20 Sep 2015, 19:34

Koristi li neko Spybot Search&Destroy ? Besplatnu verziju.
Ja ga koristim dosta godina. U zadnjih par godina veoma retko ga pokrenem jer jepostao preglomazan i prekomplikovan, nekada nije bio takav.

Imam još 2 programčeta, besplatne verzije koje koristim redovnije u zadnjih par godina jer su jasnije za korišćenje.
Ako nešto pronađu (obzirom da u besplatnoj verziji nisu mnogo moćni, ali pronalaze šta treba... ja posle sve odradim ručno. Malo uz pomoć programčića, malo uz pomoć neta i rešim se virusa.
Periodično preskeniram sistem da vidim ima li neka krtica ili buba unutra ... pa se setim i njega da imam i pustim i njega da preskenira sistem. Imalo se vremena .. e sada mi se to obilo oglavu.

Ovaj Spybot mi je našao nekih 15 stavki da su inficirane. Sve stavke su programi koje godinama koristim, a ostalo su delovi u registi bazi.
Iz tih stavki mi ništa nije bilo jasno jer su mi sve poznate stvari, da, dobro stepročitali.. poznate stvari. Nema sumniivih naziva fajlova i slično nepoznato.
Pomislio sam da su svi ti fajlovi ustvari inficirani sa nečime. Pa rekoh ... hajde .. kliknem da dugme dole "POPRAVI" ili već kako je pisalo.
Kliknem ja i dobijem info u sekundi, da je sve popravljeno. Restartujem računar...

... rekoh sebi, hajde da proverim programče za proveru mejlova na serveru (jer je i on bio na listi + njegovi neki delovi u registri bazi, a koje je Spybot "Popravio") otvorim progam i vidim da u njemu sada nemam ništa, odnosno nemam mejl adrese koje treba da proveri, program je prazan kao da sam ga tek sada instalirao. Obzirom da imam bekap fajl u kome su adrese za mejl servere povežem da ponovo sa tim fajlom i sve proradi... OK... Znači počistio mi je program do daske ..

Pomislih ..hajde da uključim i Internet Explorer jer je i on bio na listi i neki njegovi delovi u registri bazi, pa je i njega "opravio". Inače Internet Explorer koristim veoma retko i sa njime posećujem svega 2-3 sajta .. nema nikakve šanse da se inficirao na netu, osim ako je nešto sa strane ga inficiralo.
Kada sam ga uključio imao sam šta i da vidim. Zaledio se i potrebno mu je oko 2 minuta da dođe sebi. On otvori HOME PAGE ali se tu zaledi. Kada proradi onda radi nekako sporo i povremeno opet zaledi na minut-dva. promenim HOME PAGE .. opet isto.

Verzija je IE10 i nema apdejta za njega. Skinem mu verziju na 9 .. opet isto ..zaglavljuje .. skinem mu verziju na IE8 (dalje ne može zbog Win7). Deinstaliram IE8 i skinem sa MS sajta IE11. Instaliram IE11 za Win7/32bit (sve lepo piše) i sada on neće da se pokrene uopšte :shock:
Deinstaliram IE11
Počistim sve fajlove sa CC klinerom (njega isto koristim godinama i savršeno radi, nikad problema)
Aktiviram iz Win7 IE8 .. neće sada ni on da se pokrene.
IE ne prijavljuju nikakvu grešku prilikom instalacije.

Aktiviram iz Command prompta cfs /scannow
On odradi sve i prijavi da je bilo korumpiranih sistemskih fajlova, a koje je zamenio sa ispravnima i nema problema, sve je završio OK.
Log fajl je težak oko 9MB i odustao sam od pregledanja.
I dalje imam isti problem.
Ponovo deaktiviram IE8, instaliram IE11 ... ista priča.

******************************************************************************************
Nisam hteo da vratim računar u stanje od pre nekih 4 dana, a neću ni da vraćam bekap u stanje od pre nekih 5-6 dana. Jer prethodno imam dosta toga da prečešljam šta treba da sačuvam ručno za nedaj bože .. jer ako se to desi imaću još većih problema.
Nisam se odmah setio da iz bekapa vratim samo raniju verziju IE, a mogao sam, sada mislim da mi je kasno za to, jer više i nemam IE10 instaliran :mrgreen:
******************************************************************************************

Moje pitanje glasi:
Da li neko koristi Spybot. Kakva su iskustva (sadašnja, a ne pre par godina).
Ja kliknem na prvu gore levu ikonicu "SYSTEM SCAN"
I kada mu izbaci prozor sa rezultatima skeniranja kao kod mene (ili slično), šta radi sa tim rezultatima?
Da li mu dozvoli popravku.
Ja iz tih rezultata ne vidim ništa šta će on da uradi sa njima. A u levom oknu, dole na "Show details" prosledi me na njihov forum gde moram da pretražujem među gomilu rezulatata. To sve mogu i bez Spybot-a.

Nakon svih instaliranja i deinstaliranja IE verzije, ponovo je pronašao dve stavke u registriju, a nisam ništa vraćao iz karantina. Takođe i ostale stavke mi se čini da se ponavljaju u rezulatitma.
Preskenirao sam i drugi računar koji je definitivno čist i na njemu pronalazi slične ove stvari.

Ume li neko da protumači rezultate skeniranja?
Prilog
spybot.jpg
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Koristi li neko Spybot Search&Destroy ? Free Edition

Post napisao alexa_pg » 20 Sep 2015, 20:55

Ne koristim Spybot pa tako i nemam nikakvo iskustvo u vezi ovog programa.
Medjutim, nesto u vezi komande cfs /scannow
Da bi ova komanda zavrsila posao, mora se CMD pokrenuti kao Administrator.
Znaci, kad pronadjes u meniju CMD, sledi desni klik pa zatim Run As Administrator.
Mozda si ti to vec radio tako ali eto za svaki slucaj ako nisi. U svakom slucaju ova info ne skodi.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Koristi li neko Spybot Search&Destroy ? Free Edition

Post napisao nike » 20 Sep 2015, 23:07

Bio dobar program nekad, ali spor do bola. Meni nikad nije spičkao sistem. Sad ga ne koristim jer sam 98% vrimena na Linuxu (Android, Mint, Ubuntu itd..).
Ostaje mi samo CC i Malwarebytes i AVG i Glare utilities i još 10 drugih! Bezveze! Sam Windows je Virus! :uca:
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Liskun Elektronik
gx
gx
Postovi: 1514
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:37
Location: Srbija
Warranty service: ERG-VOX
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Stara Pazova

Re: Koristi li neko Spybot Search&Destroy ? Free Edition

Post napisao Liskun Elektronik » 21 Sep 2015, 09:18

Nekad je bio dobar program,sad je ocajan i zakomplikovali su ga.Ja koristim Ccleaner,malo sredim registry a od antivirusa samo baidu i vrlo sam zadovoljan kako radi.

Aleksa je verovatno mislio na System File Checker SFC.
Mora da se zna ko namesta antenu, a ko vice ne valja :)

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Koristi li neko Spybot Search&Destroy ? Free Edition

Post napisao alexa_pg » 21 Sep 2015, 09:49

mladen mladenov je napisao:...Aleksa je verovatno mislio na System File Checker SFC.
:tooo:
Lakse mi je bilo da od sefa prekopiram nego da pisem ne razmisljajuci da je i on pogresno napisao. :)
fanzo je napisao:...Aktiviram iz Command prompta cfs /scannow...
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Koristi li neko Spybot Search&Destroy ? Free Edition

Post napisao Damiru » 21 Sep 2015, 18:03

Ne koristim ga već jako dugo vremena. Koristim CCleaner (Piriform).
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Koristi li neko Spybot Search&Destroy ? Free Edition

Post napisao nike » 21 Sep 2015, 19:08

Da se vratimo na temu!
Gedam ovaj tvoj scan tu nema ni jedan virus ni malware. To su samo" trackovi" i vidiš još da su zelene boje, tj ne predstavljaju nikakvu prijetnju već samo služe programima za brži rad. Mogu jedino predstavljati problem za privatnost! Zato su i označeni!
Pošto su to registri, onda je sigurno da njihovo uklanjanje može (ali ne mora) dovesti do toga da program ne radi!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Koristi li neko Spybot Search&Destroy ? Free Edition

Post napisao fanzo » 22 Sep 2015, 06:56

I meni nije jasno zašto ih je stavio na listu.
Na kraju sam vratio nekap od pre 5 dana. Sada IE radi dobro... ali :lala:
Sada na desni klik na bilo šta zaglavi windows explorer, koji nakon toga traži da se restartuje. Sada mogu da radim na računaru samo sa levim tasterom miša lolzi
Otvorim Event Viewer i vidim da je win zabeležio u log fajlu grešku, a tamo takođe postoji i lep opis greške i sve jasno napisano. Problem sa kontekstualnim menijem a problem pravi Spybot.
Izbacio sam ga iz tog menija i sada je sve ok.
Sledi deinstalacija Spybot programa ... :m:
Ovaj program je nekada bio ok, ali sada je g****.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Windows - softverski problemi”